dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan Janek
    Jeszcze jedno posiadam następujące dokumenty z 18.08 2003 .opis i mapa.wypis z rejestru gruntów.projekt podziału.Przy opisie w pk-cie 71 napisali.Dla obszaru ozn.na rys.planu symb. ll.5J(czyli moja działka) ustala się podstawowe przeznaczenie:zab mieszk.1-rodz.wolnostojąca i bliżniacza.Pytanie-co dalej załatwiać.
    Jak będziesz w urzędzie wybierał wniosek to zapytaj się czy możesz wykorzystać mapy i wypisy z 2003 r. jesli powiedzą tak to ok. odpada Ci wizyta w geodezji, ale wątpię w to bardzo przez ten czas mogło się wiele zmienić w terenie, nie koniecznie na Twojej działce.
    Wszędzie gdzie będziesz, mów że potrzebujesz to na cele mieszkaniowe wtedy nie będzie opłaty skarbowej, do wszystkich innych celów jest opłata.
    Jeśli tam gdzie się budujesz jest to obręb miasta no to tak jak napisała agnieszkakusi jeśli nie to gmina. Może najpierw przedzwoń tu i tu, to dowiesz się gdzie trzeba jechać. Telefon mniej czasu zajmuje.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Czy w waszych stronach w urzędach środa jest dniem bez intresantów?

    Zanim cokolwiek zaczęłam załatwiać w urzędach (w moim przypadku starostwo i gmina) sprawdziłam godziny przyjęć interesantów (np. składanie wniosków tylko poniedziałki i czwartki).
    marta

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Ja załatwiałam dokumenty w gminie pod Toruniem (Lubicz) i w starostwie w Toruniu. NIe sptokałam się z czymś takim jak dzień bez interesantów

  4. #24

    Domyślnie

    Witam.Jestem zły samochód odmówił rano posłuszeństwa,to chyba zły znak,albo pierwsze kłopoty z budową............Gdzie mieści się w Toruniu (Starostwo).

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Wieżowiec koło I US na Szosie Chełmińskiej - naprzeciwko targowiska.

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan Janek
    Dzięki jadę
    tylko że warunki zabudowy wydaje gmina
    a starostwo dopiero pozwolenie na budowę.
    powodzenia

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    ale w starostwie w piwnicy jest geodezja. Można wyciągnąć mapki działki. Znam tam jedna geodetkę. Mogę podać namiary na priv.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    ale w starostwie w piwnicy jest geodezja. Można wyciągnąć mapki działki. Znam tam jedna geodetkę. Mogę podać namiary na priv.
    to zmienia postać rzeczy, geodezję trzeba odwiedzić.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    tylko czy Janek to doczytał czy zdążył już pojechać??

  11. #31

    Domyślnie

    Jestem.Sprawa wygląda następująco.
    Byłem w Urzędzie Miasta w Toruniu.Jedna z Pań powiedziała mi że warunki zabudowy są mi nie potrzebne,ponieważ wypis i wyrys z planu zagospodarowania jest aktualny.Chciałem ten wypis odebrać ,ale ona powiedziała,że nie jest to konieczne,ponieważ projektant może sam zrobić wgląd do tych dokumentów. Kazała mi zacząć od projektanta z
    uprawnieniami .Co mam teraz robić.Co
    znajduje się w obowiązkach projektanta,czy proj...może dokonać zmiany częściowo mojego projektu .A co z badaniem geotechnicznym gruntu.Aco to jest umowa z MPWIK.

  12. #32

    Domyślnie

    Wypis i wyrys niekoniecznie musi Ci być potrzebny. Zadzwoń do starostwa i zapytaj jeszcze, czy do projektu budowlanego składanego z wnioskieo o pozwolenie na budowę MUSISZ dołączyć wypis i wyrys czy wystarczy kopia uchwały o miejscowego planu zagospodarowania terenu dla terenu gdzie masz działkę. U mnie to przeszło.
    Cytat Napisał pan Janek
    .Co
    znajduje się w obowiązkach projektanta,czy proj...może dokonać zmiany częściowo mojego projektu .
    Obowiązki projektanta reguluje Prawo budowlane. Jesli zlecisz mu opracowanie kompletnego projektu na podstawie którego chcesz uzyskać pozwolenie na budowę, to na mocy pełnomocnictwa, które powinieneś mu wystawić (jeśli dobrze pamiętam) sam wyciągnie wypis i wyrys z MPZT i sam za niego zapłaci. Zmiana w projekcie to adaptacja, na ten temat nie wypowiem się wiążąco, zależy to od autora projektu (biura architektonicznego), czy wyrażają zgodę na adaptację przez uprawnionego porjektanta, czy adaptacji dokonują sami (na Twoje życzenie, często za spore pieniądze)
    Cytat Napisał pan Janek
    .A co z badaniem geotechnicznym gruntu.Aco to jest umowa z MPWIK.
    najpierw porozmawiaj z sąsiadami jakie mieli warunki gruntowe kiedy oni się budowali (piasek, glina, woda) jesli 3, 4 sąsiadów miało to samo, z dużym prawdopodobieństwem u Ciebie będzie podobnie. Jesli nie mieli wysokiej wody gruntowej (stojąca w wykopach fundamentowych) to na Twoim miejscu badania bym sobie odpuścił.
    MPWiK to Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Z nimi będziesz załatwiał przyłączenie kanalizacji i wody
    A propos znaczków skarbowych: od 1 1stycznia już nie ma opłat skarbowych w formie znaczków, co nie oznacza, że urzedy będą mniej łupić petentów...

  13. #33

    Domyślnie

    ALe facetka powiedziała mi że pozwolenie na budowę składam do niej czyli do UM ,a nie do starostwa

  14. #34

    Domyślnie

    Kasia daj mi namiary na tego projektanta

  15. #35

    Domyślnie

    moje przeoczenie jeśli działka znajduje się w granicach administracyjnych miasta, to oczywiście wniosek składał będziesz w urzędzie miasta

  16. #36

    Domyślnie

    mikolayi masz może na kompie skype to pogadamy

  17. #37

    Domyślnie

    osobiście robiłam troszeczke inaczej.
    najpierw wybraliśmy z mężem projekt i z niam udaliśmy sie do projektanta z uprawnieniami. po wnikliwej analizie projektu i licznych przemyśleniach dokonane zostały przez niego drobne zmiany (w każdym projekcie gotowym mozna dokonać zmian chyba w 20%) i ten sam projektant zają się całą resztą tzn. załatwił nam całą dokumentację do projektu, my sami musieliśmy tylko wystąpić o warunki zabudowy do gminy, a póżniej o pozwolenie na budowe w starostwie. zapłaciliśmy mu 1200 zł za wszystko - ale niestety to było 2 lata temu

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Panie Janku czy ten namiar ma być ode mnie? Bernadetta podał dobre rozwiązanie. Projektanci często maja znajomości w urzędach i może dużo rzeczy załtwic szybciej. Namiar na projektanta wysyłam na priv.

  19. #39

    Domyślnie

    niestety z racji wykonwyanej pracy nie dysponuję żadnym, nawet najprostszym komunikatorem

  20. #40

    Domyślnie

    naprawdę polecam takie rozwiązanie - może kosztuje troszeczkę drożej niż załatwianie na własną rekę ale niestety jest strasznie czasochłonne. razem z mężem pracujemy i szukaliśmy rozwiązanie które wymagałoby od nas minimalnego nakładu straty czasu. u mnie wszystko przebiegło bez problemów.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony