dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80
  1. #41

    Domyślnie

    mikolayi - dzięki za odpowiedź!
    OMEGA - "KRAJOBRAZY"
    SAS UWT

  2. #42

    Domyślnie

    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #43

    Domyślnie

    witam

    ja mam dość zagmatwana sprawę moja działka jest pomiędzy dwoma ulicami załóżmy X i Y i tylko ze tam gdzie będę budował dom jest bliżej do Y niż do X i co śmieszniejsze na mapce jest zaznaczone ze 2m tej działki jakby to napisać przynależny do ulicy Y a reszta działki do X bo jak dziadek odkupywał ziemie to tak mapki porobili ze do jednej działki mam dwie mapki do 2m działki i do 21m paranoja no i tam gdzie jest te 2m to ulica jest spółdzielni a wjazd pasował by mi od tego Y niż od X bo muszę przejeżdżać przez drogę dziadka a tam stoją garaże a nie chce ich teraz rozbierać
    moje pytanie brzmi czy przez drogę spółdzielcza mogę mieć wjazd na działkę i dostać pozwolenie na budowę "bo jak nie to tyle tych garaży do rozbiórki ze głowa mała"

  4. #44

    Domyślnie

    nie do końca rozumiem aspekty prawne i co od czego jest dwa metry oddlaone, ale sedno sprawy jest jak sądzę takie:

    zgodnie z przepisami musisz mieć dostęp do drogi publicznej i jak rozumiem po jednej stronie masz drogę publiczną a po drugiej wewnętrzną ? (stanowiacą własność spółdzielni ?)
    Zatem jeśli chciałbyś mieć zjazd na drogę wewnętrzną stanowiacą własność spółdzielni musisz pamiętać, że jest to własność prywatna. Należałoby uzyskać od spółdzielni zgodę na włączenie w tę drogę i skomunikowanie za jej pośrednictwem z drogą publiczną. Spółdzielnia moze taką zgodę wyrazić, ale możliwe że zażąda od Ciebie opłaty.

    Czy Twoja dzałka leży na terenie obowiazującego miejscowego planu ? Jeśli nie to czy wystąpiłeś już o warunki zabudowy dla niej ?
    Zarówno miejscowy plan jak i warunki zabudowy określą sposób skomunikowania z drogą publiczną i jak sądzę wskazanie będzie na włączenie bezpośrdnio w drogę publiczną.

    tyle nasuwa mi się od rana...
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  5. #45

    Domyślnie Re: wjazd problem

    Cytat Napisał korek_kk
    witam mam takie pytanie czy miał ktoś z was problem z uzyskaniem lokalizacji zjazdu na działkę w rejonie skrzyżowania, dokładnie chodzi mi o skrzyżowanie drogi lokalnej z dojazdowa. proszę o wypowiedz tych, którzy mieli problem jak i tych, którym udało się to uzyska bez problemów
    pozdrawiam
    witam ponownie
    w ubiegłym roku otrzymałem negatywną opinię lokalizacji zjazdu z podstawą prawną, po kilku miesiącach oczekiwania otrzymałem interpretację Ministerstwa Infrastruktury że ta podstawa prawna nie dotyczy zjazdów indywidualnych, ale nie oznacza to, "że lokalizacja zjazdów nie podlega ograniczeniom", (Pan Naczelnik nie zgadza się z interpretacją) i teraz okazuje się że mój zjazd przeszkadzał będzie w naniesieniu znaków poziomych???, wprowadzeniu stałej organizacji ruchu???, i uniemożliwia wybudowanie przejścia dla pieszych???, poprosiłem o uzasadnienie takich stwierdzeń i podanie podstawy prawnej i czekam już trzy tygodnie i nic. A co lepsze to Pan Naczelnik powiedział, że wyda pozytywną opinię i tego nie uczynił.
    Dobrze że żyjemy w Państwie Prawa

  6. #46

    Domyślnie

    na budowę zjazdu zgodnie z ustawą o drogach publicznych powinieneś uzyskać zezwolenie w formie decyzji administracyjnej. Zatem wszelkie opinie można tutaj wsadzić do kosza (zachowaj sobie INTERPRETACJĘ zapisów przez ministerstwo) Wystąp z wnioskiem o wydanie decyzji administracyujnej na lokalizację zjazdu. ORgan moze odmówić Ci wydania zgody na lokalizację zjazdu ze względu na wymogi wynikające z warunków technicznych, co zdaje się już rozstrzygnąłeś i masz w ręku pozytywną dla Ciebie interpretację właściwych przepisów. A potem w przypadku odmowy pozostaje Ci administracyjna droga odwoławcza, skargi zażalenia odwołania itp

    Walcz i życze powodzenia
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    nie do końca rozumiem aspekty prawne i co od czego jest dwa metry oddlaone, ale sedno sprawy jest jak sądzę takie:

    zgodnie z przepisami musisz mieć dostęp do drogi publicznej i jak rozumiem po jednej stronie masz drogę publiczną a po drugiej wewnętrzną ? (stanowiacą własność spółdzielni ?)
    Zatem jeśli chciałbyś mieć zjazd na drogę wewnętrzną stanowiacą własność spółdzielni musisz pamiętać, że jest to własność prywatna. Należałoby uzyskać od spółdzielni zgodę na włączenie w tę drogę i skomunikowanie za jej pośrednictwem z drogą publiczną. Spółdzielnia moze taką zgodę wyrazić, ale możliwe że zażąda od Ciebie opłaty.

    Czy Twoja dzałka leży na terenie obowiazującego miejscowego planu ? Jeśli nie to czy wystąpiłeś już o warunki zabudowy dla niej ?
    Zarówno miejscowy plan jak i warunki zabudowy określą sposób skomunikowania z drogą publiczną i jak sądzę wskazanie będzie na włączenie bezpośrdnio w drogę publiczną.

    tyle nasuwa mi się od rana...

    moja działka leży na terenie obowiązującego miejscowego planu
    wiec pójdę do spółdzielni i porozmawiam oby się zgodzili bo jak nie to czeka mnie rozbieranie 150m garaży i domku gospodarczego

  8. #48

    Domyślnie

    czytaj zatem plan w zakresie obsługi komunikacyjnej. Może tam być napisane z której ulicy dopuszcza się włączenia

    powodzenia
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    na budowę zjazdu zgodnie z ustawą o drogach publicznych powinieneś uzyskać zezwolenie w formie decyzji administracyjnej. Zatem wszelkie opinie można tutaj wsadzić do kosza (zachowaj sobie INTERPRETACJĘ zapisów przez ministerstwo) Wystąp z wnioskiem o wydanie decyzji administracyujnej na lokalizację zjazdu. ORgan moze odmówić Ci wydania zgody na lokalizację zjazdu ze względu na wymogi wynikające z warunków technicznych, co zdaje się już rozstrzygnąłeś i masz w ręku pozytywną dla Ciebie interpretację właściwych przepisów. A potem w przypadku odmowy pozostaje Ci administracyjna droga odwoławcza, skargi zażalenia odwołania itp

    Walcz i życze powodzenia
    problem w tym że zanim gmina wyda decyzję występuje o opinię
    a ta jest negatywna
    oczywiście o decyzję wystąpiłem ale zawiesiłem postępowanie w oczekiwaniu na interpretację
    w Gminie powiedzieli mi że jeżeli opinia jest negatywna to i decyzja będzie negatywna

  10. #50

    Domyślnie

    Wiażącym dokumentem jest decyzja. Jeśli masz już interpretację śmiało ruszaj z postępowaniem administracyjnym. Czeka Cię długa droga żeby wybudować Twój zjazd, ale z opisu wnioskuję, że prawo jest po Twojej stronie. Z drugiej strony czy budujesz się na podstawie miejscowego planu czy WZZiT ?


    jeszcze myślę cały czas. Ustawa o drogach publicznych nigdzie nie wprowadza pojęcia opinii na temat lokalizacji zjazdu. Mówi wyłącznie o decyzji administracyjnej. Owa opinia jest wynikiem (moim zdaniem) jest ukłonem zarządców dróg w kierunku prawa budowlanego, które do wniosku o PnB wymaga oświadczenia właściwego zarządcy drogi o mozliwosci połączenia działki z drogą publiczną. NIe ma jednak przeszkód, żeby z wnioskiem o PnB składać DECYZJĘ a nie opinię
    Sformułowanie "oświadczenie" pojawiło się moim zdaniem dlatego, żeby zdjąć z organu wydajacego PnB obowiazek uzyskiwania opinii od zarządcy drogi - zgodnie z KPA jeśli wydanie decyzji jest uzależnione od opinii jakiegoś innego organu to organ wydajacy decyzję powinien o nią (opinię) wystąpić. A tak scedowano ten obowiazek na inwestora
    Reasumując i krótko opinia nie jest aktem prawnym a wątpliwości czy zjazd moze być zlokalizowany czy nie będą rozstrzygane w oparciu o rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    Wiażącym dokumentem jest decyzja. Jeśli masz już interpretację śmiało ruszaj z postępowaniem administracyjnym. Czeka Cię długa droga żeby wybudować Twój zjazd, ale z opisu wnioskuję, że prawo jest po Twojej stronie. Z drugiej strony czy budujesz się na podstawie miejscowego planu czy WZZiT ?
    buduję na podstawie miejscowego planu i w tym planie na przeciwko naszej działki jest droga czyli będzie skrzyżowanie i wg urzędników to jest problem (Wyjazd z drogi do obiektu i urządzenia obsługi uczestników ruchu i wjazd na drogę nie mogą być usytuowane w miejscach zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego, a w szczególności:
    1) w obszarze oddziaływania skrzyżowania lub węzła,
    § 113 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.(Dz. U. z dnia 14 maja 1999 r.)) okazało się, że przepis ten nie dotyczy zjazdów indywidualnych, to teraz jest problem z naniesieniem znaków poziomych, problem we wprowadzeniu stałej organizacji ruchu (nie rozumiem w jaki sposób zjazd temu przeszkadza), i problem z wyznaczeniem przejścia dla pieszych zaproponowałem aby przejście zrobić obok zjazdu (jeszcze nie ma planów budowy przejścia) i droga jest tylko w planie zagospodarowania

    Poprosiłem o podanie podstawy tych stwierdzeń i czekam

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał korek_kk
    Cytat Napisał mikolayi
    Wiażącym dokumentem jest decyzja. Jeśli masz już interpretację śmiało ruszaj z postępowaniem administracyjnym. Czeka Cię długa droga żeby wybudować Twój zjazd, ale z opisu wnioskuję, że prawo jest po Twojej stronie. Z drugiej strony czy budujesz się na podstawie miejscowego planu czy WZZiT ?
    buduję na podstawie miejscowego planu i w tym planie na przeciwko naszej działki jest droga czyli będzie skrzyżowanie i wg urzędników to jest problem (Wyjazd z drogi do obiektu i urządzenia obsługi uczestników ruchu i wjazd na drogę nie mogą być usytuowane w miejscach zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego, a w szczególności:
    1) w obszarze oddziaływania skrzyżowania lub węzła,
    § 113 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.(Dz. U. z dnia 14 maja 1999 r.)) okazało się, że przepis ten nie dotyczy zjazdów indywidualnych, to teraz jest problem z naniesieniem znaków poziomych, problem we wprowadzeniu stałej organizacji ruchu (nie rozumiem w jaki sposób zjazd temu przeszkadza), i problem z wyznaczeniem przejścia dla pieszych zaproponowałem aby przejście zrobić obok zjazdu (jeszcze nie ma planów budowy przejścia) i droga jest tylko w planie zagospodarowania

    Poprosiłem o podanie podstawy tych stwierdzeń i czekam
    par 3 definiuje co należy rozumieć przez wjazd, wyjazd i zjazd z drogi i w świetle przywołanych przepisów opinia nie powinna być odmowna
    Jesli chodzi o oznakowanie poziome i pionowe to zjazdów indywidualnych się nie znakuje, więc problem jest sztuczny a lokalizacja przejścia będzie wynikać z geometrii skrzyżowania

    czy przypadkiem nie jest tak, że gmina jest w trakcie opracowywania projektu tej drogi, skrzyżowania ?
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  13. #53

    Domyślnie

    nie gmina nie jest w trakcie ustalania projektu
    Sytuacja wygląda z grubsza tak

  14. #54

    Domyślnie

    rysunek potwierdził poje przypuszczenia. Ze względów bezpieczeństwa rozwiazązanie zaproponowane przez gminę jest nieco lepsze, ale zjazd tak czy owak znajdować będzie się w obszarze oddziaływania skrzyżowania. Tylko od inwencji twórczej projektanta będzie zależeć Twoje i innych użytkowników ruchu bezpieczeństwo. Licz się z tym, że organizacja ruchu może uniemożliwić Ci wyjazd w lewo z posesji. A czy zjazd proponowany przez Wydział Komunikacji umożliwiłby Ci wjazd do garażu ? Jaka będzie odległość budynku od granicy pasa drogowego ? przyznaję, ze lokalziacja jest niefortunna i może nawet lepiej by było, gdyby Twój zjazd wypadał dokładnie na wprost projektowanej drogi. To już można jednak ocenić znając dokładną geometrię

    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    rysunek potwierdził poje przypuszczenia. Ze względów bezpieczeństwa rozwiazązanie zaproponowane przez gminę jest nieco lepsze, ale zjazd tak czy owak znajdować będzie się w obszarze oddziaływania skrzyżowania. Tylko od inwencji twórczej projektanta będzie zależeć Twoje i innych użytkowników ruchu bezpieczeństwo. Licz się z tym, że organizacja ruchu może uniemożliwić Ci wyjazd w lewo z posesji. A czy zjazd proponowany przez Wydział Komunikacji umożliwiłby Ci wjazd do garażu ? Jaka będzie odległość budynku od granicy pasa drogowego ? przyznaję, ze lokalziacja jest niefortunna i może nawet lepiej by było, gdyby Twój zjazd wypadał dokładnie na wprost projektowanej drogi. To już można jednak ocenić znając dokładną geometrię

    pozdrawiam
    linia zabudowy 8 metrów od granicy działki
    lokalizacja na wprost skrzyżowania jest niedopuszczalna wg Urzędników (ja również dążę do lokalizacji na wprost garażu)
    również wg Urzędników pojazdy stojące na zjeździe mogą ograniczać widoczność więc w przypadku lokalizacji zaproponowanej przez urząd będą ograniczać widoczność za zjazdem np. na chodniku przy przejściu a w przypadku zaplanowanej lokalizacji ten problem nie występuje

    Należy również uwzględnić fakt że są to drogi: lokalna i dojazdowa więc prędkości projektowa, miarodajna i dopuszczalna oraz natężanie ruchu nie są znaczące,
    w przypadku takiej decyzji powinien być również uwzględniony interes obywatela (wg interpretacji MI) a lokalizacja proponowana przez WK naraża na znaczne koszty

  16. #56

    Domyślnie

    pamiętajmy również, że zjazd indywidualny może znajdować się w rejonie oddziaływania skrzyżowania i nie budzi obaw ze względu na bezpieczeństwo jak to jest w przypadku zjazdów publicznych np.

  17. #57

    Domyślnie

    przygotowany jesteś już bardzo dobrze Sprawa jak widzę obraca się wokół szczegółowego zlokalizowania zjazdu a nie jego w ogóle być albo nie być. Jak na razie tak naprawdę przerzucacie się z urzędem paragrafami zamiast podjąć merytoryczną dyskusję dotyczącą poszukania jak najlepszego rozwiązania, bo jak przypuszczam dyskusje już były ale używana w nich argumentacja była mało merytoryczna.
    Jak rozumiem przy jezdni będzie chodnik a zaraz za chodnikiem postawisz płot, czyli technicznie pozostawienie auta na chodniku nie będzie mozliwe. Będziesz musiał wjeżdżać od razu na teren posesji. Zatem argumentacja o ograniczaniu widoczności jest mało przekonująca.
    Litera prawa jest po Twojej stronie, co do ducha to już niestety sprawa dużo trudniejsza
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  18. #58

    Domyślnie

    Dyskutowałem kilkakrotnie
    sprawa trwa już prawie rok i więc miałem czas, aby przejrzeć odpowiednie rozporządzenia i ustawy
    trudno jest rozmawiać merytorycznie, jeżeli "człowiek przygotowany merytorycznie " do zjazdów indywidualnych stosuje paragraf 113 cytowanego rozporządzenia, albo pojawiają się różne stwierdzenia nie mające pokrycia w prawie, a tak w ogóle to "ja mam 30 lat doświadczenia a pan ma kilka lat prawo jazdy, więc niech pan mi zaufa"
    W pewnym momencie udało mi się przekonać Pana Naczelnika i powiedział, że otrzymam pozytywną opinię, ale słowa nie dotrzymał i zwlekał mówiąc, że może podpisze ... i nie podpisał

  19. #59

    Domyślnie

    stąd moja wcześniejsza propozycja - zapomnij o opinii i odwieszaj postępowanie w sprawie decyzji. Tutaj już KPA reguluje dokładnie terminy, kwestię odwołań i tok postępowania. TO jedyna droga, choć pewnie będzie długotrwała
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  20. #60

    Domyślnie

    kolejne granice absurdu zostały wyznaczone
    WK odmówił mi szczegółowego uzasadnienia i podania podstawy prawnej
    Panowie najpierw coś napisali, a teraz nie potrafią tego umocować w przepisach prawa.
    po raz kolejny zostałem pozbawiony praw obywatelskich

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony