Cytat Napisał PliP Zobacz post
Tak więc te dopłaty to krótko mówiąc pranie pieniędzy i nabijanie ich m.in. bankom. Zrobiłem to samo w tych samych pieniądzach bez zbędnego łażenia za projektantem, bez starania się o kredyt, pozwolenia, odbiory itd.
Dodatkowo jest to przyjemne z pożytecznym.
P.S.
1500-1700 zł w niecałe 2 dni to ja nie potrafię zarobić
A czy ty wiesz w ogóle co piszesz? Jakie pranie pieniędzy? Wiesz co to jest pranie pieniędzy?
Jakie łażenie za projektantem? 90% firm robi zwykłą ofertę dla klienta i to bezpłatnie. Kredyt załatwiasz w jeden dzień. Pozwolenie żadne nie jest potrzebne (a jeśli wg ciebie jest, to tak samo potrzebowałbyś je na montaż z dotacją jak i bez), odbiór polega na wypełnieniu krótkiego protokołu odbioru. Ale jak wg ciebie przyjemne jest chodzenie po dachu z wiertarką to może i masz rację.
I nie zrobiłeś tego samego w tych samych pieniądzach, bo nie liczysz własnej robocizny.
Ktoś kto tak pisze nie ma pojęcia jak funkcjonuje firma. Bardzo wątpię żeby jakakolwiek firma zabrała się za sam montaż za mniej niż 1500 zł. Ostatnio sam odrzuciłem taką ofertę montażu bo mi się normalnie nie kalkulowała. Policzcie sobie koszty - trzeba wystawić fakturę, zapłacić VAT, zapłacić pracowników (znajdzcie hydraulika który będzie pracował za dniówkę mniejszą niż 150 zł), zapłaćcie ZUS pracowniczy, na instalację trzeba dojechać nierzadko kilkadziesiąt km (paliwo 200 zł), jak coś się popsuje (a to się czasami zdarza) trzeba dojechać i bezpłatnie naprawić, od dochodu trzeba zapłacić podatek i jeszcze pokryć koszty prowadzenia firmy (jakiś lokal, media, księgowość itp). Nie mówiąc o amortyzacji sprzętu. Jak to się podliczy to jeszcze trzeba dołożyć do tego.