dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kadexor

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Rozpoczęcie budowy - formalności

    Witam,
    mam proste pytania dla "weteranów budowy"
    Jestem aktualnie na następującym etapie:

    - zakupiona działka,
    - zakupiony projekt,
    - mam mapki 1:1500, 1:1000, 1:10.000, zasadnicza, ogólna,
    - wniosek w kopalni o opinie geologiczno-techniczną w sprawie szkód górnicznych na obszarze działki (niby II czy III stopień zagrożenia, nie wiem co to oznacza, opinię otrzymam do 7 dni),
    - do wodociągów złożony wniosek o przyłącze (za jakiś tydzień powinienem otrzymać odp.),
    - do energetyki złożony winosek o przyłącze prądu (za jakiś tydzień powinienem otrzymać odp.),
    - do UM złożony wniosek o wydanie opinii o przeznaczeniu terenu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (został juz wydane 2 miesiące temu poprzedniemu właścicielowi, powinienem go otrzymać za ok. 10 dni)

    I teraz tak. Kolejnym krokiem teoretycznie jest wydanie wniosku o pozwolenie na budowę wraz z:
    - 4 egzemplarzami projektu (jest wraz z pozwoleniem na dodatkowe zmiany, m.in. na adaptacje fundamentów),
    - oświadczeniem o prawie do dysponowania nieruchomością (jest),
    - opinia o przeznaczeniu terenu w planie zagosp (będzie do 10 dni),
    - warunki przyłączy ((1)czy wystarczą odpowiedzi z energetyki i wodociągów, które otrzymam do ok. tygodnia? (2) czy trzeba jakieś plany projektowe [może elektrownia i wodociągi takie wyślą?])
    - (3) czy nie trzeba dodatkowo mapy do celów projektowych wraz z "narysowanym" domem na działce oraz przyłączami?

    Dodatkowo w opinii o przeznaczeniu terenu w planie zagosp. przestrz. będzie mowa o dodatkowym zbrojeniu (wzmocnieniu fundamentów przez zbrojenie krzyżowe w związku z terenami zagrożonymi tąpaniami, szkody górnicze). Nie wiem czy udać się do architekta zaraz po otrzymaniu opinii o dostosowaniu projektu (czyli o adaptację fundamentów i ich dodatkowe zbrojenie) (4) czy mogę złożyć projekty takie jakie są, a później zostaną zaadoptowane przez kierownika budowy?

    Z góry dziękuję za odp.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: Rozpoczęcie budowy - formalności

    Cytat Napisał kadexor
    I teraz tak. Kolejnym krokiem teoretycznie jest wydanie wniosku o pozwolenie na budowę wraz z:
    - 4 egzemplarzami projektu (jest wraz z pozwoleniem na dodatkowe zmiany, m.in. na adaptacje fundamentów),
    - oświadczeniem o prawie do dysponowania nieruchomością (jest),
    - opinia o przeznaczeniu terenu w planie zagosp (będzie do 10 dni),
    - warunki przyłączy ((1)czy wystarczą odpowiedzi z energetyki i wodociągów, które otrzymam do ok. tygodnia?
    Z tego co wiem zależy od starostwa ale może nie wystarczyć.

    Cytat Napisał kadexor
    (2) czy trzeba jakieś plany projektowe [może elektrownia i wodociągi takie wyślą?]
    Do budowy instalacji wodnej, gazowej, elektrycznej potrzebne jest uzyskanie pozwolenia na budowę , dlatego przeważnie robi sie to od razu przy wniosku o pozwolenie na budowę domu.

    http://www.muratordom.pl/instalacje/...u,6391_968.htm
    http://www.budnet.pl/Gaz_na_dzialce,...ne,a=1271.html
    http://www.budujemydom.pl/component/...434/Itemid,40/

    Cytat Napisał kadexor
    (3) czy nie trzeba dodatkowo mapy do celów projektowych wraz z "narysowanym" domem na działce oraz przyłączami?
    Projekt budowlany musi zawierać projekt zagospodarowania działki.

    Cytat Napisał kadexor
    Dodatkowo w opinii o przeznaczeniu terenu w planie zagosp. przestrz. będzie mowa o dodatkowym zbrojeniu (wzmocnieniu fundamentów przez zbrojenie krzyżowe w związku z terenami zagrożonymi tąpaniami, szkody górnicze). Nie wiem czy udać się do architekta zaraz po otrzymaniu opinii o dostosowaniu projektu (czyli o adaptację fundamentów i ich dodatkowe zbrojenie) (4) czy mogę złożyć projekty takie jakie są, a później zostaną zaadoptowane przez kierownika budowy?
    Kierownik budowy nie robi adaptacji projektu budowlanego.
    Wszelkie istotne odstepstwa o projektu wykonywane w czasie budowy wymagaja zmiany pozwolenia na budowe.
    Do wniosku o pozwolenie na budowę należy zkładać pełny projekt budowlany z wszelkimi adaptacjami, wzmocnieniami i obliczeniami ,itd.

    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony