dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 97 z 97
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Cytat Napisał Teves
    Jerzy

    a co się działo z oczysczalnią w zimie?
    Nic
    Trochę zbyłeś całkiem zasadne pytanie. Jak zamierzasz uruchamiać tę pompkę/fontannę gdy będzie minus 30 a na fitoreaktorze śnieg?

  2. #82

    Domyślnie

    Będe opróżniał pierwszy raz osadnik gnilny w niedługim czasie ,więc kieruje pytanie o jakeś praktyczne wskazóki do osób które już to przerabiały.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Cytat Napisał NJerzy
    Cytat Napisał Teves
    Jerzy

    a co się działo z oczysczalnią w zimie?
    Nic
    Trochę zbyłeś całkiem zasadne pytanie. Jak zamierzasz uruchamiać tę pompkę/fontannę gdy będzie minus 30 a na fitoreaktorze śnieg?
    No, pompka jak zamarznie to stanie. Fitoreaktor ma kilka m3, więc przed mrozami go znaczniej opróżnię, a do pompki może dołożę jakiś termostat który ją wyłączy gdyby woda na dnie fitoreaktora miała zamarznąć.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    To, ze woda zamarznie na dnie fitoreaktora to raczej malo prawdopodobne. Chodzilo mi o to, ze rozsaczanie jej na powierzchni fitoreaktora pokrytej sniegiem i przy duzym mrozie nie przyczyni sie raczej do jej oczyszczenia.
    Mam nadzieje, ze sie myle ale czarny scenariusz jest chyba taki, ze w czasie mrozow zgromadzisz w fitoreaktorze kilka m3 podczyszczonych sciekow a potem przyjdzie odwilz, roztopy (moze nawet deszcz) i slabo podczyszczone scieki wymieszane z woda roztopowa i deszczowka przeleja sie do oczka wodnego.
    Czy nie z tego powodu na schematach podanych wczesniej w linkach w tym watku fitoreaktor przykryty jest plytami z poliweglanu?

  5. #85

    Domyślnie

    Oczyszczanie ma przebiegać właśnie w tej niezamarzniętej wodzie, poniżej korzeni roślin. Ubiegłej zimy jakoś nie miałem z tym problemu. Teraz pewno ścieków będzie więcej, to się okaże. Można by faktycznie postawić szklarnię nad fitoreaktorem, ale uważam że to jedynie kwestia sterowania, aby przed zimą mieć zapas wolnej objętości i w zbiorniku wstępnym i w fitoreaktorze, oraz oba nieco opróżniać w momentach cieplejszej pogody. Ja mam osadnik wstępny 3m3 i fitoreaktor ok 4m3, a miesięcznie zużywam mniej niż 2m3 wody, więc rezerwę mogę zrobić nawet na 2 miesiące. Do tej pory nie miałem istotnych nadwyżek wody do dpuszczenia z fotoreaktora - ot tyle by co 2 tygodnie zwilżyć 10m2 kwietnika.

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    .... Ja mam osadnik wstępny 3m3 i fitoreaktor ok 4m3, a miesięcznie zużywam mniej niż 2m3 wody....
    No tak to wiele tlumaczy- ja zuzywam ponad 9....

  7. #87

    Domyślnie

    Z czasem zużycie na pewno mi wzrośnie, teraz mieszkam sam i nawet nie mam pralki, ale sama ilość ścieków to nie wszystko, ważne też stężenie i rodzaj zanieczyszczeń. W ostateczności fitoreaktor powiększę nawet trzykrotnie.

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z moich przymiarek wynika że:

    - powierzchnia fitoreaktora około 2 m^2 - dla 3 osób
    - powinien wystarczyć drenaż rozsączający, ale chyba bardziej stosowny będzie dół chłonny, który posłuży również do zbierania wody deszczowej. A jak przestanie chłonąć to będzie zbiornikiem w którym można zmagazynować klika m^3 i zaczekać aż się ociepli.

  9. #89

    Domyślnie

    "od 1 lipca 2008 r. jedyną normą obowiązującą w Polsce i na terenie całej Unii Europejskiej, na oczyszczalnie ścieków do 50 osób, będzie norma 12566-3, która wyklucza stosowanie urządzeń typu przepływowego. jest to ostra norma , którą są w stanie spełnić tylko urządzenia oparte o zasadę SBR."

    czyli inne urzadzenia zostaja wykluczone z rynku?

  10. #90

    Domyślnie

    Wiem że bardzo stary wątek ale ..
    Jak oceniasz pracę Twojej oczyszczalni po 2 latach? Jakieś wnioski. nowe zdjęcia?
    Pozdrawiam

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar baru0
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rzepiennik Biskupi
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorrk Zobacz post
    Wiem że bardzo stary wątek ale ..
    Jak oceniasz pracę Twojej oczyszczalni po 2 latach? Jakieś wnioski. nowe zdjęcia?
    Dołączam się i ja do prośby o ocenę działania oczyszczalni z perspektywy dwóch lat .

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Urszulla
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    od 3 lat użytkuję zwykłą drenażówkę i mimo idealnych warunków gruntowych, mam już problem z chłonnością drenażu...
    właśnie zaczynam przeróbkę na taki DIY SBR... z wykorzystaniem dotychczasowego zbiornika, jako osadnika wstępnego, koszt ogólny modernizacji, to jakieś 1000 PLN, co w porównaniu do zestawu gotowego wychodzi pięciokrotnie taniej... nie wiem jeszcze jak z drenażem, może przez sezon się zregeneruje, bo inaczej trzeba będzie zrobić od nowa...

    pozdrawiam
    mąż Uli

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    ciekawy temat, ale umarł. Czy ktoś może się pochwalić działającą oczyszczalnią trzcinową ?

  14. #94

    Domyślnie

    Witam,
    czy jest mozliwe takie cos ze mam taka oczyszczalnie przydomowa i sciek ktory zazwyczaj idzie pod te roslinki, trawe itp bedzie odprowadzony do lokalnego kanalu? Kolega nie ma takiej oczyszczalni ale mowi mi ze jak sie ma przydomowa taka oczyszczalnie to po tych dwoch czy trzech studzienkach scieki sa tak przeczyszczone ze mozna z tej trzeciej studzienki puscic rure juz do kanału czy tam rowu jak sie ma takowy w poblizu a nie jakies klomby z trawa czy inna roslinnoscia? Hm?

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    jak by ten kolega był moim sąsiadem to pierwsze co bym zrobił to doniósł na niego że wpuszcza ściek do kanału. Jakim tępym trzeba być żeby z osadnika gnilnego traktować ściek jako nadający się do zalewania innych ! tym syfem. Typowe tępe polaczki szaraczki ! - bez urazy !

    ps osadnik gnilny to nie oczyszczalnia to nawet nie jest połowa oczyszczalni.

  16. #96

    Domyślnie

    Tez mi to smierdzialo, a ze nie bardzo kumalem jeszcze jak to jest z tymi oczyszczalniami to sie z nim nie spieralem. Jak sie ma taka oczyszczalnie to co jakis czas beczka przyjezdza i wybiera i tak nieczystosci nie?

  17. #97
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    pewnie za 4 lata ktoś coś napisze na jej temat

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony