dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 217 z 217
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe w całym domu

    Cytat Napisał antonisiek
    ...W sypialni mam 21 st. a jak wystawię twarz za obręb łóżka to ciepło promieniujące do podłogi powoduję że nie da się zasnąć....
    Rozwiązanie 1:
    Nie chlać wódki - nie będzie trzeba wystawiać gęby za obręb łóżka

    Rozzwiazanie 2:
    Miskę trzymać na łóżku - skutek jak wyżej

    Rozwiązanie 3:
    Spać w masce - przy odrobinie fantazji to może okazać się dość ciekawe dla związku
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  2. #202

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe w całym domu

    Cytat Napisał antonisiek
    Cytat Napisał sylwia13
    Mam pytanie do posiadaczy ogrzewania podłogowego w całym domu. Czy ogrzewanie podłogowe w sypialniach wpływa na konfort spania i jakie są plusy i minusy tego?
    Własnie urchomili mi ogrzewanie wodne na razie elektryczne ale wszędzie podłogówka i niestety zawidłem się.W sypialni chyba założę grzejniki przy okazji instalacji pieca CO na opał stały bo nie mogę spać!!!!!!
    W sypialni mam 21 st. a jak wystawię twarz za obręb łóżka to ciepło promieniujące do podłogi powoduję że nie da się zasnąć.Chwilowo będę musiał obniżyć tem. w sypialni
    No to zakładam że grzejesz krótkimi - ale za to bardzo gorącymi dostawami wody - wniosek zły projekt.

  3. #203

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Wszedłem dziś na forum, aby zgłębić temat szkodliwości ogrzewania podłogowego. Coś tam gdzieś słyszałem, ale nie bardzo wiedziałem na czym problem polega. Z tego „owocnego” wątku wiem już wszystko. Tak więc ten temat pozostawiam.
    Chciałbym zapytać o cos innego (o ile można uzyskać miarę jednoznaczną odpowiedź na to pytania).

    1.Czy koszt instalacji ogrzewania podłogowego jest wyższy niż tradycyjnych grzejników??? Jeśli tak, to mniej więcej jak wygląda proporcja???
    2.Czy koszty eksploatacji ogrzewania podłogowego są wyższe/niższe/bez różnicy w stosunku do tradycyjnych grzejników???

    Z góry dzięki za odpowiedź

  4. #204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.145
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    GriszaDG. Ja jeszcze w temacie nie skończylem, bo byłem na wyjeździe ale nie będę mieszał dopóki nie uzyskasz precyzyjnej odpowiedzi na Twoje konkretnie postawione pytania
    Wypytaj sie szczególnie dokładnie o bezwładność i faktyczną sterowalność czystej "podlogówki" w całorocznym użytkowaniu
    Sygnały już miałeś od wypowiadających się, rownież w tym wątku.
    Mądrusie temat "zagadują" okrągłymi słowami.

    Mam jednak jeszcze kilka kwestii do wyjaśnienia:
    Na przykład problem dzieci raczkujących z nosem przy podlodze i bawiących się na podłodze podgrzewanej.
    Pani dr dermatolog niech wypowie się w sprawie wywołania u nich chorób alergicznych i skórnych i aspekt podatności na infekcje dróg oddechowych(najlepsze byłyby wypowiedzi z pierwszej ręki a nie te powtarzane przez laika z wykształceniem technicznym..........)

    Jeśli moje wywody spowodowały, że wykonawcy nie będą robić instalacji " na pałę", lecz dobrze ją wyliczą to moje wywody nie poszły na marne.
    Jeśli moje wywody spowowdują, że ktoś źle poprowadzony nie zapadnie na zdrowiu to nie poszły one na marne.

  5. #205

    Domyślnie

    Bogusław, nie jestem ani lekarzem, ani instalatorem więc w tej dyskusji głosu nie zabieram. Wydaje mi się jednak, że potrafie spostrzegać świat nie tylko w kolorach czarnych lub bialych, ale również w pośrednich. Śledząc dokładnie cały wątek, rozumiem że głównym przyswiecającym Ci celem w propagowaniu swoich tez, jest uczulenie na przyszłość uzytkowników ogrzewania podłogowego, aby zwracali uwagę na sposób wykonania instalacji, a nie na sam fakt posiadania takowej instalacji.
    W takim razie poradźcie laikowi, jak się za to zabrać aby było dobrze. Napiszecie "znajdź fachowca". Mam w rodzinie osobę, która zajmuje się montażem takich instalacji i dla mnie on jest fachowcem, bo innego nie znam Na co jednak zwracać szczególą uwagę przy monażu ogrzewania podłogowego???

  6. #206
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekSz
    dominikams:
    konstruując detal izolacji termicznej drzwi balkonowych nalezy zachować izolację termiczną o grubości conajmniej równej grubości izolacji termicznej ściany co w praktyce oznacza, że pomiędzy wylewką betonową posadzki a wylewką tarasu musi znajdowac się conajmniej te 12..15cm styropianu.
    Typowa wylewka ma dookoła ścian styropian ok 1cm. Ale dalej ma ścianę nożna i potem ocieplenie ściany. W drzwiach balkonowych nie ma ściany nośnej a izolację zachowac trzeba i stąd styropian od dołu (izolacja od podłoza i z boku, pod drzwiami, jako izolacja pozioma)
    pozdrawiam
    U mnie właśnie jest jakby kawałek ściany nośnej - tzn. ta podmurówka pod drzwi (tyle, że zrobiona na chudziaku), i z zewnątrz będzie ocieplona 15 cm, jak reszta ściany, i dopiero do tego ocieplenia bedzie dochodzić wylewka na tarasie. Nie wiem, czy jasno tłumaczę.

    Kwestia druga - czyli między ścianę a wylewkę wkłada się 1 cm styropianu? To może dałabym tez tak przy tej podmurówce?

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał a_kacper
    SNCF napisał
    zachowuja sie zwykle jak mohery ojciec dyrektor kazal tak i tak ma kazdy miec

    Heheheh a to dobre. Podpisuje się pod tym
    Ufff
    Mam 46 lat i własnie chcę zrobic wodne ogrzewanie podłogowe w całym domu, wspomagane szybkimi małymi grzejnikami. W związku z powyższym mam nadzieje, że nie założycie mi mohairowego bereciku.
    Jedyny problem jaki mam to jak będzie działac w połączeniu z cieńkimi deskami z drewna egzotycznego ponieważ nie chce w salonie kafli na podłodze a w sypialniach ze względu na psy nie mogę położyc wykładzin bo nikt tego by nie doczyścił.

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał GriszaDG
    Bogusław, nie jestem ani lekarzem, ani instalatorem więc w tej dyskusji głosu nie zabieram. Wydaje mi się jednak, że potrafie spostrzegać świat nie tylko w kolorach czarnych lub bialych, ale również w pośrednich. Śledząc dokładnie cały wątek, rozumiem że głównym przyswiecającym Ci celem w propagowaniu swoich tez, jest uczulenie na przyszłość uzytkowników ogrzewania podłogowego, aby zwracali uwagę na sposób wykonania instalacji, a nie na sam fakt posiadania takowej instalacji.
    W takim razie poradźcie laikowi, jak się za to zabrać aby było dobrze. Napiszecie "znajdź fachowca". Mam w rodzinie osobę, która zajmuje się montażem takich instalacji i dla mnie on jest fachowcem, bo innego nie znam Na co jednak zwracać szczególą uwagę przy monażu ogrzewania podłogowego???
    Uwagę należy zwrócić przy planowaniu ogrzewania podłogowego. Jeżeli masz fachowca w rodzinie to na plus jednak jeżeli ten człowiek dobiera wszystko na oko to niestety ale wypadałoby zrobić projekt instalacji. Najważniejsze rzeczy oprócz oczywiście dostarczenia odpowiedniej mocy dla poszczególnych pomieszczeń to: nie robić większych rozstawów rur niż 30cm. Dbać o robienie stref brzegowych, rozstaw rury i temperatura zasilania powinna być tak dobrana aby przy dostarczeniu odpowiedniej mocy temperatura na powierzchni podłogi nie przekroczyła 29stC w pomieszczeniach typu salon kuchnia pokój i do 35 stC w łazienkach. I zadbać o odpowiednią izolację pod płytą tak żeby nie powodować nadmiernych ubytków ciepła w podłoże.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_Gdynia
    Cytat Napisał a_kacper
    SNCF napisał
    zachowuja sie zwykle jak mohery ojciec dyrektor kazal tak i tak ma kazdy miec

    Heheheh a to dobre. Podpisuje się pod tym
    Ufff
    Mam 46 lat i własnie chcę zrobic wodne ogrzewanie podłogowe w całym domu, wspomagane szybkimi małymi grzejnikami. W związku z powyższym mam nadzieje, że nie założycie mi mohairowego bereciku.
    Jedyny problem jaki mam to jak będzie działac w połączeniu z cieńkimi deskami z drewna egzotycznego ponieważ nie chce w salonie kafli na podłodze a w sypialniach ze względu na psy nie mogę położyc wykładzin bo nikt tego by nie doczyścił.
    1. Wiek nie ma nic do moheru
    2. Jak masz psy i dasz drewno - to bedziesz miał zaraz "starą" podłogę niestety. Żaden lakie i żadne drewno nie jest silne na biegnącego w miejscu psa. Zauważ że psy jakimś cudem uwielbiają robić szybki start na przestrzeni 0,5m2.

  10. #210

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe w całym domu

    Cytat Napisał jabko
    Rozwiązanie 1:
    Nie chlać wódki - nie będzie trzeba wystawiać gęby za obręb łóżka
    Takie rzeczy to tylko w Erze...
    Nie ma takiej opcji.

  11. #211

    Domyślnie

    Proszę mi powiedzieć, mam w tej chwili układany styropian i podłogówkę, są
    wstawione oczywiście okna i tu pytanie: pod dżwiami balkonowymi jest styropian i jakieś cegły tzw. kliny czy soś takiego na czym opierają się te dżwi,
    i co teraz z wylewką, czy trzeba wyjąć to wszystko czy zostawić, proszę o pomoc.

  12. #212

    Domyślnie

    re angi
    Pod swoje drzwi na taras wpasowałem belkę drewnianą (pozostałość z krokwi) i długimi śrubami mocowałem futrynę przez tą belkę do płyty. Przy wylewaniu na zewnątrz tarasu, wewnątrz płyty grzewczej belka z futryną została izolowana od betonu styropianem (u mnie 3 cm z obu stron).

  13. #213

    Domyślnie

    Dzięki za odzew, to znaczy, że mam wyjąć te cegiełki.

  14. #214

    Domyślnie

    Ja niestety przegapiłem kwestię izolowania płyty grzewczej od balkonu i tarasu. Wykonawcy oczywiście sami nie wpadną na żaden pomysł - więc płytę mam wylaną z pokoju aż na balkon - przez całą szerokość wieńca
    Kiedy się zorientowałem - przed montażem drzwi balkonowych wyciąłem (tarczą do betonu i młotkiem elektrycznym) paski około 5-6cm płyty dokładnie pod ościeżnicą i wetknąłem tam styropian. Zostawiłem co około 90cm 8-10cio centymetrowe fragmenty wylewki, żeby ościeżnica miała się na czym opierać - po uzgodnieniu z "okniarzami".
    adrian

  15. #215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Wawa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-587
    Posty
    115

    Domyślnie

    Witam,
    po lekturze tego wątku i paru innych i planowanym ogrzewaniu domu piecem kondensacyjnym chyba namówiliście mnie na ogrzewanie podłogowe po całości mimo, że planujemy drewniane deski na podłogi. Mam tylko dodatkowe pytanie do osób które mają w swoich domach podłogówke, jak sie ma podłogówka, drewno i dywany, nie mówie o jakimś wielkim dywanie na prawie cały pokój a o małe dywany w pokojach na górze, czy niestety trzeba z nich zrezygnować czy da się jakoś to połączyć?

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    @ Piotr Wawa
    Jakbyś trochę poczytał forum, to byś wiedział, że nie trzeba z niczego rezygnować.

  17. #217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Wawa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-587
    Posty
    115

    Domyślnie

    Ok czytałem opinie osób ze tempertatura podlogi jest niewiele cieplejsza niz w normalny letni dzien, ale zastanawiam sie czy faktycznie nie ma to wplywu na trwalosc podlogi? Wiem, ze komfort cieplny bedzie zachowany, pytanie tylko czy deska wielowarstwowa po paru latach sie nie rozleci i tu chcialbym uslyszec opinie ktore juz uzytkuja kilka lat taka podloge?

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony