dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 72
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1426
  1. #61

    Domyślnie

    Enio - Liczysz juz ze wszystkim, kocial, kominek, lazienki, meble w kuchni, podlogi...??

    Zastanawiam sie ciagle, czy stac nas na dom

  2. #62

    Domyślnie

    Kosz wybudowania domku nadal jest u nas strasznie wysoki, dla przeciętnej rodziny, ale czasem warto zaryzykować i podjąć takie wyzwanie, własny domek tak wiele daje nam wolności. A co do kosztów to najbardziej napędzają je materiały użyte do wykończenia, czym z wyższej półki tym więcej trzeba na budowę domku.
    Pozdrawiam

  3. #63

    Domyślnie

    Wszystko fajnie, tylko jak to oszacowac... jest kosztorys w muratorze - ale pewnie zanizony...
    nie chcialbym rozpoczac budowy i zostawic na pare lat rozgrzebana - poniewaz zabraklo mi kasy

    Oczywiscie, mysle o skromnym domku - panele na podlogach, mysle o blachodachowce, sciana jednowarstwowa lub dwuwarstwowa - nie wiem co tansze i lepsze... jeden taras, mniej okien dachowych, wiecej zwyklych - to chyba tez obnizy koszty.

    same dylematy...

    Pozdrawiam

  4. #64

    Domyślnie

    Moim celem jest jak najszybciej (czyt. przyszły rok) zrobić przynajmniej I etap..czyli dół.. na jakiś czas jest to dla mnie wystarczające.. (rodzinka 2+2).
    W tej chwili miesięcznie na mieszkanie wydajemy około 1k.. więc wolałbym tę kwotę poświęcić na spłate kredytu (przynajmniej część).
    Niestety większość będę musiał finansować z kredytu, działka pochłonęła już dużą część naszych finansów.

    A jaki będzie koszt - czas pokaże.

    [/url]
    Enio

  5. #65

    Domyślnie Koszty robocizny stanu surowego M03

    Rozmawiałem już z ewentualnymi wykonawcami. Niestety Ci polecani maja czas dopiero we wrześniu.
    Jeden chciał za zbudowanie domu w stanie surowym pod dach 250zł za metr powierzni uzytkowej czyli 29000zł. ( po jego stronie sprzęt i kwatera)
    Drugi - po szczegółowych obliczeniach i targach ustalił cenę 23 tys. z ogrodzeniem działki (140mb) włącznie. Temu musze postawić na działce jakiś barak do spania.
    Według jego obliczeń koszty robocizny wyglądają nastepująco:
    1300 ławy ( ale ja muszę zamówić sam Ostrówek do wykopów)
    2000 fundamenty
    6300 ściany (zewn. i wewn.), kominy i strop.
    4400 ściany poddasza z wieńcem i kominami

    dach:
    8000

    Co o tym sadzicie? Dużo - mało?

    Mam juz pozwolenie na budowę!!!

    Pozdrawiam wszystkich budujących Moje Miejsce.
    Jurek

  6. #66

    Domyślnie

    Qrcze, zazdroszcze Ci..tez bym chcial miec juz pozwolenie..

    Obie kwoty nie brzmia zle.. rozumie ze bez materialow (choc pomarzyc mozna ze calosc ).

    PS: A tak przy okazji - zeby ekipa wycenila robocizne na jakim etapie byliscie?? - mieliscie projekt..czy cos wiecej ??

    Pozdrawiam

    Enio
    Enio

  7. #67

    Domyślnie

    Wykonawcy aby rozmawiać o kosztach chcieli widzieć projekt ( i stąd zacząłem konkretnie rozmawiać po uzyskaniu pozwolenia na budowę co jest równoznaczne z odzyskaniem dwóch egzemplarzy projektu.
    Ale w praktyce ludzie z którymi rozmawiałem pytali o:
    sposób budowania fundamentów ( u mnie bloczki) i powierzchnię domu,
    material na ściany,
    rodzaj stropu
    rodzaj pokrycia dachu
    no i jak sie okazało poradziłbym sobie posilkując sie wydrukami ze strony Muratora o projekcie.

    Pozdrawiam,

  8. #68

    Domyślnie

    Ale macie super, mi wstrzymali wydanie decyzji do marca, wiec wszystko przeciągnie się w czasie. Pozdrawiam

  9. #69

    Domyślnie

    Jerzyna dzięki za info.. i tak wiem że jest późno na szukanie ekipy..
    ale co zobic. Zanim dostane pozwolenie.. będzie już zaawansowane lato.

    Pozdrawiam[/code]
    Enio

  10. #70

    Domyślnie

    To znowu ja.. chyba wszyscy zajęli się swoimi budowami i nie mają czasu ;(

    A chciałem się pochwalic że w dniu dzisiejszym kupiłem projekt.. czyli już bez odwołania..

    Pozdrawiam
    Enio

  11. #71

    Domyślnie

    Super, gratuluje decyzji
    - a co zmieniles w swoim projekcie?? schody, kominek...

  12. #72

    Domyślnie

    Ja mimo szczerych chęci nie zająłem się budowaniem, na razie walczę z warunkami, bo chciałbym prędzej je otrzymać niż w marcu 2007. Osobiście mniej zaglądam bo często wychodziło że prowadzę monolog ale i taka pora roku że wszyscy zabiegani. Pocieszam się tylko że może przez te wszystkie opóźnienia będę mógł zobaczyć Moje Miejsce u kogoś już wybudowane. Całe te bieganie odciągnęło mnie od projektu nawet ale jak dobrze się ułoży to z początkiem czerwca działka pod Moje Miejsce będzie naszą własnością. Pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    Dziś kolejne zaskoczenie.. Dzwonili z "gazowni" że jeszcze 2 tyg. i dostanę ofertę dot. kosztów doprowadzenia gazu do działki.. ale co najważniejsze główny rurociąg zrobią na ich koszt (około 130 m).
    Zmienia to dla mnie bardzo założenia, bo nie będzie mi na już potrzebny podpiwniczony garaż (miałą tam by kotłownia węglowa).
    Projekt nie poszedł jeszcze do adaptacji.. więc nic jeszcze nie zmieniliśmy.
    Zastanawiam się tylko..i tu pytanie do Wszystkich:
    - gdzie zmieści rowery, kosiarke, itd, itp..?? (przy założeniu że nie ma garażu).
    - jak sobie z tym zamierzacie poradzic?

    Pozdrawiam
    Enio

  14. #74

    Domyślnie

    [quote="Enio"]D
    Zastanawiam się tylko..i tu pytanie do Wszystkich:
    - gdzie zmieści rowery, kosiarke, itd, itp..?? (przy założeniu że nie ma garażu).
    - jak sobie z tym zamierzacie poradzic?

    Obecnie jestem na etapie przeprowadzki z mieszkania ( które udało mi się wreszcie sprzedać - uff) do mieszkania po babci iprzyznam że ilośc szpargałow typu rower, stojak do choinki, narzedzia, doniczka, mnie przytłacza...
    Na czas budowy planuje postawić drewniany barak dla budowlańców i dla nas na weekendowe wypady i tam będe to wszystko trzymał póki nie nazbieram środków na tyle aby wybudować garaż z dodatkowym pomieszczeniem gosp.
    Pozdrowionka

  15. #75

    Domyślnie

    Ja chce postawic ladnego blaszaka i tam to wszystko bede wrzucal, no i wprojekcie tez jest pomieszczenie gospodarcze, powinno sie tam troche zmiescic...

  16. #76

    Domyślnie

    Stefanpyra-> nie ma czegoś takiego jak "ładny blaszak" ;D
    Jerzyna -> garaż tak, tam można coś zmieści.. zależnie od tego jakie autko duże.. ale jednak troche kosztuje

    Pozdrawiam
    Enio

  17. #77

    Domyślnie

    Witam wszystkich adaptujących i budujacych ,,Moje miejscce"
    Nam również podoba sie ten projekt. Wybraliśmy wersje z garazem i tarasem zadaszonym. Jestesmy na etapie wybierania architekta ,ktory zaadaptuje nam projekt. Wlasnie, ile placiliscie za adaptacje projektu?Mamy juz warunki, wode bedziemy ciagnac od sasiada,prad blisko,niestety poki co nie ma gazu ani kanalizacji. Zastanawiam sie caly czas jakie ogrzewanie wybrac.
    W naszym projekcie chcielibysmy zmienic:
    1 kominek przykleic do sciany od kuchni,tak jak juz ktos tutaj zmienial. Zastanawiam sie tez na zabudowaniem kominka w pom. gospodarczym,tak aby w salonie bylo widac tylko przod ,bede mial wiesej miejsca w salonie,widzialem taki sposob kiedys w tv.
    2 poszerzyc i wydluzyc z tylu garaz i zrobic tam pom gospodarcze z drzwiami z tylu na jakies rowery,kosiarke itp.
    3 zrezygnowac z wc i poszerzyc przedsionek lub powiekszyc pokoj.
    4 schody chcialbym rozwiazac w ten sposob ,ze zaczynalyby sie na scianie tylnej -kilka stopni,spocznik i w gore
    5 troche mala jest lazienka, 3m kw? mozna by ja powiekszyc poprzez jej wydluzenie kosztem korytarza a drzwi obu sypialni przesunac blizej salonu ,co oczywiscie wiazalo by sie z rezegnacja z szafy na korytarzu a dzwi do drugiego pokoju mogloby sie wchodzic tymi drzwiami co do wc przy rezygnacji z wc i wydl pokoju.
    6 u gory powiekszyc lazienke kosztem kacika komp.
    To poki co nasze przemyslenia co do zmian na tym etapie.
    Stefanpyra jestem z okolic Poznania wiec jestesmy prawie sasiadami
    Systemy alarmowe- to moja praca...

  18. #78

    Domyślnie

    Hunters-> nawet bardzo sasiadami - ja mam dzialke w Rokietnicy
    No ale chyba zaczne na wiosne.. jak dobrze pojdzie...
    Ja to jestem optymista

    Co do schodow - tez mialem taki pomysl. ALe aby wejsc na gore trzeba isc przez czesc salonu...

    Pozdrawiam

  19. #79

    Domyślnie

    witam sąsiadów,
    ja też zapałałam miłością do Mojego Miejsca ale jednak nie wszystko mi się podobało w tym projekcie i zdecydowałam się na projekt indywidualny.
    Buduję się też w Rokietnicy jak chcecie mogę zapytać moją Panią architekt czy tez się zajmuje adaptacjami i za ile
    Pani jest przesympatyczna i też z Rokietnicy

  20. #80

    Domyślnie

    Witam,

    ja za adaptację zapłace dużo = 1800 pln + VAT, ale u mnie są szkody górnicze.. i niestety to kosztuje
    Enio

Strona 4 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony