dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 192
  1. #61

    Domyślnie

    wymiary tarasu: 6,15x2,75m (jak dla nas jest w sam raz)
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  2. #62

    Domyślnie

    Śliczny, wielgaśny dom!! Aż trudno uwierzyć, ze tylko 130m2 powierzchni użytkowej... Jak pokażę mężowi boisko do siatki, też będzie takie chciał

  3. #63

    Domyślnie

    Dżordż masz może programik albo link aby dobrać kolor elewacji i dachówki do tego APS55? A może masz fotki innych APS55?

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Jak przyjemnie i miło było przejść się po twoim domku!!!!!Przytulnie u was. Gratuluję tak fajowego domu. .A już o boisku to już nie wspomnę,

  5. #65

    Domyślnie

    Fajny domek, poszę podaj jakiego klinkieru używałeś na komin i jakiej płytki klinkierowej, czy w realu wpada w brąz
    Pozdrawiam

  6. #66

    Domyślnie

    Fajny domek, poszę podaj jakiego klinkieru używałeś na komin i jakiej płytki klinkierowej, czy w realu wpada w brąz

    Płytki na kominie raczej nie wpadają w brąz, ale w bardzo, bardzo ciemną wiśnię, są cieniowane. Według nas do dachu pasują nam bardzo dobrze.

    cegła na kominie: firma Roben, kolor burgund




    płytka elewacyjna na kominie: firma chyba Stroher, kolor burgund (zakup: EUROKLINKER we Wrocławiu)polecam.
    Płytka prezentuje się na kominie o 100% korzystniej niż cegła Robena,która z kolei dobrze wygląda na ekspozycjach w sklepie.



    przy okazji:




    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  7. #67

    Domyślnie

    Witam.
    Bardzo dziękuje Wam za zdjęcia z budowy Waszego domku. Bardzo mi sie przydały. Ja buduję APS 126 jest troszke podobny do Waszego (szczególnie parter). Dzieki Waszym zdjeciom mogłam sobie chociaż troszkę wyobrazić jak to będzie wyglądało u mnie. Widać, że urządzając go włożyliście dużo serca, dlatego tak milo sie go ogląda. Pozdrawiam Dorota.
    Domil2

  8. #68

    Domyślnie

    Dżordż, jaki wymiar mają krokwy 8x16?

  9. #69

    Domyślnie

    Dżordż, jaki wymiar mają krokwy 8x16?
    tak 8x16
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  10. #70

    Domyślnie

    domek ekstra, elegancko wykończony z detalami, w salonie mój ulubiony kolor zieleni gratuluję

    jaki to kolor podbitki?

  11. #71

    Domyślnie

    Podbitka malowana 3-krotnie lazurą ochronną firmy V33,kolor prawdopododobnie:czereśnia.(jeszcze to sprawdzę i ewentualnie skoryguję informację)

    Nie obiecuję ale postaram się podtrzymać wątek przy życiu jakiś czas i napszę o paru drobiazgach których nie da się pokazać na zdjęciach.
    Pamiętam jak sam szukałem informacji i korzystałem z doświadczeń między innymi Forumowiczów Muratora.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  12. #72

    Domyślnie

    Dżordż, na jakiej wysokości masz okno w kuchni?
    W tym tygodniu zaczynają nam stawić ściany. Jeżeli masz jakieś propozycje zmian, rady to napisz

  13. #73

    Domyślnie

    Dżordż, bardzo podoba mi się Twój domek, też będę miała połączoną kuchnię z jadalnią i salonem.. Widziałam, że na podłodze masz parkiet i płytki... Czy to się sprawdza?? Czy po zamieszkaniu nie położyłbyś np. wszędzie płytek?? Pozdrowienia

  14. #74

    Domyślnie

    Dżordż na jaką szerokość masz otwór w scianie garażu?

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał dżordż5
    Tak wygląda kotłownia:
    -kocioł jednofunkcyjny: Wiessmann Witopend 100 (moc 10-24kW),
    - komin spalinowy: Schiedel Rondo+ o średnicy wew. rury ceramicznej 14cm
    -zasobnik CWU 120 l
    - regulator pokojowy
    Paliwo - gaz ziemny (zużycie 2180m3/rok)




    Czy ten filtr do wody się sprawdza, bo u mnie (mieszkam jeszcze w bloku) po każdy braku wody się zapychał i powodował powódź zrezygnowałam z niego.

    Jakie wymiary ma garaz

  16. #76

    Domyślnie

    odp. dla Dorki:
    1. dobór koloru elewacji za pomocą komputera to strata czasu. Najlepiej pooglądać domki w realu.
    Co do innych APS55 to widziałem dwa ale na etapie stanu surowego.
    2.Okno w kuchni:85 cm (do górnej powierzchni parapetu o grub. 3cm).
    3.Co do zmian w układzie ścian to nie wiem co sami planujecie (u siebie nie zmieniałbym nic, zamontowałbym tylko okno w scianie szczytowej nad garażem o wymiarach 1,5x1,5m , a w kotłowni nadproże nad oknem podniósłbym na wys.2,1m aby istniała możliwość przeróbki okna na drzwi. Wodę do budynku wprowadziłbym w pobliżu kotła a nie na przeciwległej ścianie jak jest w projekcie.
    4. otwór w ścianie garażu ma szer.2.4m (po otynkowaniu) jak w projekcie . W stanie surowym mogło być około 2,45m.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  17. #77

    Domyślnie

    Dżordż, bardzo podoba mi się Twój domek, też będę miała połączoną kuchnię z jadalnią i salonem.. Widziałam, że na podłodze masz parkiet i płytki... Czy to się sprawdza?? Czy po zamieszkaniu nie położyłbyś np. wszędzie płytek?? Pozdrowienia
    Bardzo dziękuję za ciepłe słowa o naszym domku. Wielokrotnie myślałam już jakby to było gdyby wszędzie były płytki i ...absolutnie jestem prrzeciw. Nie wyobrażam sobie całego salonu wyłożonego kaflami, stwarzałoby to takie zimne i nieprzytulne wrażenie. Parkiet się rysuje, ale trudno, wycyklinujemy go za kilka lat i będzie znowu jak nówka. Zmieniłabym tylko kolor płytek na jaśniejszy, żeby lepiej harmonizował z kolorem parkietu i stwarzał wrażenie jednolitej powierzchni.

    Przepraszam wszystkich, że odpisuję tak póżno, ale byliśmy na urlopie. Polecam Wiedeń do zwiedzania, jest tam co oglądać, a wszystkim Paniom gorąco polecam wiedeńskie sklepy, wcale nie droższe od naszych, a wybór taki, że wszystkie nasze galerie to pikuś.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  18. #78

    Domyślnie

    Dżordż dzieki bardzo za wszyskie odpowiedzi. Fotki bardzo sie przydaja. Jesteśmy na etapie schodów wewnetrznych i jestesmy w kropce. Jutro beda je robic. Strop nad garazem wyszedl troche wyzej, komin w pokoju(dodatkowym) na dole postawilismy tak jak jest w projekcie (drzwi od pokoju wyszly bardziej na prawo) i schody wyjda albo strome albo duzo bedzie schodkow na zakrecie. Poradzcie co teraz zrobic? Mozemy zrobic podest nizej przed pokojem nad garazem, ale czy to nie bedzie przeszkadzac?
    Kolejna rzecz, drzwi od tarasu 3 kwatrowe- mojego meza przeraza ta wielka dziura w scianie i mysl, ze w zimie edzie bardzo zimno (w tej miejscowosci, gdzie sie budujemy niezle wieje). A ja sie boje, ze bedzie troche za ciemno (okno zostalo zmniejszone o jedna kwatere). Czy rolety cos daja w zime?

  19. #79

    Domyślnie

    Czy ten filtr do wody się sprawdza, bo u mnie (mieszkam jeszcze w bloku) po każdy braku wody się zapychał i powodował powódź zrezygnowałam z niego.
    W naszym domku filtr działa bezproblemowo od dwóch lat, wkład wymieniamy co pół roku (firma Eko-dafi). Żałujemy, że nie założyliśmy kolejnych filtrów chemicznych, bo nasz jesz tylko mechaniczny i wyłapuje makrobrudki z wody.

    Jakie wymiary ma garaz
    530X360 cm.

    Do Dorki12
    - odnośnie schodów trudno nam doradzać nie widząc całości, myślę, że najlepiej poradzi doświadczony budowlaniec. Schody w naszym wspólnym projekcie nie są prawdopodobnie rozrysowane idealnie, bo nasi fachowcy robiąc schody narzekali, że coś się nie zgadza, ale wyszło wszystko O.K. Mąż mówi, że schodków na zakręcie nie może być za dużo, bo będzie problem z wchodzeniem do pokoju nad garażem, z kolei dodatkowy podest może być przyczyną kolizji z drzwiami do garażui. Budowa, to niestety różne zaskakujące sytuacje, ale na pewno sobie poradzicie, musicie to przemyśleć na spokojnie, może kierownik budowy coś wymyśli
    - zmniejszenie okna na taras - myślę, żebym się nie zdecydowała na takie rozwiązanie. Okno tarasowe daje nam ładny widok na ogród, no, i oczywiście doświetla pokój. Dom mamy usytuowany tak, że wiatry wieją na ogół w boczną ścianę garażu. Roleta przy silnych wiatrach pomaga. Wiadomo, że największe straty ciepła są w okoilcy drzwi i okien, jeżeli dom macie ustawiony niekorzystnie w stosunku do zwyczajowego kierunku wiatru, to może faktycznie zmniejszyć okno tarasowe. Przy salonie otwartym na kuchnię dużo światła daje okno kuchenne i na pewno nie byłoby za ciemno, a ciepełka uciekałoby mniej.
    Trzymam kciuki za Waszą budowę i mam nadzieję, że z czasem pokażecie jakieś zdjęcia.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  20. #80

    Domyślnie

    i mam nadzieję, że z czasem pokażecie jakieś zdjęcia.
    Stan surowy otwarty




Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony