dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 54
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1070
  1. #621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Łapiesz coraz ciekawsze okazy...
    Zacząłeś od kota, teraz jeż...


    Nie wiem czy wystarczy.
    Poleje, pójdą rude zacieki...
    Podobno, jak się zaprze to po blasze idzie.
    Zdaje się, że ma bardzo chwytne łapy a masę niewielką i niezbyt odsuniętą od podłoża.
    (bardzo "nisko" ma środek masy)
    Spróbować można...
    Stawiam jednak na pastucha i siatki.
    Z daleka ledwo widoczne, są ocynkowane/nierdzewne.
    Dom okuty blachą będzie dziwnie wyglądał...
    Trochę "czołg" się zrobi...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #622
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A może jednak... pokochać?!

    http://www.youtube.com/watch?v=KfrPS3jJxwA



    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #623

    Domyślnie

    Hej Adam: kota złapał inny forumowicz. Jeż to moja pierwsza zdobycz.
    Moja kuna jest wredna, choć nie do końca
    Wyprowadziła się z mojego domu - to fajnie, aczkolwiek nie wierzę, że nie przyjdzie następna.
    Do pułapki wsadziłem żywego gołębia i parę jajek. Efekt: gołąb cały, jaja zjedzone, kuny brak.
    Czyli du...pa. Gołębia puściłem, kupiłem jakiś specjalny wabik na kuny, ale też bez efektów.
    Kun jest co najmniej 3 - tyle na raz widziałem w sąsiedztwie, więc mam słuszne obawy, że wrócą.
    Na razie nie mam czasu bawić się prądem, powrzucałem za to do podbitki i w wełnę kulki na mole. Trochę śmierdzi w upał
    Wredna małpa poprzegryzała kable od oświetlenia w podbitce, ale szkody już naprawiłem na szczęście.
    Teraz dorwałem jakiegoś gościa, który twierdzi, że zabezpiecza domy przed tym szkodnikiem. Konsultacja już zamówiona, zobaczymy.

  4. #624

    Domyślnie

    Żywołapka jednak działa: dzisiaj pierwsza kuna złapana. Jeszcze co najmniej 2 się tutaj szwendają.
    Ta była młoda i pewnie jeszcze głupia. Wokół łapki strasznie zryte, tak jakby jej inne chciały pomóc. Teraz pewnie się nie złapią, ale spróbujemy.

  5. #625

    Domyślnie

    No i kolejna kuna złapana. Cholera dużo ich...
    Teraz już wiem czemu od 2 lat żadnej wiewióry nie widziałem a często tu biegały...

  6. #626

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać: cholery są silne. Tym razem dookoła klatki jeszcze bardziej było zryte a sama klatka przewrócona.

  7. #627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Dwa kołnierze już są...
    Dobrze idzie...
    Jeszcze trochę to na kurteczkę się nazbiera a i wiewiórki powrócą...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #628
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Zapomniałem dodać: cholery są silne. Tym razem dookoła klatki jeszcze bardziej było zryte a sama klatka przewrócona.
    Mam nadzieję, że komuś innemu teraz dachu nie ryją.

  9. #629
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Zdaje się, że to prawda, że jest plaga kun.
    Jechałem dwa dni temu z Wrocławia w nocy. O godz. 00.20 na wylocie z Koźmina Wielkopolskiego przed samym nosem przeleciała mi malutka kuna. Na bank tegoroczna, wielkości małej wiewiórki. Wystarczyło nic nie robić, no może leciutko odbić w lewo.
    A co zrobiłem? Instynktownie odbiłem w prawo i jeszcze przyhamowałem. Byłem zaspany i zadziałał u mnie instynkt. Byłby chociaż jeden dach uratowany.
    Jeżdżę zawodowo całe życie różnymi samochodami od małych po największe i pierwszy raz w życiu widziałem przebiegającą kunę przez ulicę. Musi być tego pioruńsko dużo.
    Na setki widzianych rozjechanych kotów raz tylko widziałem rozjechaną kunę.
    Biorąc pod uwagę koszty naprawy mojego dachu nie będę ukrywał, że był to miły widok

  10. #630

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Mam nadzieję, że komuś innemu teraz dachu nie ryją.
    U św. Piotra... przynajmniej te złapane.
    Kolejne się nie dają już. MIałem jeszcze jednego jeża - przedziwne stworzenie: jak na niego patrzysz, lub kręcisz się w pobliżu to ani drgnie, mimo, że klatka otwarta. Wystarczyło odejść na 5 minut i gościa nie ma i nie idzie znaleźć

  11. #631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "U św. Piotra... "
    Lepiej...nie...
    Załóż, że innowiercy zamiast, że współwyznawcy.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #632

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    U św. Piotra... przynajmniej te złapane.
    Kolejne się nie dają już. MIałem jeszcze jednego jeża - przedziwne stworzenie: jak na niego patrzysz, lub kręcisz się w pobliżu to ani drgnie, mimo, że klatka otwarta. Wystarczyło odejść na 5 minut i gościa nie ma i nie idzie znaleźć
    Gratuluję zwycięstwa!
    Napisz proszę, co do tej żywołapki włożyłeś jako przynętę. Ja stosowałem przez jakiś czas jajko kurze (całe i nadtłuczone), ale bez efektu. Jeśli już kiedyś wpadła, to raczej nic jej nie skusi
    Teraz łapka stoi pusta, bez przynęty, to jeż wlazł mi już dwa razy. Jeśli to ten sam, to raczej nie grzeszy inteligencją
    Odnośnie wariantu z wiatrówką, to jeszcze nie straciłem nadziei. Pomyślałem tylko, że karabinek jednostrzałowy nie daje dużej gwarancji sukcesu. Przy pierwszym pudle nie będzie czasu na przeładowanie. Dlatego zaopatrzyłem się w pistolet na CO2. Co prawda zasięg mniejszy, ale 8 strzałów jest. Po zmroku celownik laserowy z latarką też powinien być pomocny. Czy ktoś ma wiedzę, że kuna oślepiona światłem np. zamiera w bezruchu? Raczej złudna nadzieja, ale może...?
    A ogólne wrażenie z forów mam takie, że wielu rozpoczyna walkę ale niewielu może poszczycić się sukcesem
    Kiedyś się budowałem...

  13. #633

    Domyślnie

    Cytat Napisał emen Zobacz post
    Gratuluję zwycięstwa!
    Napisz proszę, co do tej żywołapki włożyłeś jako przynętę. Ja stosowałem przez jakiś czas jajko kurze (całe i nadtłuczone), ale bez efektu. Jeśli już kiedyś wpadła, to raczej nic jej nie skusi
    Teraz łapka stoi pusta, bez przynęty, to jeż wlazł mi już dwa razy. Jeśli to ten sam, to raczej nie grzeszy inteligencją
    Odnośnie wariantu z wiatrówką, to jeszcze nie straciłem nadziei. Pomyślałem tylko, że karabinek jednostrzałowy nie daje dużej gwarancji sukcesu. Przy pierwszym pudle nie będzie czasu na przeładowanie. Dlatego zaopatrzyłem się w pistolet na CO2. Co prawda zasięg mniejszy, ale 8 strzałów jest. Po zmroku celownik laserowy z latarką też powinien być pomocny. Czy ktoś ma wiedzę, że kuna oślepiona światłem np. zamiera w bezruchu? Raczej złudna nadzieja, ale może...?
    A ogólne wrażenie z forów mam takie, że wielu rozpoczyna walkę ale niewielu może poszczycić się sukcesem
    Zwycięstwo to marne, bo złapały się raczej młode (choć dorosłe) osobniki - takie głupie jeszcze
    Kun jest tutaj więcej, ale na razie do mnie nie przychodzą.
    Jako przynętę stosowałem jajko kurze.
    Moja kuna jak była na dachu to oślepiona światłem zamierała w bezruchu, co najmniej na kilkadziesiąt sekund. Pistoletem to jej chyba raczej nie trafisz.
    Pocieszę Cię, że ja już 3 razy jeża złapałem

  14. #634

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Pistoletem to jej chyba raczej nie trafisz.
    Pocieszę Cię, że ja już 3 razy jeża złapałem
    Jeśli będzie nieruchoma jak puszka po piwie, to raczej trafię Laser wspaniale przyspiesza celowanie
    A jeż też złapał mi się 3 razy, ale raz w łapce było jajko, więc tego nie liczę na poczet jego marnej inteligencji...
    Kiedyś się budowałem...

  15. #635

    Domyślnie

    Cytat Napisał emen Zobacz post
    Jeśli będzie nieruchoma jak puszka po piwie, to raczej trafię Laser wspaniale przyspiesza celowanie
    A jeż też złapał mi się 3 razy, ale raz w łapce było jajko, więc tego nie liczę na poczet jego marnej inteligencji...
    No to powodzenia. Uważaj tylko, żebyś komuś krzywdy nie zrobił.

  16. #636
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    No i jest następna.



    Uploaded with ImageShack.us

    Zaczynam być doświadczonym myśliwym

  17. #637
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdalena84 Zobacz post
    Czasami proste rozwiazania sa najlepsze sa tez odstraszacze na ultradzwieki, podobno skuteczne
    ja mam te ultradzieki na nieuzytkowym poddaszu ( 6 sztuk)i odpukać kuny poszły w siną dal...tzn prawdopodobnie do sąsiadów....
    Te ultradzieki to naturalny wóg kun....borsuk.

  18. #638

    Domyślnie

    Ciąg dalszy relacji z ralacji z kuną

    1. Odstraszacz ultradźwiękowy z Allegro (oczywiście jeden z dostępnych modeli) nie działa. W bezpośredniej bliskości głośniczka, znalazłem na strychu odchody. Ciekawostka - w odchodach były pestki (chyba wiśni, bo na czereśnie to już za późno - a może tak długo nie wchodziłem na strych, że to jeszcze czereśnie?). Wskazywałoby to na to, że kuna nie tylko ptaszki i jajeczka konsumuje, ale i owocem miękkim (wraz z pestką) nie pogardzi.
    2. Preparat zapachowy mający odstraszać kuny nie działa, lub działa tylko przez krótki czas. Cały strych był dokładnie spryskany + ściany zewnętrzne domu, więc jeśli nawet kuna przez jakiś czas tego unikała, to już przestała
    3. Kurzym skrzydełkiem w żywołapce na zewnątrz tylko muchy się zainteresowały...
    Kiedyś się budowałem...

  19. #639

    Domyślnie

    Pamiętaj, że to padliny nie ruszy. Do klatki nawrzucaj wiśni, daj dwa jaja i czekaj cierpliwie. Podobno starsze okazy już się nie łapią. Ja wywaliłem na strych i do podbitki kulek na mole. Cały dom teraz śmierdzi. Kun nie ma, ale dwie już ukatrupione, więc nie wiem czy te kulki działają.

    Jest koleś, który zabezpiecza dom przed kunami ze Śląska. Nie wiem czy to Twój region. Ja nie skorzystałem na razie bo drogi jest. Czy skuteczny - to nie wiem. W googlu znajdziesz.

  20. #640
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai Zobacz post
    Znajomy myśliwy i deratyzatorzy twierdza, że kuny się nie złapie i jedyna szansa odstraszać lub zastrzelić. Mocna wiatrówka mogłaby wystarczyć.
    .....
    Polecam wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?76638-Łasica-Kuna-pomocy/page4

    Mogę podpowiedzieć (jako doświadczony myśliwy ), że dobrze jest wymościć jajko w świeżo ściętą trawę. Jajo ostatnio też niosłem jeszcze brudną z trawy ręką. Nie leżało nawet jednej nocy.




    Uploaded with ImageShack.us

    Dwa koty, dwa jeże, sroka i gołąb to uboczny efekt polowań.
    Niestety wszystko stworzenie wypuszczane na wolność bliżej lub dalej. Nie mam weny do morderstwa.

Strona 32 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony