dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 84
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1667
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Przepraszam, że odpowiem nie pytany ale chciałbym się tą drogą podzielić swoimi doświadczeniami. Oczywiście deski na styk (i tak się rozeschną) tym bardziej, że nie planujecie w najbliższym czasie docelowego krycia dachu. Szpary pomiędzy deskami nie mają żadnego wpływu na wentylację gdyż deski są pokryte praktycznie nie przepuszczającą pary wodnej papą. Nawet dwie warstwy zwyklej papy nie wytrzymają bez konserwacji tak długiego okresu czasu. Należy rozważyć dwa rozwiązania pokryć dwukrotnie papą i konserwować a przed docelowym pokryciem dachu zerwać i położyć nową lub pokryć podkładową (termozgrzewalną) i wierzchniego krycia termozgrzewalną. Pozdrawiam.
    dzięki wielkie za przydatne informacje
    czy gdybym się jednak zecydowala na gont za jakieś 4-5 lat to równiez trzeba zerwać 1-wsza warstwę papy i połozyć nową?
    http://www.cisdecor.pl/cis02.html
    Udało się - w końcu u siebie - jest bosko !!

  2. #62

    Domyślnie

    Nie trzeba zrywać. Położysz gont bitumiczny i po sprawie.
    pozdrawiam

  3. #63

    Domyślnie

    A jaki sposób stosowaliście przy kładzeniu papy na deskowanie - tylko mechaniczne "papiakowanie" czy też możliwe jest zgrzewanie ?
    Raf

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał eRaf
    A jaki sposób stosowaliście przy kładzeniu papy na deskowanie - tylko mechaniczne "papiakowanie" czy też możliwe jest zgrzewanie ?
    u mnie tylko papiaki. zgrzewa się chyba tylko pape termozgrzewalną
    http://www.cisdecor.pl/cis02.html
    Udało się - w końcu u siebie - jest bosko !!

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewelinka
    ... gdybym się jednak zecydowala na gont za jakieś 4-5 lat to równiez trzeba zerwać 1-wsza warstwę papy i połozyć nową?
    Stan tej papy powinien ocenić dekarz i podjąć stosowną decyzję. To on będzie krył dach, dawał gwarancję i odpowiadał za ostateczny efekt wizualny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #66

    Domyślnie Re: Pełne deskowanie dachu

    Cytat Napisał zakros74
    Mam zamiar położyć na dach betonową dachówkę braas. Majster namawia mnie do pełnego deskowania i pokrycia papą a dopiero na to dachówka, inny zaś twierdzi, że deskowanie to zbędny wydatek i nigdy papa, wystarczy położyć samą, dobrą folię paroprzepuszczalną. Podobno deskowanie to tylko " wygoda i pewność" dla dekarza. Pozdrawiam i czekam na opinie!!!

    Tylko deskowanie. Nie zawracja se gitary folią. Jak robisz dla siebie a nie na sprzedaż to deskuj.

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MRJDomańscy

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam do zadeskowania ok. 280 m2 dachu. Dwuspadowy z facjatą od frontu. Zastanawiam się czy kupić nowe deski (500 zł m3 dł. 2-4 m oczywiście bez impregnacji) czy wykorzystać te z szalunków. Tyle, że u nas przeszły szałowanie ław, stropu nad piwnicą i nad parterem i... były odkupione z innej budowy. Mają zatem dosyć dziur po gwozdziach i osadu z betonu. Czy po takim wniknięciu w drzewo zaprawy impregnacja jeszcze chyci?? Czy w ogóle jest sens stosować takie deski?

  8. #68

    Domyślnie

    a aj mam pytanie odnośnie grubości desek przeznaczonych do deskowania. Czy wystarczą takie o grubości 2 cm czy tez muszą byc to 2,5 cm ?
    Jakie kładliście u siebie?

  9. #69

    Domyślnie

    Oczywiście że jest sens stosowania desek poszalunkowych ! z tym że powinny być w miarę jednakowej grubości , wystarczą nawet 19, ale 25 będą jeszcze lepsze, śmiało można je zaimpregnować, choć już porcję swojej chemii po szalunkach napewno dostały lepsze takie niż najlepsza membrana dachowa

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MRJDomańscy

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nawet jeśli przeszły szałowanie 2 x ławy i 4 x strop (2 budowy-domy podpiwniczone) ?? Czyli podziurkowane i solidnie zacementowane

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ten cement chroni przed szkodnikami. Deski grubości 19 mm nie bardzo się nadają (będą klawiszowały). Ratunkiem jest prostopadłe nabicie środkiem od spodu jednej lub dwóch desek (w zależności od rozstawu krokwi). Może to jednak nie wystarczyć i nastąpi trwałe ugięcie desek pomiędzy krokwiami (pogorszy to walory estetyczne dachu). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    deska jest deską, oby nie była przegnita. Ja oczywiście deskuję ale klucz do mocnego dachu to mocno przyczepione murłaty do ściany, tu musi być oczywiście wieniec zapobiegający wyrwaniu dachu podczas ewentualnej trąby powietrznej których to coraz wiecej bedzie na najbliższych latach...

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał mclear
    deska jest deską, oby nie była przegnita. Ja oczywiście deskuję ale klucz do mocnego dachu to mocno przyczepione murłaty do ściany, tu musi być oczywiście wieniec zapobiegający wyrwaniu dachu podczas ewentualnej trąby powietrznej których to coraz wiecej bedzie na najbliższych latach...

    a jakimi deskami (chodzi o grubość) deskowałeś?

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    My również po wielu przemyśleniach i rozmowach zdecydowaliśmy się na pełne deskowanie z papą. Nikt nie jest w stanie określić co stanie się z folia za ileś tam lat. Poza tym znajomy położył membranę i wiem, że zimą zacinało śniegiem i na dzień dzisiejszy ma już gotowe deskowanie i kończą układanie dachówki. Łatwo wywnioskować, że zadowolony z wyboru pewnie nie jest, nie wspomnę o pieniążkach wyrzuconych w błoto.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRJDomańscy
    Ja mam do zadeskowania ok. 280 m2 dachu. Dwuspadowy z facjatą od frontu. Zastanawiam się czy kupić nowe deski (500 zł m3 dł. 2-4 m oczywiście bez impregnacji) czy wykorzystać te z szalunków. Tyle, że u nas przeszły szałowanie ław, stropu nad piwnicą i nad parterem i... były odkupione z innej budowy. Mają zatem dosyć dziur po gwozdziach i osadu z betonu. Czy po takim wniknięciu w drzewo zaprawy impregnacja jeszcze chyci?? Czy w ogóle jest sens stosować takie deski?
    Witam,

    Wykorystaj te z szalunków , nie ma jak dobra impregnacja
    Zaden robak ci nie wejdzie.
    A tak swoją drogą powiem ,że najlepsze drewno to było przed wojną bo nie spuszczali z niego żywicy. Teraz impregnacja jest konieczna bo drzewo to jest prawie pozbawione zywicy.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MRJDomańscy

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziś fachmany, którzy mają robić więźbę, deskowanie i papowanie odradzili deski z szalunków :| ... że niby deski szybciej zgnija przez ten cement. Jak jest naprawde?????? Bo wiedomo, że były często moczone i piły cement

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Piły to chyba te fachmany. Deski jak nie mają widocznych wad to doskonale nadają się na poszycie dachu. Resztki betonu lub zaprawy należy odbić młotkiem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #78

    Domyślnie

    deski muszą być suche. a to czy były użyte do szalunków, nie zaszkodzi;]

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MRJDomańscy

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Andrzej Wilhelmi Wysłany:

    Piły to chyba te fachmany. Deski jak nie mają widocznych wad to doskonale nadają się na poszycie dachu. Resztki betonu lub zaprawy należy odbić młotkiem. Pozdrawiam.


    nawet jeśli przeszły 2 budowy (budynki podpiwniczone, zatem mocno zacementowane z obu stron i dziury po gwoździach)?? Coś mówili, że deski kruszeją... i słabsze ...
    Zamierzamy pokryć potem papą wierzchniego krycia i dachówka później (do roku może później). Sprzedawca odradza wierzchniego krycia na włókninie, że coś się oddziela od gorąca w lato. Jak Pan uważa Panie Wilhelmi?

    I czy te cementowane deski jeszcze impregnować?
    I w ogóle mówią, że po co (nowe) deski impregnować pod papę, że wystastarczy od środka? I tak samo więźbe po zadeskowaniu (była raz zamalowana drewnosolem plus)...

    Pozdrawiam i dziękuję za rady

  20. #80

    Domyślnie

    Z powodu znacznie opóźnionego przybycia dacharzy deski na deskowanie leżały na zewnatrz i zmokły. jakie jest rysyko nabijania mokrych desek ? Na pewno nie przyjmą teraz impregnatu. Co robić ?

Strona 4 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony