dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 192
  1. #141

    Domyślnie

    Marcin dzięki za cenne uwagi co do schodów.Faktyczne patrząc na plan cofnięcie schodów spowoduje zmniejszenie ich kąta.Co do kominów to jeszcze bardziej mam mętlik po przeczytaniu forum
    Jak już wspomniałem jestem na samym początku budowy. Mój domek jest z 2 boksami garażowymi.
    Jeżeli można prosić to zadam jeszcze pare pytań,zaczynając od początku.
    1.Czy konieczne jest robienie fundamentów o szer.38 cm pod ściany zewnętrzne jeżeli będzie porotcherm 30?
    2.Czy zlikwidowanie 2 okien dachowych nad garażem a wstawienie 1 w szczycie 150x150 nie spowoduje że będzie tam zbyt ciemno?Okno będzie na północ.
    3.Czy na górnym korytarzu nie jest za ciemno po zlikwidowaniu okna dachowego?Bo tak chyba zrobiłeś?
    4.Jakiej wysokości masz ścianki kolankowe?Ja chcę podnieść po 2 pustaki na garażu i domu.Czy to nie za mało?
    5. Jaka dachówką kryłeś.Przymierzałem się do Robena ale ponoć jest nieszczelny.Co Ty na to?
    Jeżeli znajdziesz chwilkę to odpowiedz.Będę wdzięczny.Pozdrawiam

  2. #142

    Domyślnie

    Franki, powiem tak ciesze się, ze ktoś zadaje takie pytania i moge pomóc.
    Dżordż czy mozemy w Twoim wątku kontynuować rozważania tego typu?

  3. #143

    Domyślnie Prośba

    Dżordżu jeżeli pozwolisz na kontynuacje mojej sprawy z Marcinem w twym wątku będe wdzięczny.Jeżeli masz ochtę przyłączyś się to bardzo proszę.Będe wdzięczny za każde cenne wskazówki co do budowy tego domku.Ja jak wspomniałem dopiero startuje, więc każda rada mile widziana.Pozdrawiam serdecznie.

  4. #144

    Domyślnie

    Zapraszam wszystkich do mojego wątku. Cieszę się, że inni też wybrali AP55 na swoje rodzinne gniazdko. To bardzo miły domek.

    Ja piszę tu na przemian z mężem, oczywiście, w sprawach techniczno-budowlanych wypowiada się on, więc na pewno coś dorzuci od siebie.

    Pytanie 3
    U nas nie ma okna dachowego na górze i nie uważam, żeby było ciemno, ale mamy przeszklone wszystkie drzwi wewnętrzne, więc może one dają trochę światła.

    Pytanie 4
    Podnieśliśmy ścianę kolankową na garażu i całym domu właśnie o dwa pustaki(porotherm) i uważam, że więcej nie ma potrzeby. Poza tym jeszcze wyższa ściana kolankowa może zaburzyć bryłę budynku

    Pytanie 5
    Akurat na dachu mamy Robbena i nic nam nie przecieka, żadnych uwag do dachu nie mamy.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  5. #145

    Domyślnie

    Pytanie 1

    U nas fundament zrobiony jak w projekcie czyli 38 cm.
    Czy może być mniej? To pewnie czas pokaże.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  6. #146

    Domyślnie

    Ad1.
    To czy jest konieczne, to musi stwierdzić kierownik budowy, w większości projektów, ktore widziałem jest grubość 24 - osobiscie dałem 38 - co wiązało się z kosztami. wszystko zalezy od terenu na ktorym budujesz. Tak czy siak wieniec na scianach fundametowych musi być. W tej kwesti pytaj kierbuda.
    Ad2.
    Jak to na północ? chodzi Ci o okno w scianie szczytowej? ten dom jest idealny do ustawienia go na działce z wejsciem od północy, wtedy pokoje od południa są fajnie nasłonecznione. Jakie ma być przeznaczenie tego pokoju? U mnie bedzie tam sypialnia. U Ciebie bedzie tam ze 30m2 to dużo.
    Ad3.
    Dzordz ma racje.
    Ad4.
    Tutaj ostrożnie, za duzo podniesiona scianka skutkuje ze dom wyglada jakby miał beret zamiast dachu. U mnie scianka kolankowa na poddaszu to 4xPorotherm+wieniec 20cm. i jest ok, ale przydałoby się 10 cm wiecej i byłoby super. Na garażu 2xPorotherm i wieniec 20cm. W projekcie nie ma wieńca warto go dać.
    Ad5.
    Ja tez mam Robena, falista plus- bardzo ładnie wyglada, fakt ze taki dach nie potrzebuje dachówek wentylacyjnych, ale nic nie przecieka, jak chcesz szczelnie przykryć i nieco taniej to zobacz Brass i dachówka rzymska.

  7. #147

    Domyślnie

    Nie likwiduj okien dachowych nad garazem u mnie jest takie i takie , bedzie moim zdaniem ciut za ciemno , tym bardzirdziej ze masz dwa stanowiska ( fajnie masz ) , po za tym u mnie budynek jest sporo podniesiony to widac po skosach w malym pokoju spojrz na zdjecia i bardzo sobie to chwale nad garazem mam drugi duzy pokoj sa zdjecia powyzej a w twoim przypadku to bedzie lotnisko cudny pokoj rekreacyjno biblioteczny.


    Jak wspominalam my odkupilismy dom w stanie deweloperskim zamknietym , czlowiek budowal dla siebie , sam byl kierownikiem budowy i popelnil naprawde minimalne bledy a wlasciwie jeden, sciana pod skosem w gornej lazience jest bardzo zimna i nie wiemy dlaczego. Ciagnie i jest naprawde zimna mimo zalozenia scianki pod sedes podwieszany i spluczke w scianie duje , winny jest chyba przewod wentylacyjny ale to sparawdza specjalisci wiosna .

  8. #148

    Domyślnie

    Dynkuś, w projekcie przewód wentylacyjny z łazienki na dole biegnie w poziomie do komina w waiatrołapie, rozumiem ze u Ciebie nastapiła zmiana i przewód wentylacyjny z łazienki dolnej biegnie za scianką gk w górnej łazience i dalej na dach. Ja tak zrobiłem, scianki jeszcze nie mam za kibelkami podwieszanymi. daj znać jak specjalisci wykryją przyczynę zimnej sciany.

  9. #149

    Domyślnie

    A co z pustakami,ile wam weszło?

  10. #150

    Domyślnie

    Wg mojego męża: porotherm 30 P+W 4200 szt.+ rezerwa
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  11. #151

    Domyślnie

    25tka 936sztuk
    30tka 2304sztuk

    W stosunku do projektu: powiekszony garaz o 0,6m i scianka podniesiona o 1 pustak.
    Zostało nam po około 1 palecie 25tki i 30tki. To było zapasem. Teraz nie brałbym z zapasem bo co z tym poźniej zrobić. Chyba ze dogadasz sie ze składem, ze zabierają z powrotem. Musisz dokupić jescze poroterm na osłone wieńca stropu aby nie lać szerokiego na 30 cm. Niektórzy dają tam styropian. Ja dałem cienki porotherm.

  12. #152

    Domyślnie pytankoo komin

    A z czego robić komin?Tradycyjny czy system.Czytałem na forum o kominach i jak już wspomniałem wcześniej mam większy mętlik w głowie.Liczyłem z cegły z kształtkami ceramicznymi w środku i wychodzi drożej niż system Schidel.Co do wentylacyjnego to nie postawie z cegły za 500zł,a tyle mi powiedział za 3 kanałowy wentylacyjny Schidla.
    A nawiązując do pytania Marcina o moje okno szczytowe nad garażem to będzie ono pod północ.Nie dam rady obrucić domy wejściem na północ bo wtedy wejście byłoby z boku a nie od drogi.
    Pozdrawiam i dziękuje za opinie!

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinst
    Dynkuś, w projekcie przewód wentylacyjny z łazienki na dole biegnie w poziomie do komina w waiatrołapie, rozumiem ze u Ciebie nastapiła zmiana i przewód wentylacyjny z łazienki dolnej biegnie za scianką gk w górnej łazience i dalej na dach. Ja tak zrobiłem, scianki jeszcze nie mam za kibelkami podwieszanymi. daj znać jak specjalisci wykryją przyczynę zimnej sciany.
    ok bo jak siedzisz na tronie to normalnie wyciag dziala ) jak wieje od wschodu w moim przypadku )

  14. #154

    Domyślnie

    A z czego robić komin?Tradycyjny czy system.
    U nas komin od kotła gazowego jest systemowy - Schiedel.
    Pozostałe murowane.
    Dlaczego komin od kominka mamy murowany - mąż mówi, że ten systemowy zajmowałby za dużo miejsca w pokoiku na dole i mógłby być problem z otwieraniem drzwi; poza tym nie wiedział, wówczas jak budowaliśmy się ,czy ten systemowy może być obmurowany w ścianie, nie był przekonany do takiego rozwiązania, więc jest murowany.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  15. #155

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanko.Niektórzy mi radzą ażeby drugi strop tzn.nad garażem i poddaszem zrobić strop lany wraz ze skosami.Może to nie jest głupi pomysł,chć pewnie kosztowniejszy bo beton drogi a i tak trzeba ocieplić.Ale z drugiej strony może będzie pewniejszy i masywniejszy.W końcu buduje dla siebie a nie jak deweloper (byle do przodu).Co Wy na to?

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał dżordż5
    Wg mojego męża: porotherm 30 P+W 4200 szt.+ rezerwa
    Taka ilość?To chyba macie wewnętrzne ścianki działowe nośne też z 30?

  17. #157

    Domyślnie

    To chyba macie wewnętrzne ścianki działowe nośne też z 30?
    Nośne mamy właśnie głównie z 30, a mniejszą część z 25.

    A po co nad poddaszem strop lany??
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  18. #158

    Domyślnie

    U mnie nad garazem lany czlowiek dla siebie budowal w koncu

  19. #159

    Domyślnie kominek

    A czy pod kominek musi być doprowadzona rura z powietrzem z zewnątrz?Ponoć jest to uzależnione od typu kominka?

  20. #160

    Domyślnie

    U nas jest rura doprowadzająca powietrze z zewnatrz.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony