dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 16
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 318

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam.
    Sorrki,bo moze nie na temat,ale poslali mnie tu,bo tu tegie glowy w temacie i ponoc bez dobrej rady nie zostawia. Otoz:
    W mojej kuchni ma stac kuchnia-taka wiejska.I wymyslilam,ze dam jej dodatkowe zajecie polegajace na dogrzaniu(a moze grzaniu)domu.No wiecie,podlogowka troche dlugo sie rozgrzewa a taka kuchnia szybciutko moze np. "zlamac"troche wilgotne,chlodne powietrze w deszczowe letnie popoludnie podczas kiedy gotuje sie zupka,albo susza grzyby itp.
    Jak to zrobic z taka kuchnia i czy ma to wogle sens?Chcialabym,zeby to bylo tez awaryjne ogrzewanie kiedy braknie pradu,to znaczy zeby to pracowalo w mniare mozlwosci o wlasnych silach.
    Poradzicie cos tu,czy zakladac nowy watek?
    No bo na tej kolumbrynie o ktorej debatujecie nie da sie chyba ugotowac dodatkowo obiadu?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Mam prośbę i propozycję: może jednak osobny wątek, postaram
    się cos tam wrzucić. Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes
    Mam prośbę i propozycję: może jednak osobny wątek, postaram
    się cos tam wrzucić. Pozdrawiam.
    Oki,dzieki.Mam nadzieje,ze mnie tam nie zostawicie .http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=95339

    Pozdrawiam i zycze owocnych debat.

  4. #4

    Domyślnie ciąg dalszy

    Wczoraj niestety nie dałem rady. Teraz mam chwilkę, więc parę słów.

    Mario_k, nie wiem, czy wiesz, że ze światem binarnym wiąże się też pojęcie binarnej logiki. Ujmuje ona świat w systemie opozycji i pomaga nam uporządkować rzeczywistość, nadać sens i znaczenie przedmiotom, zdarzeniom. Semiotyka, która bada - jak coś znaczy i jak powstaje znaczenie – uznaje rolę binarnych opozycji za kluczową w tym procesie. Zasada ta z angielska zwana notness mówi, że proces poznawczy polega raczej na zrozumieniu, czym coś nie jest, niż jest. Na przykład mój wnuk wie, że babcia nie jest dziadkiem. I babcia jest zazdrosna.

    W systemie binarnym łatwiej można by Twój problem z tunelem opisać na podstawie modelu matematycznego. Należało by tu jednak uwzględnić zjawisko bifurkacji, zjawisko skokowej zmiany własności modelu matematycznego przy drobnej zmianie jego parametrów, np. warunków początkowych albo brzegowych, jako że mamy tu do czynienia z problematyką z zakresu teorii chaosu. W tym chaotycznym zachowaniu naszego układu pokojowego (wewnątrzpokojowego) należy jeszcze uwzględnić zjawiska zwane turbulencją i związane z nią występowanie wirów i kawitacji. Jak widać mamy tu do czynienia ze zjawiskiem działania struktur wieloskalowych i brakiem, jak dotychczas, zadowalającej analizy matematyczno fizycznej. Można więc to miłe dzianie się wokół naszego kominka nazwać tematem tak zwanego problemu milenijnego i spokojnie grzać kości, w dłoni. Tu wejdziemy w zakres teorii prawdopodobieństwa, ale to już inna bajka.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    Mendras,
    "Ze światem binarnym wiąże się też pojęcie binarnej logiki..."
    ...ta zaś wypływa wprost z teorii Boole'a a tam stosują się troszkę inne zasady zwane algebrą Boole'a
    Ale zgoła nie to miałem na myśli w poprzednim poście.
    "W systemie binarnym łatwiej można by Twój problem z tunelem opisać na podstawie modelu matematycznego...."
    W systemie binarnym, żadnych modeli matematycznych się nie stosuje i nie uwzględnia zjawisk bifurkacji. Ponieważ tam wszystko jest proste - istnieją dwa stany: włączony lub wyłączony. (tunel jest lub go nie ma, wpływa korzystnie lub niekorzystnie) I to koniec. Resztę załatwia wspomniana algebra. Przyznasz chyba, że stosując powyższe zasady troszkę upraszczamy zjawiska rzeczywiste?
    Pozostałe teorie, które wymieniłeś: teoria chaosu, przepływów laminarnych i turbulentnych, rachunku prawdopodobieństwa itd. stoją na dziale matematyki pod tytułem: analiza matematyczna i rachunek różniczkowy, a ten nieweile ma wspólnego ze światem binarnym.
    Kawitacja to zjawisko zachodzące w środowisku płynnym więc słabo widzę jej występowanie w kominie.
    "Zasada ta z angielska zwana notness mówi, że proces poznawczy polega raczej na zrozumieniu, czym coś nie jest, niż jest."
    ... a jako, że zbiór z którego eliminujesz (stwierdzasz, ża coś nie jest) jest nieskończony (jajko nie jest: kurą, skorupką, piórkiem itd..) zatem nigdy nie dowiesz się czym coś jest. I na tym właśnie polega świat analogowy w którym żyjemy. Każdy może zgłębiać dany problem (dokonywać eliminacji czym coś nie jest) do poziomu dla niego satysfakcjonującego i w każdym momencie może zaprzestać dociekań. Każdy eliminuje też inne elementy z tego nieskończonego zbioru, a to oznacza, że każdy ma inne doświadczenia, wiedzę (czym coś nie jest) ...
    ..ale bo się zagadałem.
    I mocno odbiegłem od tematu.
    Pozdrawiam.
    Pozdrawiam
    mario

  6. #6

    Domyślnie

    Hes, bez komentarza...
    Pozdrawiam
    mario

  7. #7

    Domyślnie translator z abstrakcji

    No cóż, Mario_k, starasz się odrabiać lekcje. Ja, ze swej nierzeczywistości, w której mnie zlokalizowałeś, chciałem ci tylko powiedzieć, że to potęga abstrakcji, móc konwersować z fikcją. Myślałem (!), że formułuję prosty przekaz: sorriso, smile, Lächeln, sourire, sonrisa, улыб'айся wreszcie. No, serio, tzn. żartuję.. mówię poważnie!

  8. #8

    Domyślnie

    Panowie litości!!!
    Błagam i przypominam temat: zaprojektowanie działającego w salonie hypokaustum.
    dzk i pzdr.
    -romwis

  9. #9

    Domyślnie hypokaustum reaktywacja?

    Piękna sobota.

    Do roomwisa,
    Zaprojektowanie działającego w salonie hypokaustum, to decyzja wyboru jednego z dwóch torów myślenia.
    1. jak tu niektórzy mówią, wszystko da się zrobić i tu następuje cała burza pomysłów i rozwiązań, mniej lub bardziej oderwanych od rzeczywistości, mojej (twojej) rzeczywistości.
    2. nie wszystko co da się zrobić w mojej (twojej) rzeczywistości, jest mi (tobie) potrzebne do szczęścia, bo mam (masz) swoje preferencje, upodobania etc.

    Jak się uporasz z tym wyborem, to pomyśl, czy robisz sam, czy szukasz majstra z którym prowadzisz rzeczowy dialog na temat funkcji i estetyki twojego wnętrza w którym ma być ciepło i ładnie, w tym zdrowo i ekonomicznie z twojego punktu widzenia.

    Jak dojdziesz do tego momentu, to podziel się dokonaną inwentaryzacją swojej sytuacji, czyli w miarę precyzyjnie ustalonymi parametrami twojej rzeczywistości i wówczas z poradnika forumowiczów będzie ci łatwiej korzystać.

    Plusem podstawowym dobrze zaprojektowanego i solidnie wykonanego hypokaustum jest jego w miarę równomierne promieniowanie rozprowadzanego ciepła w zamkniętych kanałach grzewczych. Przy czym tor spalin, jest tu elementem wyjściowym a kanał grzewczy elementem ostatecznego przekazu zamkniętego w obiegu ciepłego powietrza. Tor spalin może być równocześnie bezpośrednio kanałem grzewczym, ale dopiero po odebraniu mu nadmiernej ilości ciepła i nikdy! nie wolno tych dwóch torów kinetycznej wymiany łaczyć w jeden wspólny (z małym wyjątkiem Mario_k, zastępującym w kominie wiater). Technikę hypokaustum wykorzystano np. w kominach współosiowych do zasilania paleniska wstępnie ogrzanym powietrzem z czerpni kominowej. Każde rozwiązanie musi zawierać sensowne wykorzystanie danych możliwości, najlepiej optymalne, dające trwałą skuteczność w danym miejscu. Na forum zaś łatwo go włączyć i wyłączyć, zapytaj o to specjalistę Mario_k.

  10. #10

    Domyślnie

    Mili Państwo trochę z innej beczki, otóż Adam - założyciel wątku - poprosił byśmy mu wybaczyli mniej aktywną fazę w toczącej się dyskusji gdyż ma pewne problemy z lokalnym dostawcą internetu. Za kilka dni powróci tu w pełni formy :-)
    pzdr.
    -romwis

  11. #11

    Domyślnie

    mendras - ten wątek założono po to by publicznie spróbować wydyskutować projekt pewnego specyficznego systemu grzewczego, który mógłby być twórczo zaadoptowany przez uczestników dyskusji do lokalnych warunków, wymagań i preferencji. I dlatego warto w toku tej dyskusji rozwijać, dorzucać i pogłębiać tylko te elementy które idą w określonym kierunku. Możemy chwilowo błądzić i nie mieć racji ale dzięki tej grupowej i publicznej mądrości raczej nie grozi nam zabrnięcie w ślepy zaułek. Dlatego wypowiedzi filozoficzne, wartościujące czyjeś intencje, skokowo zmieniające kierunek myślowej penetracji są zwykłym przeszkadzaniem i zamulaniem sedna sprawy. I jeszcze przypomnę: to jest zgromadzenie ludzi dla siebie życzliwych, pragnących bez przymusu i bezinteresownie pomóc innym (i sobie) w rozwiązaniu jakiegoś dylematu związanego z budownictwem.
    Amen.

    pzdr.
    -romwis

  12. #12

    Domyślnie niepoprawnie tytułuję temat

    Do romwisa
    Drogi księże proboszczu, ośmielam się powiedzieć, że trudno jest mi założyć wdzianko w kolorach ochronnych obowiązującej klasy RP. Ponuractwo nawet w św. Pamięci PRL nie należało do moich mocnych stron. Posądzanie mnie o zdolności filozofowania uważam za zbyt rozrzutne szafowanie łaską pańską. Co do moich zdolności budowniczego, są one bardzo ziemskie i przyziemne. Święte mądrości każą mi budować na skale a ja niestety uważam, że lepiej mi na piasku, choć bez górek, jako ćwierć góralowi, było by mi żal trudzić się. Co do innych środowisk, to nie mam pojęcia, dlatego proszę o rozgrzeszenie. Z poprawą nie obiecuję, bo mi Pan Bóg dał wolność do używania w ramach zdrowia i rozsądku a mój anioł stróż został zlustrowany negatywnie i teraz sam muszę go pilnować, by nie rzucił się w piekielną otchłań bez nadziei. Ja tam ogień uwielbiam, bo zapisali mi go w spadku moi przodkowie w genach. Być może byli z piekła rodem, ale uprawiali sztuki piękne i wymyślili, że to świat jest piękny. Ta przyziemność mi pozostała, jej się trzymam, i stąd ta moja płowa wełna.

  13. #13

    Domyślnie

    romwis, dzięki !
    mendras, pozdrawiam

    Pozdrawiam wszystkich.
    Pozdrawiam
    mario

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    No comment

  15. #15

    Domyślnie

    Będąc w kiosku Ruchu miałem na krótko w rękach ostatni numer "Świat kominków" (4/2006) w którym poruszono tematykę hypokaustum. Są nawet jakieś proste rysuneczki i trochę tekstu. Czy mieliście może okazję temu się przyjrzeć? Znajdujecie tam coś pożytecznego dla naszej dyskusji?
    pzdr.
    -romwis

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Kup i przeczytaj. Szkoda Ci 15 zł by poszerzyć swoją wiedzę?
    Pozdrawiam.

  17. #17

    Domyślnie

    Dobra kupię ale do Ciebie będę miał pretensje jak momo wszystko jej (wiedzy) nie poszerzę!
    Cały dom mam zawalony podobną literaturą i dlatego znalezisko zasyganlizowałem oraz grzecznie zapytałem...
    pzdr.
    -romwis

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    To nie kupuj, bo w tym temacie nic nowego nie wymyślono od samego początku konstruowania tych systemów.
    (Sorry...dygresja - bo pierwszy raz spotykam się z takim podejściem do wiedzy pisanej)
    Pozdrawiam.

  19. #19

    Domyślnie

    Panie Naturalny Las vel Las Natura, no to jak w końcu: kupować czy nie kupować?
    A z tymi podejściami i pierwszymi razami to sobie łaskawco daruj bo z daleka nieszczere i przemądrzałe...
    A tak zupełnie na serio to namawiam na zabranie konstruktywnego głosu w tej dyskusji miast łapania za słowa i łatwego "punktowania", bo nosisz kopię pewnego kafla w herbie a to do czegoś powinno zobowiązywać, nieprawdaż?
    pzdr.
    -romwis

  20. #20
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Panowie wyluzujcie..... Czy warto wydać 15 zeta ? Nie wiem , ale wiem jedno ,że zbudowanie paleniska na drewno z wysokimi temperaturami spalania, to nie jest zajęcie dla amatorów. W tekstach reklamowych jest podawany schematyczny opis systemu ale detali konstrukcyjnych tam brak . Prawidłowe obliczanie palenisk oraz powierzchni grzewczych w takich systemach wymaga wiedzy i doświadczenia. Dodatkowo system powinien być trwały i bezpieczny . Darek b www.kafle-kominki.pl
    Darek B

Strona 11 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony