dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andhudy

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ściana dwuwarstwowa jest tańsza prostsza w wykonaniu: cienkie fundamenty i ściany, na to styropian + 3,5 kg kleju na metr siatka z klejem też 3,5 kg, podkład tynkarski i tynk cienkowarstwowy 3-4 kg. Przy tynku jest do myślenia akryl drogi, silikat też, mineralny mało kolorów - trzeba malowac ok. co 5-7 lat najlepiej farbą silikatową. Dodatkowo ściany takie można łatwo uszkodzic z zewnątrz i musi byc dobra wentylacja!!
    Ściana TRZYWARSTWOWA najlepiej klinkier (pięknie się prezentuje) parę tysięcy trzeba dołożyc na początku bo materiału i roboty jest sporo więcej, ale spokój z elewacją na wieki a jeden wiek to na pewno.
    Na mój stan wiedzy i doświadczenia tak uważam.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W "Zbuduj dom" - czasopismo w wydawnictwa Murator -
    sciana dwuwarstwowa: silikat 24 cm + wełna 20 cm + tynk kosztuje ponad 400 zł/m2
    sciana trójwarstwowa: silikat 24 + wełna 20 cm + silikat 5 cm kosztuje trochę powyżej 200 zł.

    Z tego wynika ze tynki kosztują 200 zł/m2 czy redaktor popełnił błąd?

  3. #43

    Domyślnie

    odświeżę temat, bo jestem na etapie wyboru technologi budowy ścian. Czy coś się zmieniło lub wyjaśniło w kwestii ściana 2W czy 3W? Bo ile osób, tyle zdań... ktoś podszedł do sprawy bardziej kompleksowo? (zwłaszcza w dość często pomijanej kwestii fundamentów)...

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chyba bardziej chodzi o to ze artykuły sa pisane pod reklamodawców i stronę dalej jest piekna reklama np. klinkieru elewacyjnego

  5. #45

    Domyślnie

    Mój kierownik budowy radzi trójwarstwową, sam taką dla siebie budował i jest zadowolony. Jesteśmy narazie na etapie zastanawiania. do kwietnia jeszcze troche czasu

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    3 W na pewno jest trwalsze i wymaga mniej konserwacji.
    Ale ściana musi być naprawdę gruba, by miec właściwości podobne do 2 W energooszczędnej. Grubszy jest też fundament.

  7. #47

    Domyślnie

    Jak gruba musi być taka ściana 3W? Ja planowałam pustak max 19cm, 10cm wełny i 12cm cegła kratówka. Czy taki układ sie sprawdzi? Zależy mi szczególnie na cegłach ceramicznych.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Policz, jaką będziesz miała izolacyjność takiej ściany 3W, a jakiej z samego pustaka 19 cm i 15 cm styropianu z grafitem.

  9. #49

    Domyślnie

    Decyzja została podjęta: cegła 25cm, wełna 10cm, pustka powietrzna 3cm, cegła kratówka 12cm. Grubaśna ta ściana ale mam nadzieję, że się sprawdzi.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Policz, jaką będziesz miała izolacyjność takiej ściany 3W, a jakiej z samego pustaka 19 cm i 15 cm styropianu z grafitem.
    Czy mogę prosić o podpowiedź, w jaki sposób można obliczyć izolacyjność ściany?

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Powiedzmy mur dwuwarstwowy:

    1 warstwa cegła silikatowa 0,25 m ma lambdę: 0,8
    2 warstwa styropian: 0,2 m ma lambdę: 0,04

    Wzór:
    1/(grubość warstwy 1/lambda warstwy 1)+(grubość warstwy 2/lambda warstwy 2)

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Powiedzmy mur dwuwarstwowy:

    1 warstwa cegła silikatowa 0,25 m ma lambdę: 0,8
    2 warstwa styropian: 0,2 m ma lambdę: 0,04

    Wzór:
    1/(grubość warstwy 1/lambda warstwy 1)+(grubość warstwy 2/lambda warstwy 2)

    1/(0,25/0,+(0,2/0,04) = 0,19 (W/ m2 K)

  13. #53

  14. #54

    Domyślnie

    czy ktoś widział jakieś ostnie zestawienie cen poszczególnych rodzajów ścian ?
    Trochę ceny się pozmieniały i warto byłoby się zorientować ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  15. #55

    Domyślnie

    Ja mam ścianę trzywarstwową, max 19 cm + styropian 12 cm + cegła kratówka 12 cm. Mąż podjął ostatnio temat docieplenia ścian styropianem ok 4 cm. Czy ktoś z was orientuje się czy nie będzie to szkodziło ścianie pomiędzy steropianami i czy jest sens takiego docieplenia pomijając kwestie finansową?

  16. #56

    Domyślnie

    Ja pier.....
    Ale pomysł. Widać mur źle postawiony jeśli chcecie docieplać.Powiedź lepiej co jest przyczyną takiego "złego" pomysłu ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony