dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 33
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 660
  1. #561
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia228
    Ja też się podłączam pod pytanie. Zwłaszcza interesuje mnie połączenie panele lub parkiet + podłogówka
    Duże ograniczenia w wyborze gatunku i gabarytów drewna ale możliwe. Potrzebni jednak fachowcy majacy pojecie o drewnie i ogrzewaniu podłogowym
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #562

    Domyślnie

    A czy można prosić o wiecej szczegółów? Tzn. - co lepiej - parkiet czy panele, jaka grubość bo jeśli chodzi o gatunek to raczej egzotyczne, z tego co się orientuję.
    basia228

  3. #563

    Domyślnie

    Dzięki za opinie!!!
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  4. #564
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniag745

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Właśnie zakupiliśmu 72 m 2 deski barlineckiej jesion famili 1- lamela. Przestrzegam wszyskich naiwnych - takich jak ja -zdjęcia tej rodzaju deski na stronie i we wszystkich folderach nie oddają prawdziwych kolorów (bogatej palety barw, jak określa producent) jakie mogą Was zaskoczyć w opakowaniach. Nasze, przeszły najśmielsze oczekiwania. Każda paczka ma swój własny kolor, niemożliwy do połączenia z następnym !!! Oczywiście o reklamcji nie mamy co marzyć. Sprzedawca proponuje nam zwrot 50% wartości. Deska barlinecka to nasz życiowy błąd !!!

  5. #565
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Deska barlinecka jak każda podłoga klejona jest tylko kombinowanym substytutem klasycznej podłogi z drewna. Ma swoje zalety jak szybkość i łatwość montażu i o tym się dużo mówi, szczególnie przy jej sprzedaży. Wady tych produktów poznają ich użytkownicy na własnej skórze i stąd takie rozczarowania. Najlepiej funkcjonują rozwiązania sprawdzone, nieco droższe ale zawsze pewne. Pozdrawiam.

  6. #566

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniag745
    Właśnie zakupiliśmu 72 m 2 deski barlineckiej jesion famili 1- lamela. Przestrzegam wszyskich naiwnych - takich jak ja -zdjęcia tej rodzaju deski na stronie i we wszystkich folderach nie oddają prawdziwych kolorów (bogatej palety barw, jak określa producent) jakie mogą Was zaskoczyć w opakowaniach. Nasze, przeszły najśmielsze oczekiwania. Każda paczka ma swój własny kolor, niemożliwy do połączenia z następnym !!! Oczywiście o reklamcji nie mamy co marzyć. Sprzedawca proponuje nam zwrot 50% wartości. Deska barlinecka to nasz życiowy błąd !!!
    A czy to nie jest taka uroda jesionu, że jest baaaardzo zróżnicowany i łaciaty? Zobacz zdjęcia jesionowych podłóg w dziennikach budowy ( np. Nefer). Widziałam kiedyś jesion biały, specjalnie selekcjonowany, ale to by było zaznaczone w nazwie. Wystarczy że wymieszacie kilka(naście) paczek przy kładzeniu i będzie OK. Gdybyście kupili litą deskę byłby ten sam problem.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  7. #567
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia228
    A czy można prosić o wiecej szczegółów? Tzn. - co lepiej - parkiet czy panele, jaka grubość bo jeśli chodzi o gatunek to raczej egzotyczne, z tego co się orientuję.
    .

    Na ten temat pisałem już kilkakrotnie na tym forum - musiałabys poszukać. Cała rzecz w tym, że nie są to szczegóły a cała wiedza, którą powinien posiadać w tym zakresie parkieciarz biorący się za układanie drewna na ogrzewaniu podłogowym.

    W Katowicach pomoze Ci Ghost jest z Rybnika.
    Na jakim jesteś etaoie budowy podłoża ogrzewanego i czym, wodą czy prądem?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #568
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniag745
    Właśnie zakupiliśmu 72 m 2 deski barlineckiej jesion famili 1- lamela. Przestrzegam wszyskich naiwnych - takich jak ja -zdjęcia tej rodzaju deski na stronie i we wszystkich folderach nie oddają prawdziwych kolorów (bogatej palety barw, jak określa producent) jakie mogą Was zaskoczyć w opakowaniach. Nasze, przeszły najśmielsze oczekiwania. Każda paczka ma swój własny kolor, niemożliwy do połączenia z następnym !!! Oczywiście o reklamcji nie mamy co marzyć. Sprzedawca proponuje nam zwrot 50% wartości. Deska barlinecka to nasz życiowy błąd !!!
    Czy te deski są zabudowane? czy dopiero będą ułożone?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #569
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Cytat Napisał aniag745
    Właśnie zakupiliśmu 72 m 2 deski barlineckiej jesion famili 1- lamela. Przestrzegam wszyskich naiwnych - takich jak ja -zdjęcia tej rodzaju deski na stronie i we wszystkich folderach nie oddają prawdziwych kolorów (bogatej palety barw, jak określa producent) jakie mogą Was zaskoczyć w opakowaniach. Nasze, przeszły najśmielsze oczekiwania. Każda paczka ma swój własny kolor, niemożliwy do połączenia z następnym !!! Oczywiście o reklamcji nie mamy co marzyć. Sprzedawca proponuje nam zwrot 50% wartości. Deska barlinecka to nasz życiowy błąd !!!
    A czy to nie jest taka uroda jesionu, że jest baaaardzo zróżnicowany i łaciaty? Zobacz zdjęcia jesionowych podłóg w dziennikach budowy ( np. Nefer). Widziałam kiedyś jesion biały, specjalnie selekcjonowany, ale to by było zaznaczone w nazwie. Wystarczy że wymieszacie kilka(naście) paczek przy kładzeniu i będzie OK. Gdybyście kupili litą deskę byłby ten sam problem.
    Tam jest problem ponieważ nie da się porównać otrzymanego towaru do tego, który został im oferowany!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #570

    Domyślnie

    Cześć podłogowcy.

    Na poddaszu będę kładł deskę Barlinecką Badi. Dom stoi od 4 lat, poddasze wysuszone, ogrzewane, wylewka równa. Nie-podłogówka. Proszę o radę:

    1. Co dać pod Barlinka? Korek? Coś sztucznego (rodzaj gąbki)? Czy to ma znaczenie pod tego typu deską?

    2. Jakiej grubości ten podkład? Czy im grubszy podkład tym lepiej? (Akustyka, wrażenie "cieplejszej" podłogi)?

    3. Czy na dobrze wysurzonym poddaszu dawać pod deski folię?

    Dzięki za rady.

    PS. Nie wdaję się w dyskusję nt. wyższości parkietów nad Barlinkiem. Mam środków 120 zł na metr kwadratowy podłogi a za to parkietu czy nawet deski sosnowej "na gotowo" nie będzie. No chyba że ktoś z Was, podłogowców przyjedzie i zrobi (zarobi) Dodam że mówimy o 60 m2 do pokrycia.

  11. #571
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał miwol
    Cześć podłogowcy.

    Na poddaszu będę kładł deskę Barlinecką Badi. Dom stoi od 4 lat, poddasze wysuszone, ogrzewane, wylewka równa. Nie-podłogówka. Proszę o radę:

    1. Co dać pod Barlinka? Korek? Coś sztucznego (rodzaj gąbki)? Czy to ma znaczenie pod tego typu deską?

    2. Jakiej grubości ten podkład? Czy im grubszy podkład tym lepiej? (Akustyka, wrażenie "cieplejszej" podłogi)?

    3. Czy na dobrze wysurzonym poddaszu dawać pod deski folię?

    Dzięki za rady.

    PS. Nie wdaję się w dyskusję nt. wyższości parkietów nad Barlinkiem. Mam środków 120 zł na metr kwadratowy podłogi a za to parkietu czy nawet deski sosnowej "na gotowo" nie będzie. No chyba że ktoś z Was, podłogowców przyjedzie i zrobi (zarobi) Dodam że mówimy o 60 m2 do pokrycia.
    Proponuję jedną warstwę typowego podkładu z korka. Dodatkowe warstwy niewiele wniosą , a mogą osłabić zamki na łączeniach paneli /mniejsza stabilność podłoża/.
    Folia jest konieczna ponieważ podłoże betonowe jest materiałem higroskopijnym, o zmiennej wilgotności. Powyższe zmiany mogą mieć bezpośredni wpływ na wchłonięcie wilgoci przez drewno powodując, w Twoim przypadku nieznaczne ale jednak odkształcenia powierzchni podłogi. PRZYJEMNEJ PRACY. POZDRAWIAM.

  12. #572

    Domyślnie proszę o radę

    Witam,
    Przymierzam się do założenia nowej podłogi. biorę pod uwagę deskę trójwarstwową lub panel HDF. Obecnie na posadce jest stary parkiet ułożony w kostę (małe klapki) ale się dosyć mocno odkleja. Pytanie:
    1. Czy taki stary parkiet da się uratować - ewentualne klejenie odpadających klapek i później cykliwanie - warto to robić? Parkiet ma pewnie ze 20 lat
    2. Czy macie jakięs doświadczenia z panelem Krono typu silent?
    3. Czy grubość warstwy wytłumiającej pod panelami ma znaczenie - np. korek o grubości 6mm? Będzie ciszej?
    4. Jeśli deska barlinecka ma tak różne opinie to jaka jest alternatywa za w miarę rozsądne pieniędze tj 100-120zł za m2? inny producent?
    Z góry dziękuję za komentarz.

  13. #573
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    ja bardzo namawiam wszystkie osoby myślące o położeniu desek warstwowych na kahrs lub tarkett. to jakość nieporównywalna do barlinka, a cenowo nie jest dużo drożej.

    mam doświadczenia z najtańszymi liniami obu tych porducentów, czyli 8,5 mm tarkett i 7 mm kahrs. po prawie 3 latach użytkowania doskonała prezencja. są mikro ryski, ale szczotkowanie desek powoduje, że są one niewidczone.

    polecam takie rozwiązanie - dąb szczotkowany jednolamelowy. na zdjęciu taka podłoga 2 lata i 8 miesięcy po położeniu.

    brakiem możliwości cyklinowania aż tak bym się nie przejmowała, można po 7 latach w końcu wymienić podłogi, a cyklinowanie to i koszt, i kłopot.




  14. #574
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    o cenie zapomniałam napisać - podłoga jak na zdjęciu - jeden lamel 19 cm X 120 cm - szczotkowana i lakier matowy na to - może być brązowa lub w naturalnym wybarwienie - około 100 zł za mkw. tarkett viva dąb szczotkowany deska.

    pod to trzeba położyć prasowane płyty 5 mm - ekopłyty zielone. około 7 zł za mkw. no i folię paraizolacyjną, 1 zł za mkw.

    położenie 20 zł za mkw.

    i za 128 zł mamy idealną podłogę, drewno ciche, ciepłe, naturalne.

    bardzo polecam!

  15. #575

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea
    o cenie zapomniałam napisać - podłoga jak na zdjęciu - jeden lamel 19 cm X 120 cm - szczotkowana i lakier matowy na to - może być brązowa lub w naturalnym wybarwienie - około 100 zł za mkw. tarkett viva dąb szczotkowany deska.

    pod to trzeba położyć prasowane płyty 5 mm - ekopłyty zielone. około 7 zł za mkw. no i folię paraizolacyjną, 1 zł za mkw.

    położenie 20 zł za mkw.

    i za 128 zł mamy idealną podłogę, drewno ciche, ciepłe, naturalne.

    bardzo polecam!
    Można to położyć na podłogówkę (wodną) ?

    Pzdr

  16. #576

    Domyślnie

    Mam możliwość zakupienia deski Tarkett Dąb 3 STRIP -VIVA za 79 zł, miał ktoś doczynienia z takimi deskami?

  17. #577

    Domyślnie

    Cytat Napisał masllak
    Mam możliwość zakupienia deski Tarkett Dąb 3 STRIP -VIVA za 79 zł, miał ktoś doczynienia z takimi deskami?
    No przecież Vendea dokładnie o tym pisze ...

  18. #578
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał masllak
    Mam możliwość zakupienia deski Tarkett Dąb 3 STRIP -VIVA za 79 zł, miał ktoś doczynienia z takimi deskami?
    na twoim miejscu dorzuciłabym do tych 100 zł i kupiła wzór deska. te małe lamelki jednak nie wyglądają tak dekoracyjnie.

    no i szczotkowanie - to jest moje wielkie odkrycie. to jest wykończenie, które gwarantuje brak kłopotów z małymi zarysowaniami. koniecznie wybierz podłogę tarkettu szczotkowaną i wykończoną matowym lakierem.

  19. #579
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk123

    Można to położyć na podłogówkę (wodną) ?

    Pzdr
    oczywiście. to jest dokładnie grubość na podłogówkę.

  20. #580
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Cytat Napisał aniag745
    Właśnie zakupiliśmu 72 m 2 deski barlineckiej jesion famili 1- lamela. Przestrzegam wszyskich naiwnych - takich jak ja -zdjęcia tej rodzaju deski na stronie i we wszystkich folderach nie oddają prawdziwych kolorów (bogatej palety barw, jak określa producent) jakie mogą Was zaskoczyć w opakowaniach. Nasze, przeszły najśmielsze oczekiwania. Każda paczka ma swój własny kolor, niemożliwy do połączenia z następnym !!! Oczywiście o reklamcji nie mamy co marzyć. Sprzedawca proponuje nam zwrot 50% wartości. Deska barlinecka to nasz życiowy błąd !!!
    A czy to nie jest taka uroda jesionu, że jest baaaardzo zróżnicowany i łaciaty? Zobacz zdjęcia jesionowych podłóg w dziennikach budowy ( np. Nefer). Widziałam kiedyś jesion biały, specjalnie selekcjonowany, ale to by było zaznaczone w nazwie. Wystarczy że wymieszacie kilka(naście) paczek przy kładzeniu i będzie OK. Gdybyście kupili litą deskę byłby ten sam problem.
    to spojrz w dziennik majki
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

Strona 29 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony