dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 354
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jezzmam
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Do tych co mają psy nierasowe=bez rodowodu APEL

    Proszę Was bardzo wysterylizujcie swoje suczki i wykastryjcie swoje psy.
    Apel niecodzienny,ale działam w schroniskach i w Związku Kynologicznym i wiem jaka jest sytuacja psów a czszególnie tych nierasowych.
    Ludzie mnożą szczenięta tylko dla kasy nie myśląc o ich przyszłości o ich losie
    Chwyty typu: pies 100% rasowy bez rodowodu to przecież jest jakaś paranoja tylko psy z metrykami z których jest wyrabiany rodowód to podstawa do stwierdzenia ,który pies jest rasowy.
    PIES W TYPIE RASY to nie jest RASOWY pies. To kundelek jeden z wielu, który najprawdopodobniej i tak trafi do schroniska albo do lasu na sznur.

    Obejżyjcie ten film i pomyślcie : Wy swoją odpowiedzialnością możecie ten proceder zatrzymać naprawde

    http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    i zostaną tylko te rodowodowe, chore z wadami genetycznymi. Bo są kojarzone wśród spokrewnionych blisko hodowli.
    I te rodowodowe mają biegć na łańcuchach koło domów, bronić posesji.......
    Najlepiej rasę "kundel pospolity" wytrzebić do cna, co sie będzie taki pętał po bozym świecie..................

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie



    dobrze, ze nie musze uspic mojego kundla

    Hitler mi sie przypomnial
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Ja się cieszę z mojego kundelka-podhalańczyka...
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  5. #5

    Domyślnie

    jezzman ma rację - przeciez nie pisze ona o usypianiu tylko o sterylizacji zwierząt, ktore nie sa hodowlane.
    jak ktos chce miec kundelka to nikt mu tego nie zabrania, tylko
    - niech go nie kupuje, kundelki bierze sie za darmo a nie nabija kase pseudohodowcom
    - niech go wysterylizuje/wykastruje

    Podobnie jak ktos chce miec rasowego - jesli chce sie zając hodowla to niech spełni wszystkie wymagania hodowlane i wyrobi uprawnienia psom (szkolenia, wystawy itp.) a jesli nie to tez niech wysterylizuje/wykastruje.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja tez nie mam rodowodu

    mam corke wysterylizowac a synow wykastrowac coby tylko von harabie zostaly ?
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    ja mam rodowód

    czyli znowu autor źle sformuował pierwszy post?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    sorry , wiem , ze chodzi tutaj psy , a nie ludzi ,ale skoro ja mam psa nierasowego , jea tez to chyba dowod na to , ze sa ludzie , ktorym nie zalezy na rasie psa

    nie potrzebuje psa w celu handlowania z duzym zyskiem szczeniakami
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    froschka, ja też mam psa który jest dzieckiem dwóch bardzo rodowodowych rodziców. Z tym, że jedno było wilczurem, a drugie berneńczykiem
    Właściciele mieli uśpić dzieci zrodzone z tej miłości?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    froschka, ja też mam psa który jest dzieckiem dwóch bardzo rodowodowych rodziców. Z tym, że jedno było wilczurem, a drugie berneńczykiem
    Właściciele mieli uśpić dzieci zrodzone z tej miłości?
    twoj pies ma podwojny rodowod

    wg autora watku nie powinni uspic , ale ty musisz go wykastrowac

    wiem , ze jezzman chce dobrze, ale jakos tak mnie to zabolalo
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  11. #11

    Domyślnie

    Czy nie umiecie czytać ze zrozumieniem!! przecież Jezzman pisze wyraźnie o psach pseudorasowych z z nieautoryzowanych hodowli!! Sama mam dwa kundle i labradora rodowodowego. Oczywiście moje kundelki wzięte z ulicy (i przez to trudne w chowaniu) są wysterylizowane, choćby ze względu na moją suczkę labradorkę.
    Czy ktoś z Was udziela się społecznie w schroniskach jako wolontariusz, czy ktoś z was szukał nowych właścicieli dla porzuconych pseudorasowych psów wyrzucanych z domu, bo okazywało się, że ma wszystkie wady, z jakich znana jest dana rasa? Jego apel jest jak najbardziej słuszny!!! Jak ktoś dla pieniędzy, bo chyba tylko ten jeden jest powód kupuje pseudorasowego psa bez rodowodu z nieautoryzowanej hodowli to według mnie powinien nie dopuścić przynajmniej do rozmnażania. Ja popieram jego apel!!
    "
    frosch:
    ja tez nie mam rodowodu

    mam corke wysterylizowac a synow wykastrowac coby tylko von harabie zostaly ?"
    Po prostu brak mi słów. Jak można coś takiego durnowatego napisać!!! Człowieku ile Ty masz lat, żeby porównywać ten temat do kastrowania ludzii to jeszcze wymieniając nabliższychi!! Chyba ta budowa na mózg Ci się rzuciła!!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    froschka, ja też mam psa który jest dzieckiem dwóch bardzo rodowodowych rodziców. Z tym, że jedno było wilczurem, a drugie berneńczykiem
    Właściciele mieli uśpić dzieci zrodzone z tej miłości?


    A ja mam sunie, która skończyła roczek. Bardzo bym chciała, aby chociaż raz miała małe. Ale wychodzi na to, że z rodowodem dzieciaków mieć nie będzie mimo, iż sama ma. Bo niestety jej pani czyli ja nie jest wstanie wyjechać z nią na wystawę międzynarodową.
    No i co mam ją od razu wysterylizować?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetaS
    A ja mam sunie, która skończyła roczek. Bardzo bym chciała, aby chociaż raz miała małe. Ale wychodzi na to, że z rodowodem dzieciaków mieć nie będzie mimo, iż sama ma. Bo niestety jej pani czyli ja nie jest wstanie wyjechać z nią na wystawę międzynarodową.
    No i co mam ją od razu wysterylizować?
    a czemu nie? dlaczego chcesz aby choć raz miala male??

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta
    Czy nie umiecie czytać ze zrozumieniem!! przecież Jezzman pisze wyraźnie o psach pseudorasowych z z nieautoryzowanych hodowli!! Sama mam dwa kundle i labradora rodowodowego. Oczywiście moje kundelki wzięte z ulicy (i przez to trudne w chowaniu) są wysterylizowane, choćby ze względu na moją suczkę labradorkę.

    umiemy, ale najwyraźniej laicy mogą tekst rozumieć inaczej
    Czy ktoś z Was udziela się społecznie w schroniskach jako wolontariusz, czy ktoś z was szukał nowych właścicieli dla porzuconych pseudorasowych psów wyrzucanych z domu, bo okazywało się, że ma wszystkie wady, z jakich znana jest dana rasa? Jego apel jest jak najbardziej słuszny!!! Jak ktoś dla pieniędzy, bo chyba tylko ten jeden jest powód kupuje pseudorasowego psa bez rodowodu z nieautoryzowanej hodowli to według mnie powinien nie dopuścić przynajmniej do rozmnażania. Ja popieram jego apel!!

    nie kupuję psów, przewaznie mi podrzucają i szukam wtedy dla nich domów i nie rozpoznaję, czy mają rodowód czy nie
    "
    frosch:
    ja tez nie mam rodowodu

    mam corke wysterylizowac a synow wykastrowac coby tylko von harabie zostaly ?"
    Po prostu brak mi słów. Jak można coś takiego durnowatego napisać!!! Człowieku ile Ty masz lat, żeby porównywać ten temat do kastrowania ludzii to jeszcze wymieniając nabliższychi!! Chyba ta budowa na mózg Ci się rzuciła!!
    a poczucie humoru gdzie zgubiłeś?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    froschka, ja też mam psa który jest dzieckiem dwóch bardzo rodowodowych rodziców. Z tym, że jedno było wilczurem, a drugie berneńczykiem
    Właściciele mieli uśpić dzieci zrodzone z tej miłości?
    nie uśpic, ale przed wszystkim nie dopuścić do tej miłości

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetaS
    Cytat Napisał Majka
    froschka, ja też mam psa który jest dzieckiem dwóch bardzo rodowodowych rodziców. Z tym, że jedno było wilczurem, a drugie berneńczykiem
    Właściciele mieli uśpić dzieci zrodzone z tej miłości?


    A ja mam sunie, która skończyła roczek. Bardzo bym chciała, aby chociaż raz miała małe. Ale wychodzi na to, że z rodowodem dzieciaków mieć nie będzie mimo, iż sama ma. Bo niestety jej pani czyli ja nie jest wstanie wyjechać z nią na wystawę międzynarodową.
    No i co mam ją od razu wysterylizować?
    Aneta nie, nie musisz jej sterylizować, ale nie dopuścić do psa. Moja labradorka ma papiery, ale ponieważ nie chodziłam z nią na wystawy (dwie polskie i jedna międzynarodowa z wynikiem co najmniej bardzodobrym), to nie ma statusu suki hodowlanej i w związku z tym jej szczeniaki nie miałyby rodowodu, co oznacza dla mnie NIE ROZMNAŻANIE takiego psa.

    A tak w ogóle za mało masz roboty z domem, dziećmi, pracą, zakupami, że jeszcze marzą ci się szczeniaki? O które trzeba dbać przez 6 tygodni od urodzenia i jeszcze znaleźć dla nich właścicieli? Właśnie moja koleżanka sobie zrobiła nierodowodowe szczeniaki goldeny i od dwóch miesięcy poszukuje dla nich właścicieli

  17. #17

    Domyślnie

    Majka uważasz, że to co frosch napisał jest takie śmieszne?? Widocznie mamy inne poczucie humoru, ja nie śmieję się z takch głupawek.I to zupełnie nie na temat, jeśli chodzi o topik.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave
    a czemu nie? dlaczego chcesz aby choć raz miala male??
    Pewnie zaraz pewnie zaraz posypią się słowa krytyki, ale co tam

    Na hodowlę, nie nastawiam się.
    Od wielu osób słyszałam, że dobrze jest jeśli suka ma choć raz małe.
    Ale czytając to forum, wiem że zaraz padnie odpowiedź, że to wcale nie prawda. Nie musi mieć małych.
    Ale mimo to chciałabym, aby moja psinka miała. Nie chcę odbierać jej przyjemności zostania matką i opieki nad małymi.
    Wiem, że bardzo ważne jest, aby młode później znalazły swój kochający dom.
    Ale też nie można zakładać od razu, że każdy nie rasowy pies zasili schronisko.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetaS
    Cytat Napisał mojave
    a czemu nie? dlaczego chcesz aby choć raz miala male??
    Pewnie zaraz pewnie zaraz posypią się słowa krytyki, ale co tam

    Na hodowlę, nie nastawiam się.
    Od wielu osób słyszałam, że dobrze jest jeśli suka ma choć raz małe.
    Ale czytając to forum, wiem że zaraz padnie odpowiedź, że to wcale nie prawda. Nie musi mieć małych.
    Ale mimo to chciałabym, aby moja psinka miała. Nie chcę odbierać jej przyjemności zostania matką i opieki nad małymi.
    Wiem, że bardzo ważne jest, aby młode później znalazły swój kochający dom.
    Ale też nie można zakładać od razu, że każdy nie rasowy pies zasili schronisko.
    To też cie nie przekonuje?

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90543

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave
    Cytat Napisał Majka
    froschka, ja też mam psa który jest dzieckiem dwóch bardzo rodowodowych rodziców. Z tym, że jedno było wilczurem, a drugie berneńczykiem
    Właściciele mieli uśpić dzieci zrodzone z tej miłości?
    nie uśpic, ale przed wszystkim nie dopuścić do tej miłości
    podobno pokonali 2,5 metrowe ogrodzenie
    Nie zawsze uda się nie dopuścić, jak widać na przytoczonym przykladzie.
    A Pepe jest wspaniała, powinni taką rase uznać za rodowodową

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony