dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 29
Pokaż wyniki od 561 do 567 z 567
  1. #561

    Domyślnie

    NIe wpisalem tu,gdyz,to nie ten watek,poza tym,mam sledczych,poza tym,nie mam czasu,ale wpisze,gdyz-mam od 2 tyg. niemowle w domu,zatem-temp. mam zwiekszone,mam inne dobowe sterowanie piecem,napisze dzisiaj,ale w watku z zuzyciem gazu.Powiem,ze mam wieksze ,ale wlasnie mam -18 out,kominkiem pale takze,srednio 4 h na dobbe.Napisze,jak napisalem powyzej

  2. #562

    Domyślnie zapytanie

    Witam, czy koś z Państwa ma zainstalowany rekuperator z obrotowym wymiennikiem ciepła np (firm Swegon lub .Ostberg) ? Proszę o ewentualne opinie a także proszę o namiary na projektanta i dobrego wykonawce instalacji Reku z okolic Krakowa

    dziękuje i pozdrawiam

    Igor

  3. #563

    Domyślnie

    Cytat Napisał igorex Zobacz post
    Witam, czy koś z Państwa ma zainstalowany rekuperator z obrotowym wymiennikiem ciepła np (firm Swegon lub .Ostberg) ? Proszę o ewentualne opinie a także proszę o namiary na projektanta i dobrego wykonawce instalacji Reku z okolic Krakowa

    dziękuje i pozdrawiam

    Igor
    Znajomy ma i bardzo sobie chwali, bo te obrotowki sa nieco droższe ale ta ich efektywnosc odzysku ciepla jest w szeroki zakresie (nie laboratoryjnym), no i nie zamarzaja, co jest ważne w naszym klimacie. nie wiem co do firmy, bo chyba miał inną (coś o porównywalnej jakości ale fajniejszej cenie). zapytam o namiary. Polecał tez film, co prosto tłumaczy te dzialania https://www.youtube.com/watch?v=Fj4fIgBOR4Y

  4. #564

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabat Zobacz post
    Znajomy ma i bardzo sobie chwali, bo te obrotowki sa nieco droższe ale ta ich efektywnosc odzysku ciepla jest w szeroki zakresie (nie laboratoryjnym), no i nie zamarzaja, co jest ważne w naszym klimacie. nie wiem co do firmy, bo chyba miał inną (coś o porównywalnej jakości ale fajniejszej cenie). zapytam o namiary. Polecał tez film, co prosto tłumaczy te dzialania https://www.youtube.com/watch?v=Fj4fIgBOR4Y
    Dzięki za info

    Pozdrawiam

  5. #565
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Wink

    Reklama dźwignią handlu ..

  6. #566
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mada09

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-150
    Posty
    6

    Domyślnie

    Też czytałam, że te obrotowe są lepsze, bo dają większe ciepło. Ale z kolei nie znalazłam nic na temat pozostałych. Jak one się mają do zatrzymania ciepła, albo czym się charakteryzują? I czy w ogóle opłaca się montować obrotowe czy z jakimś tańszym modelem nie wyjdzie na to samo?

  7. #567

    Domyślnie

    Patrząc wyłącznie na kwestię ekonomiczną i kosztów eksploatacji.
    Wszystkie wymienniki wypadają podobnie.
    Wentylacja w domu to bardzo niskie wydajności.
    Tak niskie, że różnice w kosztach eksploatacji między poszczególnymi wymiennikami zacierają się.
    Pomimo tak dużych różnic w sprawnościach, grzałkach wstępnych lub ich braku itp.

    Niemniej chcąc wydać dużo pieniędzy na drogą centralę, wybrał bym tą z wymiennikiem obrotowym.

Strona 29 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony