dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 72
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1426
  1. #421

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich
    Zazdroszczę Wam wybudowanych już częściowo domków i bardzo ładnych działek na których one stoją . My póki co mamy kupiony projekt, działkę i marzenia Projekt jest już co prawda u architekta, który wprowadzi zmiany oraz załatwi wszystkie formalności aż do uzyskania pozwolenia na budowę ale droga do celu jeszcze daleka. Nasza działka nie ma wybudowanej drogi dojazdowej więc czeka nas jeszcze wydatek z tą budową związany (a przedtem jeszcze wycinka drzew).
    Chcieliśmy zrezygnować z odkrytego tarasu ale rozmyśliliśmy się. Uważam że dobrze zrobiliśmy. Z tego co czytałam na forum to jeśli ktoś rezygnuje z tarasu to raczej z tego zadaszonego chociaż wydaje mi się że jest on niezwykle praktyczny a dodatkowo dzięki niemu budynek ma ładną bryłę.
    Budowę chcemy zacząć jesienią przyszłego roku albo wiosną 2009 ale już chyba trzeba rozglądać się za ekipą.
    Pozdrawiam i życzę przyjemnego budowania.

  2. #422

    Domyślnie

    Gandalf - nic nie dostałem na priva..poślij jeszcze raz
    Enio

  3. #423

    Domyślnie

    Witaj Enio
    Właśnie przed chwilą wysłałem do Ciebie wiadomość. Może tym razem się uda.

  4. #424
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Beltane

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hejhou wszystkim
    Chylę czoła przed budującymi, my dopiero finalizujemy zakup działki.
    Oczywiście naszym faworytem jest Moje Miejsce, ale ostateczna decyzja zapadnie dopiero gdy zobaczymy jak takie Miejsce wygląda w rzeczywistości.
    Pozdrowienia.

  5. #425

    Domyślnie

    A u mnie na dziś:
    - ogrzewanie odpalone
    - kuchnia gotowa - muszę przyznać że jest całkiem duża
    - góra - "się maluje"
    - z zewnątrz - tylko tynk trzeba jeszcze położyć

    po woli przygotowujemy się do odbioru.

    Pozdrawiam wszystkich budujących i tych dopiero zastanawiających się
    Enio

  6. #426

    Domyślnie

    a u nas wygląda to teraz mniej więcej tak



    właśnie zacząłem ocieplać budynek coby zdążyć przed zimą a juz mieszkamy - drewno jak widać czeka na mrozy i schnie

  7. #427

    Domyślnie

    Gratulacje!

    Mam nadzieję że mieszka Wam sie dobrze.
    Też chciałbym już mieszkać.. ale czekamy aż będzie "prawie gotowe",
    co mam nadzieję nastąpi niedługo.

    pozdr.
    Enio

  8. #428

    Domyślnie

    Ja też serdecznie gratuluję.
    Na pewno będzie Wam się dobrze mieszkać.
    Przy okazji mam pytanie. Czy ktoś budował lub buduje zewnętrzne ściany jednowarstwowe z porothermu i specjalnej zaprawy termoizolacyjnej bez dodatkowego docieplenia. Podobno jest to bardzo dobra technologia i zastanawiamy się nad budową MM w tym systemie (zamiast z pustaków Max i styropianu). Jestem bardzo ciekawa Waszych doświadczeń i opinii w tej kwestii.

    Pozdrawiam

  9. #429
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    edyta_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    231

    Domyślnie

    Jerzyna!!! No no cudenko Ci wyszło!!! Gratuluje i zycze samych szczesliwosci w nowym domku!!!

  10. #430

    Domyślnie

    czy ktoś z budujących ( a widziałem gdzieś w postach taki pomysł ) oszklił taras ?? może z tego wyjść całkiem ładna oranżeria ( tak sobie myślę )
    Ponawiam jeszcze raz pytanie . Czy z pomocą czyjejś uprzejmości można zobaczyć ten budynek w trakcie realizacji na terenie Wlkp ,Lubuskiego lub Zachodniopomorskiego ?

  11. #431

    Domyślnie

    Cytat Napisał marc78
    bernardo - co jest na fotce nr 14?
    ad zmian
    jak rozwiązałeś sprawę komina (kominek, kuchnia, gazowe)?
    nie było ci szkoda pomieszczenia gospodarczego, jest dość małe?
    pozdrawiam
    fotka 14 to "katjusze"
    a tak blizej, to jest komin kotlowni - powiekszony o to co trzeba ?
    bo bedzie tez tu podpiety kominek? z salonu

    mam nadzieje ze to nie te kominy zbudowali co widac na zdjeciu ....
    http://foto4x4.pl/galeria/index.php?...w=p1380323.jpg

    ale
    dokladnie tak
    kominek. kuchnia, gazowe
    wszystko w jednym
    troche to zmienia rozstaw krokwi - ale cos tam poprawili i powinno byc ok
    cos za cos - kotlowinia bedzie bardzo mala, jeszcze dojda drzwi z 2 stron


    pomieszczenie gospodarcze planuje na zewnatrz - osobny budyneczek

  12. #432

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guliwerka
    Pozdrawiam wszystkich
    Nasza działka nie ma wybudowanej drogi dojazdowej więc czeka nas jeszcze wydatek z tą budową związany (a przedtem jeszcze wycinka drzew).
    taniej bedzie zakup 4x4
    http://foto4x4.pl/galeria/index.php?...w=P1260196.JPG



    Cytat Napisał Guliwerka
    Z tego co czytałam na forum to jeśli ktoś rezygnuje z tarasu to raczej z tego zadaszonego chociaż wydaje mi się że jest on niezwykle praktyczny a dodatkowo dzięki niemu budynek ma ładną bryłę.
    tez tak mysle
    to jeden z urokow tek malego domku
    zostaw ten taras - no HIBA ze masz kiepski widok z tarasu - w planach


    Cytat Napisał Guliwerka
    Budowę chcemy zacząć jesienią przyszłego roku albo wiosną 2009 ale już chyba trzeba rozglądać się za ekipą.
    Pozdrawiam i życzę przyjemnego budowania.
    warto spisac umowe - ty ryzykujesz ze ceny np spadna
    i dom wyjdzie CIE drozej, w co watpie ...
    dwa
    jak firma zrezygnuje to odzyskasz czesc kasy - bo wzrost ceny za kilka dobrych miesiecy jest bardzo prawdopodobny
    pisze nie z teori, niestety

    o zaletach nie pisze , wiadomo

  13. #433

    Domyślnie

    Dzięki za rady

    Myślę, że z wycinką drzew i budową drogi nie będzie tak źle, bo będziemy ją finansować w 3 osoby (droga długości ok. 70 m). Najgorsze jest to że - o ile dobrze zrozumiałam urzędnika - drzewa, które zostaną wycięte pod budowę drogi mają być posadzone na naszych działkach. Nie te same ma się rozumieć ale ilościowo stan drzew ma być ten sam jak przed wycinką i ma to być określone dokładnie w decyzji, która mamy dostać. A muszę dodać że te które są przeznaczone do wycinki to nie ułomki tylko konkretne liściaste drzewa niestety.

    Widok z tarasu odkrytego mamy niezły (jak na działkę położoną bardzo blisko Krakowa) więc grzechem byłoby go zlikwidować.

    A odnośnie ekipy to zdecydowanie chcemy wcześniej podpisać umowę ale do tego potrzebujemy projekt poprawiony już przez architekta tak żeby gadać o konkretnym zakresie robót.

    Pozdrawiam

  14. #434

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Dawno juz nie zagladalem tutaj... ale jakos nie bylo czasu

    Mi w tym tygodniu klada folie na dachu

    Ktos na forum wspominal o likwidacji daszku i braku zgody na to ze strony architetki... hmm

    Ja od stronyny ogrodu mam prosty dach bez zadnych daszkow, pozniej zrobie drewniany taras i go dodatkowo zadasze - moze jakim pleksi...
    garaz mi sie przesunal o metr
    No i podnioslem calosc

    A nie prosilem nikogo o zgode - bede mial jakies klopoty?? Kierownik twierdzi ze nie...

    Po podniesieniu sciany kolankowej wyszly nam na poddaszu 2 mniejsze pokoje dla dzieci, sypialnia dla nas i calkiem sensowna lazienka.

    Pozdrawiam wszystkich

  15. #435

    Domyślnie

    stefanpyra: Czas pokaże czy będą z tym problemy - mój kierownik i architekt mówią to samo co Twój

    A u mnie właśnie skończyło się tynkowanie - górale pojechali już w siną dal.
    Jeszcze z 2-3 tyg i powinienem mieć wewn. wykończone. Tylko na schody musze poczekać do połowy grudnia.

    pozdr.

    wszystkich
    Enio

  16. #436

    Domyślnie

    W sobotę miałem okazję oglądać domek Enia no i przyznam że całkiem fajna chatka ten nasz projekt (chociaż troszkę mała). Gratuluję Enio za tobą już najgorsze. Niech ci się fajnie mieszka i dzięki za to że zgodziłeś się na nasze odwiedziny.
    Ja właśnie szukam fachowców do budowy stanu surowego. To niesamowite jakie mogą być różnice w kosztach robocizny ! Jeden gość mi powiedział 46.000zł, inny zaś około 26.000. Zobaczymy co powie trzecia ekipa?

  17. #437

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefanpyra
    Witam wszystkich

    Dawno juz nie zagladalem tutaj... ale jakos nie bylo czasu

    Mi w tym tygodniu klada folie na dachu

    Ktos na forum wspominal o likwidacji daszku i braku zgody na to ze strony architetki... hmm

    Ja od stronyny ogrodu mam prosty dach bez rzadnych daszkow, pozniej zrobie drewniany taras i go dodatkowo zadasze - moze jakim pleksi...
    garaz mi sie przesunal o metr
    No i podnioslem calosc

    A nie prosilem nikogo o zgode - bede mial jakies klopoty?? Kierownik twierdzi ze nie...

    Po podniesieniu sciany kolankowej wyszly nam na poddaszu 2 mniejsze pokoje dla dzieci, sypialnia dla nas i calkiem sensowna lazienka.

    Pozdrawiam wszystkich
    Witaj
    Mógłbyś wrzucić ewentualnie jakieś zdjęcie, coby zobaczyć jak chałupecka wygląda po podniesieniu ścianki kolankowej?

  18. #438

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefanpyra
    Mi w tym tygodniu klada folie na dachu
    z folia idziemy łeb w łeb

    tylko ze "moi" cos kombinuja
    z jednej strony polozyli folie i troche dachowki
    a z drogiej NIC !!! woda sie lała
    ale wlasnie zadzialalem .... i mam nadzieje bedzie lepiej
    uf

  19. #439

    Domyślnie M03L

    witam,

    moje miejsce znalazłam z rok temu. od tego czasu także Wam kibicuję po cichu. już na 99.9% decydujemy się z narzeczonym na budowę. jak mamy płacić kredyt przez 30 lat, to chociaż mieć z tego przyjemność zamiast gnieść się w 40 metrach mieszkania.

    wybraliśmy M03 lustrzana wersja. mam kilka pomysłów na zmiany, ale ostatecznie decyzja będzie po konsultacjach z architektem
    mam już mapę geodezyjną i wypis z planu zagospodarowania. teraz szukamy architekta do adaptacji.
    czy ktoś mógłby polecić architekta z warszawy lub okolic - ktoś solidny, nie najdroższy?
    Jerzyna, zdaje się jesteśmy sąsiadami. ja jestem na granicy gminy Otwocka i Wiązowny. Może miałbyś do polecenie architekta, ekipę budowlaną....

    pozdrawiamy,
    Ewa & Grzegorz

  20. #440

    Domyślnie

    gandalf szary

    Zdjecia wrzuce jak:
    1) beda juz dachowki
    2) znajde info jak na tym forum wrzucac zdjecia

    Aby nie wyszedl barak - moj dach zostal powiekszony. Czyli wystaj mocnej poza obrys domu, mam nadzieje, ze bedzie to dobrze wygladalo...

    Pozdrawiam

    [/img]

Strona 22 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony