dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 51
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.016 z 1016
  1. #1001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ja mam taki srebrny z wełną wsrodku - pomiędzy warestwmi.. jak się do otworzyło to rozprężył się na 10m..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ważne, żeby miał tez warstwę folii pomiędzy wełną, a wewnetrzną, perforowaną powłoką.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Właśnie układałem sobie w głowie moją instalację wentylacyjną i zastanawiam się w jaki sposób łączyć elastyczne przewody wentylacyjne, żeby spełniało to swoją funkcję.
    Czy kupować jakieś złączki? , zapewne jest jakaś alternatywa jaka?!
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  4. #1004

    Domyślnie

    Regulator wydajności:

    Witam wszystkich.
    Wpadł mi w łapki używany regulator wydajności firmy "FlaktWoods" tym RW 200 link do opisu: http://www.flaktwoods.pl/582a9e5b-54...f-f0e1ad615523
    Regulator jest wyposażony w siłownik/czujnik Belimo NMV-D2-MP 24V . link do opisu http://www.belimo.pl/uploads/files/VAV_Compact_PL.pdf

    Pytanie do szanownych forumowiczów: Czy mi się to może przydać w domowej instalacji wentylacji mechanicznej?
    A może jest ktoś chętny i chciałby odkupić urządzenie? posiadam dwie sztuki.

  5. #1005

    Domyślnie

    witam mam do was prośbę o opinie gdyż wyliczyłem sobie wstępnie instalacje rekuperatora i proszę o sprawdzenie tj:
    wywiew 2 x kuchnia, łazienka+ wc tj 70 i 50 m 3 czyli 120 m3
    wywiewy 4 pokoje po 30 -40 ms czyli 120-160 m3
    rekuperator o sprawności 300 m3
    średnice głównych kanałów do czerpni i wyrzutni oraz do puszek rozgałęźnych fi 150 i tu ie jestem pewien jaki rodzaj rur ale chyba typu flex w wełnie
    kanały odgałęźne do do kuchni 150 do wc 100 (moze 150 tego też nie jestem pewien)
    kanały nawiewów 100 czy dobrze dobrałem te parametry proszę o waszą opinie i z góry dziękuje

    ps. czy coś jeszcze powinienem uwzględnić ? jakieś straty ciśnienia ? za bardzo z tym ciśnieniem to nie wiem jak to ugryźć bede wdzięczny za pomoc

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Właśnie układałem sobie w głowie moją instalację wentylacyjną i zastanawiam się w jaki sposób łączyć elastyczne przewody wentylacyjne, żeby spełniało to swoją funkcję.
    Czy kupować jakieś złączki? , zapewne jest jakaś alternatywa jaka?!
    Przy rurach PE-Flex (zielone) każda rolka jest zakończona z jednej strony złączką plastikową. Rozwijasz rurę i układasz odcinki Ci potrzebje. Jak rozwiniesz i Ci zabraknie na jakiś odcinek, to łączysz z drugim krążkiem i dalej rozwijasz (nowy krążek).
    Nie są potrzebne żadne dodatkowe złączki .

    Złączki plastikowe - z jednej i drugiej strony wchodzi zielona rura na wcisk i słyszalny "klik". Potem obwijasz to jeszcze taśmą alu dla szczelności i gotowe.

  7. #1007

    Domyślnie

    Mam pytanie; czy sufity podwieszane są konieczne w całym domu przy wm? Pytam bo mam w projekcie 285cm. Tyle bym chciała w salonie. Reszta pomieszczen może być niższa o sufit podwieszany. Czy podwyższyć całość czy można wm zapanować tak aby w salonie nie było sufitów podwieszanych? Nie chciałbym zwiększać kubatury całego budynku...

  8. #1008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie trzeba. Kanały można rozprowadzić po podłodze poddasza.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #1009
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nie trzeba. Kanały można rozprowadzić po podłodze poddasza.
    Czy przy takim rozprowadzeniu będzie miejsce na podłogówkę?

  10. #1010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A dlaczego nie? kanały mają max 7,5 cm a styropianu pewnie położysz około 10.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #1011
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A dlaczego nie? kanały mają max 7,5 cm a styropianu pewnie położysz około 10.
    Nie mowie ze nie tylko pytam czy nie bedzie problemu.

  12. #1012

    Domyślnie

    czy takie kanały kompaktowe kadzone w podłodze nie wychodzą drożej niż większe kanały w sufitach podwieszanych? jeśli tak wolałabym podwyższyć dom- jest na etapie projektu.

  13. #1013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale to są te same kanały. Rolka 50m antystatycznego kosztuje około 330 a antygrzybicznego 400 zł
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #1014

    Domyślnie

    Czy z podlogowka to się nie będzie gryzło? Projektant mowil cos o konkretnej firmie- vasco.

  15. #1015

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie WM w suficie podwieszanym gdy są krokwie, w sumie jeszcze nawet nie kupiłem projektu domu ale chciałbym szacunkowo wiedzieć jak taki sufit optymalnie zrobić. Od dołu do sufitu chciałbym przybić płytę OSB, od góry między krokwie ocieplenie, powiedzmy 20 cm wełny i pytanie, czy gdy wełna będzie równo z krokwiami na górę dać jeszcze ze 20 cm wełny tak aby była jednolita powierzchnia (poddasze nie będzie używane), wówczas jeszcze folie paroizolacyjną ma OSB i można robić sufit.

    Czy też robić te dodatkowe ocieplenie od dołu pomiędzy płytami GK a OSB a jeśli tak to jak to krok po kroku zrobić, szczególnie kiedy dać tą folie, czy rury z WM lepiej dać w ociepleniu czy pod ociepleniem?

  16. #1016
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Łukasz,
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Czy są gdzieś dostępne w sieci dane dotyczące spadku ciśnienia w skrzynkach rozprężnych i anemostatach?
    "Jeśli jest więcej niż jeden sposób wykonania pracy, i jeden z nich skutkuje katastrofą, to ktoś to w ten sposób zrobi"

Strona 51 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony