dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Witam! Nasz "cichy zakątek" dopiero zaczyna się budować Też wprowadziliśmy zmieny w projekcie- głównie dotyczą one wnętrza. Postanowiliśmy nie zmieniać położenia okien i ich ilości choć przyznaję, że małe pokoje nie wyagają aż dwóch okien. Może Edziunia wrzucisz jakieś zdjęcie na forum jak wygląda cichy po tych zmianach? Jesteśmy dopiero na etapie robót ziemnych więc mogłabym to jeszcze zmienić u siebie
    No i jeszcze pytanie o koszty... Jak się one orientacyjnie przedstawiają? Czy rzeczywiście jest to dom tani i szybki w budowie?

  2. #22

    Domyślnie

    Nasz cichy juz gotowy!!Powiedzmy....!jutro lejemy posadzki!Tynki,ogrzewanie,elewacja juz skonczona!No i zostanie wykonczenie wnętrza tj.urządzenie.Myślimy że wiosną wprowadzka!

    Jeśli chodzi o pytanie czy jest to dom tani i szybki w budowie to tak jak ktoś wcześniej wspomniał to duża ilość narożników sprawiła pewne utrudnienia a pozatym chyba ok.Jeśli chodzi o koszt to myśle że można go spokojnie porównać z kosztami podanymi w projekcie kosztorysu (jedyny problem był w momęcie stawiania dachu ponieważ okazało sie że w projekcie jest zastosowana gotowa więźba dachowa która wychodziła 3 razy drożej, oczywiście zastosowaliśy standardowe krokwie no i tu był problem z tarasem tj.musieliśmy "podeprzeć" dach dodatkowymi belkami ponieważ kierownik budowy nie widział innego rozwiązania takze na tarasie mamy teraz dwa słupy-niestety coś za coś!!
    Postaram się jak najszybciej przesłać zdjęcia!
    Pozdrawiam!!
    edzia

  3. #23

    Domyślnie

    Widzieliśmy z mężem dwa Ciche Zakątki i Twój Edziunia jest trzecim, który musi mieć dodatkowe belki na tarasie, podpierające dach. Niewątpliwie jest to "minus" tego projektu... A co do dużej ilości narożników- moim zdaniem, choć są pewnym utrudnieniem w budowaniu, urozmaicają bryłę budynku. Nie jest to standardowa "stodoła" (jak to czasem mówią na takie domy ) z dwuspadowym dachem. Dwa filary z przodu, murki, zadaszone tarasy... chyba to właśnie czyni ten dom ciekawym.
    Mam jeszcze pytanko: jakie zastosowaliście ogrzewanie? Tak jak w projekcie rozmieściliście grzejniki (chodzi mi głównie o salon) bo nasz cichy przeszedł małą rewolucje w środku i muszę zaprojektować na nowo ogrzewanie Zastanawiam się jak wyglądają grzejniki na ścianie w salonie przy tak dużych drzwiach tarasowych?

  4. #24

    Domyślnie

    Witam

    Na początku podziękowania za zdjęcia i gratulacje bo dom wygląda znakomicie
    Nasz Cichy przeszedł małą rewolucje w środku, ale chcemy budować takim samym systemem jak Wy więc tym badziej fotki się przydadzą. Zdecydowaliśmy że zastosujemy, tak jak jest przewidziane w projekcie, gotową więźbę żeby nie robić dodatkowych filarów podpierających dach od strony tarasu. No i za namową taty przesuneliśmy o metr ścianę od strony tarasu powiększając tym samym salon.
    Pozdrawiam

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lara0

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Cichy zakątek-moje marzenie-czy ktoś budował ten dom?

    Bardzo proszę o kontakt jeśli ktoś z Was budował ten dom. Będę bardzo wdzięczna...
    Lara0

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wacekplacek

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ryki
    Kod pocztowy
    08-500
    Posty
    3

    Domyślnie czy ktoś buduje dom cichy zakątek

    mam zamiar zająć się budową domu cichy zakątek z kolekcji muratora , jeżeli ktoś zbudował taki dom proszę o kontakt. Chciałbym skorzystać z waszych doświadczeń. Interesuja mnie także realne koszty budowy

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roman.p

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    lubosz
    Kod pocztowy
    64-423
    Posty
    1

    Domyślnie

    jestem w trakcie budowy . Projekt troche zmieniłem . Stawiam dom na wsi gdzie nie ma gazu , więc kotłownia wg. projektu to nieporozumienie . W tym miejscu będzie coś w rodzaju skrytki . Zamiast garażu będzie kotłownia , pokój i garderoba .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony