dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 33
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 660
  1. #41

    Domyślnie

    Panele kłapią zawsze. Mniej lub bardziej, ale zawsze.
    Poza tym trzeba bardzo dbać, żeby wycierać natychmiast, jak się coś poleje, bo albo odłażą, albo puchną, albo zmieniają kolor itp.
    My mamy parkiet dębowy, który kiedyś był woskowany i mieliśmy z nim niezłą polkę (białe plamy od wody "chwilowej", czarne plamy od wody stojącej dłużej, froterowanie itp.), a od paru lat traktujemy go od czasu do czasu sidoluksem i jest OK. WYgląda jak nielakierowany, ma delikatny połysk... i nie boi się gości.

  2. #42

    Domyślnie

    Czy ktoś spotkał się może z firmą Rappgo ze Szwecji produkującą podłogi drewniane, m.in. trójwarstwówkę? Mam okazję kupić panele tej firmy (3-warstwowe, 14 mm grubości) w miarę atrakcyjnej cenie. Sprzedawca zapewnia mnie, że to produkt b. wysokiej jakości, ale nigdy nie spotkałem się z nazwą Rappgo.

  3. #43

    Domyślnie

    Mam od kilku lat panele drewniane, nie sa klejone do podlogi tylko w systemie podlogi plywajacej, mieszkamy na pierwszym pietrze i do tej pory nikt sie nie skarzyl na glosnosc. Do pelnej informacji sasiedzi u gory maja tez panele drewniane i tez ich nie slyszymy. Uzytkujemy nasze mieszkanie bardzo intensywnie (trojka dzieci+dwa koty) i nie stosujemy zadnych specjalnych srodkow, a podloga dalej wyglada extra. Pozdrawiam Edzia_i_juz

  4. #44

    Domyślnie

    Przykleilismy nasza warstwowke. Rappgo, wzor deska. Buk, ale nie selekcjonowany, a wiec z fajnymi wzorami, pręgami itp. Wyglada pieknie. Zakupilem juz rozne "Parketglance", mopa szwedzkiego i jestem gotow ))

  5. #45

    Domyślnie

    ... A w drugiej czesci mieszkania przykleiłem sobie panele Berg&Berg (ktos tu o nie pytał). Nie wiem, czy to sprawa drewna (klon kanadyjski) czy firmy, ale nie układały sie tak dobrze jak Merbau z firmy Tarkett. Powstało kilka mikroskopijnych szpar, a czasami zdarzało sie, ze klepeczki w jednym panelu nie dolegały tak idealnie, jak bym chciał.

  6. #46
    Guest

    Domyślnie PANELE drewniane - producenci, układanie, wzory, realizacje, opinie

    Jakiej firmy polecacie panele drewniane trójwarstwowe Barlinek, Karsha, Berg&Berg, Tarkett. Muszę dokonać wyboru? Na co trzeba zwrócić uwagę?

  7. #47

    Domyślnie

    Spotkałam się z sugestiami sprzedawców, by raczej nie wybierać Barlinka.
    W podobnej cenie jest BalticFloor - ale nie wiem nic na temat jakości, choć chętnie bym poznała opinie użytkowników.

  8. #48

    Domyślnie

    ja tez jestem przed wyborem paneli i chetnie poznam Wasze opinie

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    No to jest nas więcej ,ja również stoję przed tym problemem.Niby jest wiele firm,ale skąd wiedzieć którą wybrać? Przynajmniej zdecydowałam się jaki gatunek drewna ma być położony.Jest to klon kanadyjski,ale nie wszystkie firmy je mają.Czekam cierpliwie ,może odezwie się jakiś użytkownik drwenianych paneli i będzie z nich zadowolony.

  10. #50

    Domyślnie

    Ja wybrałabym Tarkett - oni mają długą tradycję i wg mnie najlepszą jakość. Ale chyba są najdroższe...

  11. #51

    Domyślnie

    Moze jakis namiar na ekipę, która dobrze kładzie deski??

    Pozdrawiam,
    Kaśka
    nasze mieszkanko )

  12. #52

    Domyślnie

    Niedawno robiłem remont z kolegą i jestem tego samego zdania co:aziel. Jeśli tylko można położyć parkiet normalny, to różnica w cenie prawie żadna, a jednak deska to tylko substytut parkietu (niezależnie od producenta). Poza tym trwałość parkitu jesionowego, czy innego jest nieporównywalna z deską (max 2 cykle odnawiania).

    Deska polecana jest tam gdzie trzeba szybko sprawę załatwić, z parkitem wiadomo położyć raz, cyklinowanie dwa, lakierowanie ( 2, 3razy) trzy.

  13. #53

    Domyślnie

    a co sądzicie nt. Finish parkietu? Wiem,ze napewno mozna go kłaść pod ogrzewanie podłogowe, tak własnie chcę zrobić.Bo w salonie gres wygląda fatalnie. Jakie macie doświadczenia z Finish parkietem.Będę wdzięczna
    za opinie.

  14. #54

    Domyślnie

    Polecam rozważyć gres szkliwiony, nie mylić z polerowanym.
    www. cersanit.com.pl

  15. #55

  16. #56
    Guest

  17. #57
    Marcin Le
    Guest
    Marcin Le

    Domyślnie panele Boxler - bardzo wysoka jakość

    Polecam, panele niemieckiej firmy Boxler. Maja naprawde duży asortyment. Poprzez podłogi laminowane, fornirowane, panele drewniene. W róznych klasach jakości, pod wykończeniem z oleju lub lakieru.
    Wysoka jakość - jak to u Niemców.
    Na początku roku połozyłem u siebie panele dębowe z jednym pasmem, sprawuja się znakomicie (nawet w zimie). Co więcej podłoga jest olejowana a mimo to jej powierzchnia jest bardzo gładka i łatwo sie czyści i pielęgnuje.

    Polecam

    Marcin

  18. #58

    Domyślnie Panele drewniane klejone do podłoża?

    Ponieważ boję się rozsychania drewna postanowiłam kupić panele drewniane i przykleić je do podłoża. Czy ktos ma takie panele? Jakiej firmy? Jak się sprawują? Czy jest cicho?
    Ewentualnie w grę wchodzi też finish parkiet, ale lakiery jakie się na niego kładzie są matowe i raczej słabsze niż te błyszczące. Wydaje mi się ,że te kładzione na panele drewniane są trwalsze.
    Bardzo proszę o opinie użytkowników.

  19. #59

    Domyślnie

    U mnie deska Barlinecka przyklejona rok temu. Nie ma pogłosów jak przy pudle wytworzonym przez podłoge pływajacą i o to nam chodziło. Jeden feler jaki mamy to odspojona jedna klepka , zauwazylismy to dawno temu ale nie wiemy czy taka była czy tak się stało później (w wyniku pracy) ale było to akurat w garderobie i w miejscu gdzie planowalismy półki więc pominelismy temat . Teraz juz faktycznie stoi tam regał i jest to dla nas nieistotne.
    pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie Deska barlinecka

    Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o desce barlineckiej. Może ktoś ma taką na swojej podłodze. Jak się spisuje? Czy warto wogóle zakupić coś takiego? Czy ktoś układał deske na ogrzewanie podłogowe?

Strona 3 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony