dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 84
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1667
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał badboyryba-M05aL
    Witam,


    Widzę, że jestem kolejną osobą, która stanęła przed dylematem - deski+papa czy deski+membrana.

    Wydaje mi się, że nikt nie potrafi podać jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze.
    I pewnie takie dylematy będą jeszcze przez wiele lat. Moim skromnym zdaniem jeśli buduje się dom dla siebie to nie powinno się do bólu szukać najtańszych rozwiązań i nie do końca pewnych. Dach jest bardzo ważnym elementem całości i tak jak fundamenty powinien być wykonany jak najlepiej.
    Jeśli ktoś na izolację fundamentów stosuje zwykłą folię to po co mu papa na dachu?
    Nikt nie wie jak się folia zachowa po paru latach pod dachówką (choć wiele osób na forum pisze, że się kruszy) ale wiemy jak zachowa się papa. Ja mam głowę spokojną. Na dachu - papa (na włókninie poliestrowej).

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemekj21
    ... czy trzeba az tak dobra pape klasc na deskowanie, ktore bedzie bez pokrycia dachowka stalo okolo jeden rok?
    Przy tak długim oczekiwaniu na krycie docelowe powinno się zastosować papę termozgrzewalną wierzchniego krycia. Papę przed promieniowaniem UV chroni posypka mineralna.
    Wracając do dylematu papa na deskowaniu czy folia na deskowaniu nasuwa się pytanie: jaki jest sens deskowania dachu pod folię skoro ona tego nie wymaga? Jak decydujemy się na folię to nie deskujmy dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    djcezar

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dębica
    Posty
    139

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Może mi ktoś powiedzieć jakiej długości oraz szerokości powinny mieć deski na pełne deskowanie aby to się trzymało kupy. Deski z tego co się orientuję to sosnowe tylko czy mogą być świezo ścięte, czy mają być heblowane oraz czy można zrezygnować z frezowania na pióro i wpust.


    Pozdrawiam Wszystkich Dj_

  4. #224

    Domyślnie

    Dość dobrze opisano temat tutaj: http://www.muratorplus.pl/technika/d...6724_14109.htm

    Wynika z tego, że deski nie mogą być na pióro i wpust bo muszą być między nimi szczeliny w celu odprowadznenia wilgoci do szczeliny wentylacyjnej.
    Jeśli robisz dolną szczelinę wentylacyjną to wtedy zapewne nie ma to znaczenia ale trzeba się zastanowić jak będzie ona działać w okolicach okien połaciowych, kominów, wykuszy. Dochodzi jeszcze to, że taka szczelina może odprowadzać ciepło z wełny.

  5. #225

    Domyślnie

    Gratuluję własnie trafiłeś do Złotych Myśli

    robiąc streszczenie przekręciłeś część zawartych tam informacji, które to z kolei także przekręcają rzeczywistość (no może tylko ubarwiają)
    Zwróć uwagę, kto jest autorem tego artykułu:

    Marma Polskie folie Sp. z o.o.

    dalszy komentarz chyba zbędny

    P.S. Może zapytać się redakcję, kiedy zamierza opublikować ten rewolucyjny tekst, który burzy to co do tej pory pisano na łamach pisma
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  6. #226

    Domyślnie Wentylacja

    Koledzy,
    jak to jest kiedy sie ma dach czterospadowy jeszcze z dwoma duzymi jaskolkami, dwoma kominami i 5 oknami dachowymi (zdjecia do ogladniecia w galerii), czy w takim przypadku istnieje mozliwosc prawidlowego wykonania deskowania z papa? Czy nie jest to samobojstwem?
    Rozumiem ze deski trzeba dociac w ten sposob by zostawic ta luke 2-4cm (w zaleznosci od dlugosci dachu) na rogach i pozniej ta pape narozna oderwac, w koszach mysle zeby zrobic podobnie ale jak rozwiazac sprawe przy oknach dachowych lub kominach?
    Co myslicie o tym by pozniej na rogach, po oderwaniu papy polozyc kawalki folii dachowej, bo czy nie jest to zbyt ryzykowne by zostawic w wiezbe dachowa i izolacje bez zabezpieczenia w takich miejscach troche bardziej narazonych na niebezpieczentwo przemakania jak pod gasiorami? Czy ma to sens?
    Prosze doradzcie, moze macie jakies inne pomysly jak rozwiazac pustke wentylacyjna pod deskowaniem?

    Pozdrawiam
    SARA - Horyzont
    Projekt
    Galeria z budowy

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał enickman
    Gratuluję własnie trafiłeś do Złotych Myśli

    robiąc streszczenie przekręciłeś część zawartych tam informacji, które to z kolei także przekręcają rzeczywistość (no może tylko ubarwiają)
    Zwróć uwagę, kto jest autorem tego artykułu:

    Marma Polskie folie Sp. z o.o.

    dalszy komentarz chyba zbędny

    P.S. Może zapytać się redakcję, kiedy zamierza opublikować ten rewolucyjny tekst, który burzy to co do tej pory pisano na łamach pisma
    Nie patrzyłem kto to sponsorował. To co tam napisano jest dla mnie bardzo rozsądne. Nie mam podstaw do uważania, że membrana paroprzepuszczlana jeśli zostanie prawidłowo dobrana nie będzie trwała. Oczywistym jest że każdy producent będzie popierał rozwiązania z wykorzystaniem swoich produktów.

    Inni producenci membran również proponują takie rozwiązania, np: http://www.multi-comforthouse.pl/3.pdf

    Wydaje się, że dolna szczelina wentylacyjna może być niekorzystna ze względów energetycznych w domach energooszczędnych. Poza tym zajmuje miejsce które można wypełnić wełną.

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak sie chce sprzedać produkt to można różne rzeczy wypisywać! Równie dobrze można napisać, że okna w domu są zbyteczne bo przez nie tylko strata energii. Jest to bardzo logiczne uzasadnienie bo niby ile czasu spędzamy w domu? Ludzie czynni zawodowo praktycznie ograniczają swój pobyt do spania. Więc po co okna?! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #229

    Domyślnie

    Kiepski przykład. Okna są potrzebne. Papowanie dachu nie jest. Dużo ludzi wokoło buduje domy - 90% nie ma papowania dachu. Nie jest im potrzebne. Nie będą zaglądać pod dachówkę przez najbliższe kilkadziesiąt lat i mogą mieć głęboko w d. co pod nią jest.

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kiepski argument! Oczywiście, ze nie będą zaglądać bo niby poco? Gorzej jak przyjdzie im remontować dach zanim spłacą kredyt. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #231

    Domyślnie

    Mam dach z pełnym deskowaniem pokryty papą. Pomiędzy wełną a deskowaniem będzie szczelina wentylacyjna. Może ktoś wie jak prawidłowo wykonać i utrzymać tę szczelinę od strony elewacji budynku (tak aby wykonawca elewacji nie zapchał jej wełną )i aby była jeszcze dodatkowo zabezpieczona przed np. gryzoniami ?????????????????????

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wełna elewacyjna jest twarda. Odpowiednio docięta pozostawi szczelinę. Wklejając siatkę w górnej warstwie można zatopić pociągając pod same deski drobniutką metalową siatkę (oczka 1x1 lub 2x2 mm) szerokości 15~20 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Kiepski argument! Oczywiście, ze nie będą zaglądać bo niby poco? Gorzej jak przyjdzie im remontować dach zanim spłacą kredyt. Pozdrawiam.
    Zgadza się - i właśnie dla tego trzeba się nad tym dobrze zastanowić. Niektórzy twierdzą że dach zgnije jak będzie opapowany, inni mówią, że membrana popęka i że osy powygryzają w niej dziury. Ja sam nie wiem komu wierzyć.
    Ale trzeba też przyznać, że nie mamy jeszcze dużego doświadczenia w zabudowie i zamieszkaniu poddaszy na taką skalę jak obecnie. Teraz na poddaszach się poprostu żyje - łazienki, kuchnie, pralnie. Nie jestem pewien czy te szczeliny wentylacyjne pod opapowanymi deskami będą skuteczne (w szczególności jak dach nie jest prosty, np. w kształcie litery L albo T). Dawniej poddasza nie były zamieszkałe.

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Wełna elewacyjna jest twarda. Odpowiednio docięta pozostawi szczelinę. Wklejając siatkę w górnej warstwie można zatopić pociągając pod same deski drobniutką metalową siatkę (oczka 1x1 lub 2x2 mm) szerokości 15~20 cm. Pozdrawiam.
    Dzięki za odpowiedź. Napewno dopracujemy ten temat. O efektach napiszę

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    djcezar

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dębica
    Posty
    139

    Domyślnie

    am76
    Dość dobrze opisano temat tutaj: http://www.muratorplus.pl/technika/d...6724_14109.htm

    Wynika z tego, że deski nie mogą być na pióro i wpust bo muszą być między nimi szczeliny w celu odprowadznenia wilgoci do szczeliny wentylacyjnej.
    Jeśli robisz dolną szczelinę wentylacyjną to wtedy zapewne nie ma to znaczenia ale trzeba się zastanowić jak będzie ona działać w okolicach okien połaciowych, kominów, wykuszy. Dochodzi jeszcze to, że taka szczelina może odprowadzać ciepło z wełny.
    Tylko jeszcze jakiej szerokości będą najlepsze, w artykule pisze, że 10cm ale bez wentylacji bo muszą być szczeliny, myśle, że 20cm dechy 20mm wystarczą.

  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    deski ns deskowanie najlepiej 10-12 cm takie deski mniej pracuja niz szersze a grubosc 2 cm ale to tez troche zalezy od rozstawu krokwi

  17. #237

    Domyślnie

    W artykule piszą o 11cm. 20 to zdecydownie inny rozmiar. Ktoś wcześniej napisał że artykuł jest sponsorowany - tym lepiej bo producent membran zapewne dobrze wie jakie mają być te deski i szczeliny między nimi.

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A moim zdaniem nie wie! Kolejny raz zapytam: w jakim celu deski pod folię skoro folia tego nie wymaga?! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #239

    Domyślnie

    Pewnie nie są potrzebne ale jak kto chce to może dać. Ten wątek jest o deskowaniu - nie czytałem - skoro tak dużo jest w nim postów to zapewne można gdzieś przeczytać po co te deski.

  20. #240
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie

    no to po co się deskuje dachy > ? przecież to w pewien sposób usztywnia taki dach , jak ma się wywalić deski to można je tak wykorzystać .....folia nie wymaga deskowania to pewne ale też nie szkodzi to foli a dach lepszy -więc o co jakieś ALE !?
    Wiadomo że są tacy co preferują na deski tylko pape no i ok, ale to nie znaczy że na deski foli nie można kłaść -czy nie ?
    od 1 Maja na swoim

Strona 12 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony