dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 264
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Ja w ogóle to chciałam schody ze spocznikiem, bo wiadomo -że takie jednak najwygodniejsze .... ale miałam za mało miejsca w holu i nici .... ale moi kochani górale wytłumaczyli mi że jeśli będą tylko 4 zabiegi (co są w stanie wykonać) to nie będą ani strome ani niewygodne....i dałam się namówić, zresztą nie było innego wyjścia ....w każdym razie jestem zadowolona.

    Pozdrawiam, smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Cytat Napisał Renia
    Zabiegowe raczej nigdy nie sa wygodne...... wyobraź sobie po takiej spirali wnoszenie mebli na górę bez "oddechu" po drodze.
    No właśnie -meble, czy wannę to chyba przez balkon wciągnę na górę
    Mam zabiegowe ze spocznikiem. Też się obawiałem, że w czasie przeprowadzki będą problemy. Nie było, fachowcy z firmy przewozowej świetnie sobie poradzili.
    Oczywiste jest, że zabiegowe są mnie wygodne.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    Zabiegowe raczej nigdy nie sa wygodne...... wyobraź sobie po takiej spirali wnoszenie mebli na górę bez "oddechu" po drodze.
    Zabiegowe nie są wygodne i w ogóle żadne nie są wygodne, najlepsza jest winda!
    Każde schody można zrobić wersji "wygodnej" oraz w wersji "niewygodnej", niestety na wygodne schody potrzeba duużo miejsca.
    Ja mam u siebie schody zabiegowe i są ok. może nie żadna rewelacja ale dość wygodnie się po nich "pomyka". Wadą takich schodów jest to że są trudne do zaprojektowania i wykonania (szczególnie szalunek). Trzeba np. zwrócić uwagę czy w miejscu gdzie się schodzą stopnie (dusza) szerokość stopnia ma min. 5 a najlepiej 10cm i więcej bo inaczej tworzy się przepaść...
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    powiem tak: moje są wygodne ale tylko dlatego, że mają tylko 4 schodki zabiegowe ....każdy o szerokości pod ścianą prawie metr....więc sa bardzo szerokie i dzięki temu wygodne.
    Gdyby tych zabiegów było więcej to automatycznie byłyby one węższe i na pewno mniej wygodne.

    Pozdrawiam, smoczyca.
    U mnie jest tak samo i wygodnie się chodzi.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    ja sobie zaprojektowałem takie schody

    jest to projekt na brudno,bo teraz zrobiłem dokładny projekt na papierze milimetrowym w formacie A3(nie mam tak duzego skanera zeby to pokazac.
    Schody sa własnie zbrojone i niedługa beda zalane
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    strasznie dużo masz tych zabiegow

    po ile one mają centymetrów przy ścianie?

    czy wystarczająco dużo żeby na środku stopnia zmieściła Ci się cała stopa ? ja mam np.stopę o długości 25cm.... na moim zabiegu stawiam ją całą i jeszcze zostaje miejsce więc czuję się stabilnie i nie ma ryzyka potocznie "wywinięcia orła" lub jak kto woli "nieprawidłowego wyjścia z progu "

    Pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    strasznie dużo masz tych zabiegow

    po ile one mają centymetrów przy ścianie?

    czy wystarczająco dużo żeby na środku stopnia zmieściła Ci się cała stopa ? ja mam np.stopę o długości 25cm.... na moim zabiegu stawiam ją całą i jeszcze zostaje miejsce więc czuję się stabilnie i nie ma ryzyka potocznie "wywinięcia orła" lub jak kto woli "nieprawidłowego wyjścia z progu "

    Pozdrawiam, smoczyca
    schody sa tak zaprojektowane ze w odległosci 47cm od wew strony maja po 25cm szerokosci (po nałozeniu desek na stopnie beda szersze) schody zostały zaprojektopwane zgodnie z zasadami projektowania schodow zabiegowych.
    Nie wazne jest ile stopnie maja szerokosci przy scianie...wazne jest by w okolicy 40-50cm od str.wew miały jednakowa szerokosc i strona wew miala min okolo 10cm.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    tak , wiem...wiem..
    o szerokość przy ścianie zapytałam z ciekawości

    nie znam się za bardzo na technicznej stronie projektowania schodów.... to co piszę znam z praktyki ponieważ mam schody zabiegowe i wiem , że żeby były wygodne muszą zmieścić całą stopę na środku stopnia

    pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mam zabiegowe i nie zauważyłam, żeby mi się gorzej korzystało niż z takich ze spocznikiem (u rodziny, znajomych), generalnie 5 zabiegowych stopni ), mieści się swobodnie cała stopa, oczywiście nie przy krawędzi , ale zaraz przy barierce nie 'lecę' . Nawet, gdyby się nie mieściła to nie problem, bo pod stopnicami pustka. Dla mnie mają same plusy: zajmują mniej miejsca, są wygodne, delikatnie wyglądają, żadnych problemów z wniesieniem dotychczasowych mebli ( większość i tak skręcana a największym sprzętem był materac na stelażu o wym. 180x200 - wlazł bez problemu na zakręcie) oprócz strachu, że coś spadnie i uszkodzi stopnie Aż tak często z meblami po nich nie biegam, sama parę razy dziennie, bez zmęczenia (w razie czego fitness za darmo! )

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    tak wyglada szalunek moich schodów zabiegowych ktore sam zaprojektowałem i zaszalowałem (to moje pierwsze w zyciu schody...) W srode bede zalewał schody betonem B20.

    Mam nadzieje ze beda wygodne...
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    tak wyglada szalunek moich schodów zabiegowych ktore sam zaprojektowałem i zaszalowałem (to moje pierwsze w zyciu schody...) W srode bede zalewał schody betonem B20.

    Mam nadzieje ze beda wygodne...
    Marcinie! piękny ten szalunek! Nie zapomnij wkleić fotki schodów jak zdejmiesz już szalunki!

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Marcinie - nie chcę Ci źle wróżyć, ale pogadamy o wygodzie jak już je zalejesz i poużytkujesz kilka miesięcy.
    Teraz- po obejrzeniu zdjęć jeszcze bardziej jestem pewna, że ładne to one może i będą - ale wygodne raczej nie.... chyba że będziesz wchodził na górę jak gejsza albo centralnie po zewnętrznej.

    Oczywiście nie piszę tego ze złośliwości.... życzę Ci jak najlepiej- każdemu podoba się co innego po prostu.

    Pozdrawiam, smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #53

    Domyślnie

    Mam zabiegowe, wychodzi i schodzi się dobrze, może nie bardzo dobrze ale nawet dobrze, bałem się że będą nie do pokonania ale jest nawet do przyjęcia.
    Na temat schodów zabiegowych to mam takie zdanie:
    Są nie fajne, strome, jest z nimi dużo kłopotu

    jeśli jest miejsce to radzę zrobić dwubiegowe ale nie zabieg, jeśli nie ma miejsca na wygodne normalne schody, jeśli jesteśmy zmuszeni to robimy zabiegowe, ciężko jest mi uwierzyć że schody zabiegowe mogą być super wygodne,
    pewnie mogą być super wygodne ale potrzebują w takiej sytuacji więcej miejsca
    jeszcze jedna uwaga nie jest prawdą że jak wystawimy stopnice drewniane 3 cm nad betonowe 25 cm schody to będziemy mieli schody o głębokości 28 cm, przy wychodzeniu to tyle będą miały ale uwierzcie nie jest takie ważne jak się wychodzi po schodach tylko ważniejsze jest jak się schodzi po schodach

    Proponuję jeszcze popytać ile w waszej okolicy śpiewają sobie za obłożenie drewnem takich schodów, ale pytajcie o kompleksowe usługi, czyli np.
    stopnice+montaż+poręcze+tralki+słupki +inne drobiazgi
    a zapewniam że się zdziwicie bardzo ile to kosztuje.
    Powodzonka życzę
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Marcinie - nie chcę Ci źle wróżyć, ale pogadamy o wygodzie jak już je zalejesz i poużytkujesz kilka miesięcy.
    Teraz- po obejrzeniu zdjęć jeszcze bardziej jestem pewna, że ładne to one może i będą - ale wygodne raczej nie.... chyba że będziesz wchodził na górę jak gejsza albo centralnie po zewnętrznej.

    Oczywiście nie piszę tego ze złośliwości.... życzę Ci jak najlepiej- każdemu podoba się co innego po prostu.

    Pozdrawiam, smoczyca.
    schody ktore robie maja 25cm głebokosci w odleglosci 47cm od wew strony,czyli w takiej odleglosci jak sie idzie po schodach trzymajac barierki.potem zostana oblozone stopnie decha ktora bedzie wystawac ponad stopien wiec glebokosc sie jeszcze zwiekszy.
    stopnie maja min 11cm po wew stronie wiec nie sa przez to bardzo strome.
    nie wiem dlaczego mialbym wchodzic po tych schodach po stronie zewnetrznej??
    schody maja wysokosc 18,3cm wiec według wzoru na wygodne schody mamy (2 x 18,3)+25 =61,6 wiec mieszcza sie w zalecanych 60-65...po wydluzeniu glebokosci stopnia o 3cm bede mial 64,3 wiec dalej wygodne.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  15. #55

    Domyślnie

    U nas schody będą identyczne jak u Kachna28 (patrz zdjęcie), włącznie ze stropem nad pierwszymi schodkami. Jednak kwalifikują się do przeróbki.
    http://foto.onet.pl/4zes3,ck5z01c0wbkn,u.html?P=2

    Teraz w stanie surowym są ok, ale po obłożeniu ich drewnem (3 cm) oraz g-k (pod stropem) okazuje się, że mąż przy wzroście 1,85cm będzie się schylał. Co prawda u góry nie będzie pomieszczeń mieszkalnych, a jedynie uzytkowo-rekreacyjne, ale wkurzać to będzie.
    Czy ma ktoś sposób na mój problem? Do ilu cm na gotowo mozna obniżyć wys. schodka aby było wygodnie?
    Perspektywa rozwalania całości i lania na nowo nie uśmiecha nam sie.

  16. #56

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał scur
    wygodne

    Sławek
    Odpowiedź nader wyczerpująca

  18. #58

    Domyślnie Schody wewnętrzne 1-zabiegowe. Jaki materiał? Jakie koszty?

    Witam

    Stoimy przed dylematem czy zmienić konstrukcję schodów wewnętrznych z betonowych obłożonych drewnem (tylko stopnice i podstopnice) na drewniane lub drewniane na konstrukcji metalowej, przy zachowaniu możliwości zrobienia schowka pod schodami (więc raczej nie ażurowe).

    I teraz pytanie? Czy taka zmiana podniesie koszty schodów? Co jest tańsze beton obłożony drewnem czy drewno lub kombinacja drewno+metal?

    W projekcie są schody jednozabiegowe (skręcone jak "U"), dość wąskie (szerokość klatki schodowej to 190cm, od balustrady do ściany 95cm), 16 schodów o wym. 18cm wys. i 26cm szer. (głeb.). Nie jest to cud-miód, i wykonawca zasugerował, że stolarz "schodownik" zrobi je lepiej. Pytanie: CZY TANIEJ?

    Macie takie wąskie schody zabiegowe? Jak z tym żyjecie?

  19. #59

    Domyślnie

    U siebie mm schody betonowe i bedą obłożone drewnem, siostra ma mieć metalowe obłożone drewnem, jakiś miesiąc temu byl wyceniać jej ta konstrukcje metalową , koszt samej kostrkcji to 5 tyś zł , wiec różnica miedzy betonem jest napeno

  20. #60

    Domyślnie Schody zabiegowe a poręcz na ścianie

    Witam
    Robią mi schody zabiegowe (pełen zabieg). Pytanie dotyczy poręczy na ścianie a zachowań małych dzieci na takich schodach. Mam dwóch 5 i 7 latka.

    Z waszego doświadczenia - czy warto, żeby była taka poręcz na ścianie? Martwię się o dzieci na schodach.

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony