dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 36
Pokaż wyniki od 701 do 709 z 709
  1. #701

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Tak więc te dopłaty to krótko mówiąc pranie pieniędzy i nabijanie ich m.in. bankom. Zrobiłem to samo w tych samych pieniądzach bez zbędnego łażenia za projektantem, bez starania się o kredyt, pozwolenia, odbiory itd.
    Dodatkowo jest to przyjemne z pożytecznym.
    P.S.
    1500-1700 zł w niecałe 2 dni to ja nie potrafię zarobić
    A czy ty wiesz w ogóle co piszesz? Jakie pranie pieniędzy? Wiesz co to jest pranie pieniędzy?
    Jakie łażenie za projektantem? 90% firm robi zwykłą ofertę dla klienta i to bezpłatnie. Kredyt załatwiasz w jeden dzień. Pozwolenie żadne nie jest potrzebne (a jeśli wg ciebie jest, to tak samo potrzebowałbyś je na montaż z dotacją jak i bez), odbiór polega na wypełnieniu krótkiego protokołu odbioru. Ale jak wg ciebie przyjemne jest chodzenie po dachu z wiertarką to może i masz rację.
    I nie zrobiłeś tego samego w tych samych pieniądzach, bo nie liczysz własnej robocizny.
    Ktoś kto tak pisze nie ma pojęcia jak funkcjonuje firma. Bardzo wątpię żeby jakakolwiek firma zabrała się za sam montaż za mniej niż 1500 zł. Ostatnio sam odrzuciłem taką ofertę montażu bo mi się normalnie nie kalkulowała. Policzcie sobie koszty - trzeba wystawić fakturę, zapłacić VAT, zapłacić pracowników (znajdzcie hydraulika który będzie pracował za dniówkę mniejszą niż 150 zł), zapłaćcie ZUS pracowniczy, na instalację trzeba dojechać nierzadko kilkadziesiąt km (paliwo 200 zł), jak coś się popsuje (a to się czasami zdarza) trzeba dojechać i bezpłatnie naprawić, od dochodu trzeba zapłacić podatek i jeszcze pokryć koszty prowadzenia firmy (jakiś lokal, media, księgowość itp). Nie mówiąc o amortyzacji sprzętu. Jak to się podliczy to jeszcze trzeba dołożyć do tego.

  2. #702

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    A czy ty wiesz w ogóle co piszesz? Jakie pranie pieniędzy? Wiesz co to jest pranie pieniędzy?
    Jakie łażenie za projektantem? 90% firm robi zwykłą ofertę dla klienta i to bezpłatnie. Kredyt załatwiasz w jeden dzień. Pozwolenie żadne nie jest potrzebne (a jeśli wg ciebie jest, to tak samo potrzebowałbyś je na montaż z dotacją jak i bez), odbiór polega na wypełnieniu krótkiego protokołu odbioru. Ale jak wg ciebie przyjemne jest chodzenie po dachu z wiertarką to może i masz rację.
    I nie zrobiłeś tego samego w tych samych pieniądzach, bo nie liczysz własnej robocizny.
    Ktoś kto tak pisze nie ma pojęcia jak funkcjonuje firma. Bardzo wątpię żeby jakakolwiek firma zabrała się za sam montaż za mniej niż 1500 zł. Ostatnio sam odrzuciłem taką ofertę montażu bo mi się normalnie nie kalkulowała. Policzcie sobie koszty - trzeba wystawić fakturę, zapłacić VAT, zapłacić pracowników (znajdzcie hydraulika który będzie pracował za dniówkę mniejszą niż 150 zł), zapłaćcie ZUS pracowniczy, na instalację trzeba dojechać nierzadko kilkadziesiąt km (paliwo 200 zł), jak coś się popsuje (a to się czasami zdarza) trzeba dojechać i bezpłatnie naprawić, od dochodu trzeba zapłacić podatek i jeszcze pokryć koszty prowadzenia firmy (jakiś lokal, media, księgowość itp). Nie mówiąc o amortyzacji sprzętu. Jak to się podliczy to jeszcze trzeba dołożyć do tego.
    Ja koszty montażu w pełni rozumiem. Firma musi mieć czym pokryć koszty zus`ów, urlopów, chorobowych, rozwojowe itp.
    Cały pic polega na czym innym. Gdyby było tak jak piszecie to też bym dał hydraulikowi zamontować a nie sam bym się babarał.
    Ja kupiłem mój zestaw na stronie www.fuego.pl Każda jedna firma, która oferowała montaż cenę montażu miała podobną do twojej. To rozumiem, ale ceny zestawów były zawsze brane ze strony producenta. Porównując cenę producenta do tego co kupiłem z fuego, nie opłacało mi się brać legalnej firmy z dotacją. Gdyby firmy te chciały mi sprzedać zestaw po cenie ze strony plus montaż i minus dotacja byłoby super. No ale jeszcze zaczęli doliczać koszty zakupu, zysku i wychodził kosmos dużo większy niż te wspomniane 1500zł. Ja rozumiem, że zakup kosztuje ale też bez przesady (nie mniej jak 5% wartości zestawu, czyli ponad 400zł a mnie kurier kosztował 150zł...)

  3. #703
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

  4. #704

    Domyślnie

    W Polsce to nie przejdzie - nigdy!

    No chyba, że będziemy pod zaborem niemieckim, brytyjskim itp

  5. #705
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Z PV idzie i dojść nie może
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  6. #706
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    OlekMaginski

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-244
    Posty
    5

    Domyślnie

    Słuchajcie, a ja mam pytanie odnośnie instalacji fotowoltaicznej. Otóż mieszkam w domu jednorodzinnym już od kilku dobrych lat i myślałem o tym, żeby taką instalację sobie założyć. Problem w tym, że dachówka jest w dość kiepskawym stanie.(Zdarzały się drobne przecieki). Znalazłem firmę, która się zajmuje instalacjami fotowoltaicznymi w mojej okolicy:
    http://pro-sun.com.pl/instalacje-pv/
    Pytanie tylko, czy taka instalacja może jeszcze bardziej uszkodzić dach? W końcu trochę tych paneli bym musiał zamontować.
    Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

  7. #707

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlekMaginski Zobacz post
    Słuchajcie, a ja mam pytanie odnośnie instalacji fotowoltaicznej. Otóż mieszkam w domu jednorodzinnym już od kilku dobrych lat i myślałem o tym, żeby taką instalację sobie założyć. Problem w tym, że dachówka jest w dość kiepskawym stanie.(Zdarzały się drobne przecieki). Znalazłem firmę, która się zajmuje instalacjami fotowoltaicznymi w mojej okolicy:
    http://pro-sun.com.pl/instalacje-pv/
    Pytanie tylko, czy taka instalacja może jeszcze bardziej uszkodzić dach? W końcu trochę tych paneli bym musiał zamontować.
    Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
    Tak naprawdę to firma instalująca powinna wykonać oględziny dachu, a następnie odpowiednie obliczenia i podjąć decyzję czy konstrukcja dachu wymaga jakiegoś wzmocnienia czy można zainstalować taki system PV. Żadna firma nie podejmie się próby instalacji nie będąc pewną czy dach wytrzyma.

  8. #708
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał EkologicznyDom Zobacz post
    Tak naprawdę to firma instalująca powinna wykonać oględziny dachu, a następnie odpowiednie obliczenia i podjąć decyzję czy konstrukcja dachu wymaga jakiegoś wzmocnienia czy można zainstalować taki system PV. Żadna firma nie podejmie się próby instalacji nie będąc pewną czy dach wytrzyma.
    Oczywiście, zgadzam się. Wykonuje się zarówno oględziny pokrycia jak i nośności dachu. Jeśli się okaże, że Twoja dachówka jest w porządku, to musisz liczyć się z tym, że instalacja i tak uszkodzi nieco pojedyncze dachówki podczas wiercenie.
    A tak dla Twojej wiadomości, z technicznego punktu widzenia moduły PV można montować praktycznie na każdym rodzaju pokrycia: na dachówce, blachodachówce, papie czy goncie bitumicznym. W przypadku dachówki montaż instalacji jest pracochłonny, ale ingerencja ogranicza się jedynie do pojedynczych elementów połaci dachowej, przez co bardzo łatwo jest wyeliminować ewentualne nieszczelności, które mogą się pojawić po kilkunastu latach. Jeżeli montaż jest na blachodachówce, to jest to zdecydowanie szybsze, niż na dachówce, ale wymaga wiercenia dziur pod mocowania. Taki sposób rodzi niebezpieczeństwo rozszczelnienia dachu w przypadku nieprawidłowego lub niechlujnego montażu.

    W przypadku mocowania na dachówce jest to dużo bezpieczniejsze - ewentualne rozszczelnienia dotyczą pojedynczych dachówek.
    Podczas wyboru firmy zapytaj więc o referencje i zadzwon do inwestora - zapytaj czy ma problemy z pokryciem dachowym. Lepiej sprawdzić!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #709
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rączy Emeryt

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kopanka
    Kod pocztowy
    32-050
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlekMaginski Zobacz post
    Słuchajcie, a ja mam pytanie odnośnie instalacji fotowoltaicznej. Otóż mieszkam w domu jednorodzinnym już od kilku dobrych lat i myślałem o tym, żeby taką instalację sobie założyć....
    Jak masz za duzo pieniedzy to napraw dach a nie marnuj srodkow na "inwestycje" w stylu FV.

    Jakub

Strona 36 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony