Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
Po 2 latach spokoju, zauważyliśmy powierconą i pociętą płytę styropianu trzymaną na strychu
Nie bardzo rozumiem - pokruszony styropian ma świadczyć o obecności kuny na poddaszu? Nie słyszałem by się tym lubowały. Wiem że lubią wężyki od samochodów VAG i Toyoty.
Czy ocieplenie masz nad strychem, pod strychem czy i tu i tu? Sporo zależy od tego gdzie masz ocieplenie i gdzie łatwo dojść. Inaczej w razie czego będzie przebiegała "walka" i naprawa. Dużo prościej jak ocieplenie jest między strychem a częścią mieszkalną. Zwłaszcza jeżeli dojście do ocieplenia miałbyś od strychu. Gorzej jak w połaci - kolejność g-k - folia paroizolacyjna - ocieplenie - membrana jest trudne w naprawie i szukaniu. Wtedy jednak nie wlazłoby Ci śrutować styropianu.

Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
Dach z membraną, bez deskowania, podbitka jest, wróblówki są, ale niestety na pewno nie jest idealanie szczelny w rogach koszów, itp. bo mów się już o szczelinach 2-3cm
Chcąc się uspokoić lub namierzyć wejście stwora - obejrzyj bardzo dokładnie dach. Jeżeli są jakieś szpary - spróbuj tam coś powpychać (np. kawałki wełny) lub załóż siatkę - jak uszkodzi to tamtędy wchodzi. Można też się posłużyć kamerą ale pewnie nie obstawisz wszystkich dziur.

Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
Czy pies na podwórku odstrasza kuny, ew. co sądzicie o Kunagone ? A może jakiś nadajniki częstotliwościowe?
Ponoć pies potrafi odstraszyć. Pewnie nie każdy i zależy jak bardzo aktywny.
Co do urządzeń - nie odpowiem bo nie testowałem.