dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Okazyjne szczeniaczki i życie ich matek :(

    W ostatnich dniach Fundacja Azylu Koci Świat przejęła opiekę nad 20 psiakami z interwencji Pogotowia i Straży dla Zwierząt w pseudohodowli pod Warszawą.

    Z 20 piesków większość to sunie bezzębne, schorowane, wynędzniałe, wycieńczone - to nic niezwykłego to zwykła codzienność i normalny stan psów, które służą do produkowania szczeniaczków "porodowodowych" sprzedawanych na giełdach i allegro.

    Dokąd będzie popyt dotąd będą tego typu miejsca.
    Warto popatrzeć na to w jakim stanie są zwierzęta trzymane w takich fabryczkach i nigdy ale to nigdy nie kupić już zwierzaka od przypadkowego sprzedawcy po okazyjnej cenie.

    Jeśli ktokolwiek jest w stanie wesprzeć jakoś ratowanie tych zwierząt bardzo prosimy o pomoc, ale nie tylko o pomoc prosimy - chcemy żeby jak najwięcej osób zobaczyło jak wyglądają takie psiaki z taśmy produkcyjnej

    http://www.allegro.pl/item591194570_...altanczyk.html

    http://www.allegro.pl/item591943775_...a_o_pomoc.html

    Po uregulowaniu sytuacji prawnej psiaków i doprowadzeniu ich do ładu - biedactwa będą szukały nowych domów
    Bieżące informacje o ncih można znaleźć na stronie

    http://www.kociswiat.org.pl/index.php
    http://www.kociswiat.org.pl/index.php?ac=plaskatePsy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Jestem w szoku. Jutro prześlę jakieś pieniążki. Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękujemy bardzo - dziś w nocy pewnie na stronie pojawi się dużo zdjęć biedactw już po kąpieli - one niby są pekińczyki, ale one waża po kilogramie połtora - ja mam yorczkę malusią - jak miała 3 miesiące ważyła 800 gram - a to są dorosłe psiaki - umęczone są strasznie.

    One były sprzedawane na gratce i allegro - tzn szczeniaki z tego czegoś co trudno nawet nazwać hodowlą. Biedne te psiaki traktowane jak towar jak śmieć, chyba ludzie co handlują sznurówkami na ulicach bardziej szanują swój towar niż ci co mają takie fabryczki - ehh.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ja myślę, że takich hodowli jest sporo. dzięki możliwości sprzedawania na allegro zwierząt, dochodowy interes kwitnie. Dziwi mnie jednak, że kupujący nie reagują jak widzą jak wygląda los tych zwierząt, bo przecież czasem odbierają je osobiście.
    Przekonałam się, że niektórzy grając na uczuciach, proszą o przekazanie rasowego zwierzaka niby dziecku, a okazuje się że prowadzą taki biznes. Jak szukałam właściciela zagubionego yorka, to zgłaszały się takie "zapłakane" panie. Potem jak oddzwaniałam, to na zdanie, że dzwonię w sprawie pieska, pytały, czy suczka nie może być, bo im 5 zostało.

    ps. pieniądze przelałam, jutro powinny dojść.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiele osób kupując z takieh "hodowli" uważa nawet, że uratowało psu zycie Nie widząc, że popyt tworzy podaz i odwrotnie. Zamiast nie kupowac i podac komu trzeba informacje o tejże dochodowej sprawie. No, ale zanim nie bedzie respektowanie praw i ustawy o ochronie zwierzat, nie mamy o czym pisac.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    No właśnie. Smutne to. Myślę, że jak nie świadomość, to lęk przed konkretną karą mogą tylko zmienić sytuację.

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo bardzo dziękujemy userom forum muratora za pomoc i datki. Jesteście kochani

    Dziś drugi zestawi maluchów na badaniach - na stronie bedzie informacja co i jak .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony