dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Exclamation Parkiet cyklinowanie czy deska

    Witam.....jestem w trakcie remontu mieszkania i za bardzo nie wiem jaką decyzje podjąć odnośnie podłogi Na dzień dzisiejszy posiadam w mieszkaniu parkiet dębowy założony w 1992r, zdjecie w linku http://imageshack.us/f/845/parkiet.jpg/ tylko problem jest taki ze parkiet posiada bardzo dużo szpar na łączeniach. W jednym z pokoi został całkowicie zerwany bo cały chodził można powiedzieć ze odszedł razem z klejem od posadzki....Różne słysze opinie na temat parkietu i chodzącej mi po głowie deski...Inni proponują założenie ponownie parkietu tego samego i oczyszczenie + cyklinowanie i przemalowanie go na chcący kolor (ciemny brąz/wenge) czy jest taka opcja i czy to jest opłacalne przy takim parkiecie jaki posiadam...Oglądałem deskę za około 120-130zł za m2 w kolorze wenge może troszke jaśniejszy bo jedynie taki kolor mnie interesuje. W przypadku deski słyszałem ze jest to jakaś minimalna ilość drewna + plastik w przypadku parkietu posiadam 2cm czystego drewna co polecacie? ...

  2. #2

    Domyślnie

    jakaś pomoc?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekamator Zobacz post
    jakaś pomoc?
    Musisz znależć miejscowego, dobrego parkieciarza, który na miejscu oceni i podpowie. Podkład pod podłogę to tak jak fundament pod budynek, jeśli są wątpliwości trzeba się upewnić czy jest sens cokolwiek budować lub czy jest sens to naprawiać. Pozdrawiam.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martusia86

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-871
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zgadza się, dobry parkieciarz dokona wszystkich niezbędnych pomiarów i obejrzy podłoże. Klej nie ma przyczepności do posadzki skoro klepki odeszły razem z klejem - pewnie będzie trzeba zagruntować, żeby zwiększyć przyczepność kleju. A szpary na łączeniach...hmm, może wilgotność jest za mała i parkiet się po prostu skurczył.
    Albo przy montażu była nieodpowiednia wilgotność. A co się bardziej opłaca to na pewno parkieciarz podpowie na miejscu. Powodzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Parkiet-cyklinowanie-czy-deska
    Hmm… nie wiem co wyjdzie drożej, czy zerwanie i położenie na nowo tego parkietu z bejcowaniem, czy kupienie desek parkietowych – np. deski Barlinek albo Baltikwood. Kładąc taką deskę masz już gotową podłogę z lakierem, bejcami etc.
    Wengę deskę spokojnie kupisz – nawet nie w kolorze wenge , ale z drewna wenge:
    http://www.ceneo.pl/9354752 - alternatywą mogą być deski barwione, też drewno – tylko na bazię dębu pokryte bejcą. Ciekawa oferta tutaj:
    http://www.barlinek.com.pl/smaki-zycia

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Jak chcesz miec zrobione dobrze to nie z tego parkietu
    Skoro były szpary bo się rozsechł to każda klepka ma inny wymiar
    Z takiej mąki chleba nie upieczesz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony