dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61

    Domyślnie

    masz to na piśmie ? rozumiem że odmówił uzasadnienia negatywnej opinii, tak ? odwiesiłeś postępowanie w sprawie decyzji ?
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  2. #62

    Domyślnie

    Były podane trzy przyczyny negatywnej opinii (ogólnikowe stwierdzenia), więc poprosiłem o (używając słów z opinii MI) "wnikliwe i logiczne uzasadnienie" oraz podanie podstawy prawnej. W odpowiedzi na piśmie czytam:
    ... "opinia nie jest zaskarżalna, jak również nie wymaga uzasadnienia"
    "stosowne uzasadnienie otrzymał Pan na piśmie XXXXXX z dn. XXXXX""co w pełni naszym zdaniem uzasadniło stanowisko tutejszego wydziału kierującego się naczelną zasadą bezpieczeństwa w ruchu drogowym"
    "dalsza korespondencje w sprawie jest niczym nie uzasadniona i bezcelowa"

    więc brak uzasadnienia stwierdzeń:
    że mój zjazd przeszkadzał będzie w naniesieniu znaków poziomych???, wprowadzeniu stałej organizacji ruchu???, i uniemożliwia wybudowanie przejścia dla pieszych???,
    i podania jakichkolwiek aspektów bezpieczeństwa
    Zawsze można napisać, że kierujemy się zasadą bezpieczeństwa i nie budujmy żadnych zjazdów, a najlepiej dróg i może zakażmy produkcji samochodów

  3. #63

    Domyślnie

    tłumaczę Ci cierpliwie opinia do kosza. DECYZJA jest dokumentem

    DECYZJA jest ZASKARŻALNA i musi mieć podaną podstawę prawną
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  4. #64

    Domyślnie

    u mnie nie trzeba było robić projektu zjazdu. Z urzedu dostałam pismo że zjazd poprzez istniejacy zjazd z drogi A...., czy coś takiego. Droga A... łączy się z drogą B..., do której fizycznie przylega moja działka. Choć droga B.... tez jest drogą gminną, ucieszyłam się bo nie musiałam robic projektu zjazdu i dzieki temu mogłam złożyc szybciej papiery do pozwolenia na budowę.
    Znajoma natomiast będzie mieć lada moment problem jak poniektórzy - chodzi o zjazd z drogi powiatowej, jest wprawdzie fizycznie zrobiony, ale ponoć zrobił to poprzedni właściciel chyba bez żadnych uzgodnień, a właściwie zrobili to drogowcy którzy układali chodnik. Jeszcze nie sprawdzała tego w urzędzie. Ale ona by chciała mieć ten wjazd w trochę innym miejscu, będzie tez przebudowywała budynek który stoi na działce w dodatku częściowo na firmę więc tak czy tak czeka ją droga przez pozwolenie na budowę. Ciekawa jestem więc jak to jest z tymi zjazdami z drogi powiatowej w Krakowie. Zaraz przy granicy jezdni jest chodnik a potem jakieś - 4 -5m trawnika, który tez jest własnością miasta lub zarządcy drogi - tego nie wiemy. Ktoś z Krakowa miał może taki problem? Generalnie w pobliżu znajduje się kilka mniejszych zjazdów do domów jednorodzinnych, oraz kilka bardzo szerokich do firm, niestety nie wiemy czy były one zrobione legalnie. Budynki są stare, a chodnik z wjazdami nowy, przy czym nie do wszystkich budynków są zrobione wjazdy.

  5. #65

    Domyślnie

    po licznych perturbacjach, roku walki, mam pozytywną decyzję w sprawie zjazdu,
    teraz szukam projektanta zjazdu z okolic Sochaczewa, Błonia

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał korek_kk
    po licznych perturbacjach, roku walki, mam pozytywną decyzję w sprawie zjazdu,
    teraz szukam projektanta zjazdu z okolic Sochaczewa, Błonia
    gratuluję sukcesu
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał korek_kk
    po licznych perturbacjach, roku walki, mam pozytywną decyzję w sprawie zjazdu,
    teraz szukam projektanta zjazdu z okolic Sochaczewa, Błonia
    gratuluję sukcesu
    Witam ponownie
    Naczytałem się trochę o tych zjazdach

    chcę złożyć dokumenty jedno pozwolenie na budowę zjazdu, zbiornika na nieczystości i zjazdu (czytałem że to dobre rozwiązanie), ale zastanawiam się jak to jest z nadzorem,
    -czy do zjazdu jest wymagany osobny nadzór z uprawnieniami drogowymi?
    - gdyby nie udało mi się dokonać odbioru w ciągu 3 lat (warunki lokalizacji tracą ważność) to czy nie będę miał problemu - może lepiej wystąpić o osobne PNB zjazdu, zrobić odbiór zjazdu w krótkim czasie, a domu kiedy sie uda?
    - w moim przypadku zjazd to mostek przez rów - czy muszę przedstawić projekt organizacji ruchu (w trakcie budowy) skoro zajmuję tylko rów – ruch jest nieznaczny.
    - w decyzji droga jest określona jako leżąca na działkach nr.... ale nie ma jako takiego nr drogi wszyscy zapierają się, że jest to droga gminna, ale każda droga publiczna powinna mieć nr więc może jest to droga należąca do gminy ale nie gminna?
    W warunkach lokalizacji mam napisane, że muszę wykonać projekt, ale czytałem, że w przypadku dróg nieutwardzonych (ja mam "leszówkę"), można wystąpić do gminy o odstępstwo od projektu (ja mam jeszcze rów i muszę wykonać przepust-mostek) z prośbą o możliwość wykonania bez projektu - jakoś do tego nie jestem przekonany- za długo walczyłem o warunki lokalizacji – chyba że projektant stwierdzi inaczej,
    Im więcej czytam tym mniej wiem, co urząd to interpretacja, prawo sobie – życie sobie

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kubek.g

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Ten sam

    Witam. Mam mały problem .Nie dawno z zona podzielilismy dzialke na 2 czesci jedna ma tesiowa a druga ja z zona i tak aby dokonac tego podziału musielismy gminie "oddac jakis 84mkw zimi pod przyszła droge predzej nasza działka fizycznie przylegała do gimnnej drogi , teraz nasza dzialke dzieli od tej drogi pas ziemi gimnnej gdzie w przyszłosci ma powstac droga. Czy w takiej sytuacji musimy strac o pozwolenie zrobienia tego wjazdu na działke czy nie?

  9. #69

    Domyślnie

    w obu przypadkach (i przed podziałem i po podziale) wymagane jest uzyskanie zgody właściciela drogi (zarządcy) w formie decyzji administracyjnej na wybudowanie zjazdu

    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janis77

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    9

    Domyślnie Przepust a pozwolenie wodnoprawne

    Witam. Otrzymałem od rodziców działkę i chciałem zbudować dojazd do niej gdyż zamierzam się na niej wybudować. Droga z której będę chciał wjeżdżać należy do Zarządu Dróg Powiatowych i tam usłyszałem że u nich mogę wystąpić jedynie o lokalizację wjazdu a następnie muszę udać się do Starostwa z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę wjazdu. W Starostwie powiedzieli mi że jeśli wjazd będzie przebiegał przez jakiś ciek wodny to muszę uzyskać pozwolenie wodnoprawne z Wydziału Ochrony Środowiska. Poradźcie czy jest to konieczne czy może uda się to jakoś obejść?

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janis77

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za pomoc i wyczerpujące wypowiedzi

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał janis77 Zobacz post
    Dziękuje wszystkim za pomoc i wyczerpujące wypowiedzi
    Witaj janis77. Moja odpowiedż może nie będzie zbyt wyczerpująca, ale co wiem to powiem

    Również mam działkę bez zjazdu (po podziale zjazd niestety został przy tej drugiej:]) z ciekiem wodnym, czy jak tam to nazwać.

    W związku z powyższym:
    1. Musiałam napisać do Gminy wniosek o wydanie decyzji na lokalizację zjazdu z drogi gminnej.
    2. Jednocześnie wystąpiłam o warunki zabudowy (brak PZP)
    3. Po otrzymaniu decyzji udałam się na poszukiwania architekta z uprawnieniami drogowymi w celu wykonania projektu zjazdu.
    Ciężko było, trochę!!! kasy kosztowało - ale mam! Piękne 4 egz. projektu ( z rurą fi 400 do odprowadzenia wód rowem ociekowym z pobocza drogi)
    4. Teraz oczekuję na pozwolenie wodnoprawne, które w mojej sytuacji było konieczne (akurat o tym mało wiem - załatwiał architekt).
    5. I z tymi dokumentami można już starać się o PnB. Chyba że o czymś nie wiem i Pani mnie odeśle z kwitkiem.
    6. Po otrzymaniu PnB muszę zwrócić się do Gminy o zajęcie pasa drogowego.
    7. I w zasadzie jak będę miała jeszcze siłę to mogę zacząć go budować.

    Tyle wiem, jak będziesz mial jakieś pytania to chętnie odpowiem

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janis77

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne. To samo dowiedziałem się w poszczególnych urzędach. Ile Cię to kosztowało, mam na myśli projekt wjazdu itp?

  14. #74

    Domyślnie

    Witaj Janis77.

    Poniesione koszty to:
    ad. 1 - w mojej gminie 82 zł
    ad. 2 - gratis
    ad. 3 - i tu największy zong. Pierwszy architekt (oczywiście mający uprawnienia drogowe) chyba nie miał ochoty się nim (tym zjazdem) zająć. Drugi nawet nie widział działki, a w rozmowie telefonicznej strzelił najmniej 1500. Trzeci- polecony przez naszego architekta wykonującego indywidualny projekt domu - zaśpiewał 1000 zł
    ad. 4 - tu w ogóle nie wiem o co chodzi. Mam ten nieszczęsny rów i potrzebę pozwolenia wodno - prawnego. Składał mój architekt i kosztowało 217 zł. Koło 20.06 mam mieć odpowiedź, to będę wiedziała po co mi to było.
    ad. 7 - bezcenne

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janis77

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne. U mnie ceny kształtują się podobnie, z tym że mi projekt wjazdu i operat wodno prawny będzie robił ten sam projektant co adaptacje projektu, projekt przyłączenia wody i kanalizacji oraz plan zagospodarowania działki i skasuje mnie za to jakieś 3000PLN. Nie wiem czy to dużo czy mało ale stwierdziłem że nie będę biegał i szukał ludzi żeby mi to zrobili skoro on się zajmie wszystkim. Jeśli chodzi o to pozwolenie wodno prawne to dla mnie tez jest to bez sensu ale z tego co wiem to trafia to do wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska czy jakoś tak i dopiero oni stwierdzają czy nie wpływa dany przepust negatywnie na środowisko. Ja mam to wszystko przed sobą i zazdroszczę Ci że masz już prawie pozałatwiane. Najgorsze że wszędzie trzeba czekać od miesiąca do dwóch, a mi na czasie zależy Pozdrawiam.

  16. #76

    Domyślnie

    Witaj janis 77

    Jak będę miała już załatwione to nie omieszkam Cię poinformować. I nie martw sięczas szybko leci
    Pozdrawiam

  17. #77

    Domyślnie

    witajcie.
    czy to prawda ze szerokosc wjazdu nie moze byc szersza od drogi przy ktorej sie znajduje? Jesli tak to droga razem z chodnikiem czy bez?
    Bede wdzieczny rowniez za kontakt do projektanta w pomorskim.
    Ciezka sprawa z tymi wjazdami.

  18. #78

    Domyślnie

    operat wodno prawny jest potrzebny wtedy, gdy wjazd przebiega przez ró melioracyjny. Jesli rów złuży jedynie do odwodnienia korony drogi nie ma takiej potrzeby
    Szerokosć JEZDNI zjazdu nie może byc większa od szerokości JEZDNI, do której ten zjazd się włącza. W tym wypadku nie wlicza się chodników ani poboczy.
    Dezyja administracyjna na lokalziację zjazdu w przybadku zjazdów do budynków o funkcji mieszkaniowej jest zwolniona z opłat
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  19. #79

    Domyślnie

    szerokosc wjazdu dostanie sie wiekszy jesli w Zarzadzie drog krajowych pokazemy ze prowadzimy dzialalnosc gospodarcza - tak mi powiedzial projektant
    dziekuje mikolayi za odpowiedz

  20. #80

    Domyślnie

    projektant częściowo ma rację gdyż obostrzenia dot. maksymalnej szerokosci zjazdu są takie same jak dla zjazdu indywidualnego.
    § 79. Zjazd indywidualny powinien mieć:
    1) szerokość nie mniejszą niż 4,5 m, w tym jezdnię o szerokości nie mniejszej niż 3,0 m i nie większej niż szerokość jezdni na drodze,
    2. Zjazd publiczny:
    1) powinien mieć:
    a) szerokość nie mniejszą niż 5,0 m, w tym jezdnię o szerokości nie mniejszej niż 3,5 m i nie większą niż szerokość jezdni na drodze,

    polecam zacytowanie projektantowi, aby w przyszłości uniknąć niedomówień

    Pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony