dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zakończenie robót budowlanych

    Witam,

    jakiś czas temu rozpoczęliśmy budowę domu. Uzyskaliśmy pozwolenie, rozpoczęliśmy prace budowlane. Tak w okolicy dachu zaczęły pojawiać się problemy z przyłączami, rozliczeniem z bankiem itp. w efekcie wszystko zaczęło się przeciągać w czasie i ostatecznie trzeba było wydłużyć termin realizacji, ale to i tak nie jest bardzo długi czas.

    Próbowałam znaleźć informację co MUSI być wykonane aby było to jednoznaczne z zakończeniem budowy i aby móc złożyć zawiadomienie do pinb-u. Rozumiem, że prace zgodnie z projektem, ale czy jest jakieś minimum, które wystarcza?

    Na pewno:
    wszystkie przyłącza i instalacje, tynki i posadzki, elewacje, ocieplenia dachu, tarasy

    Ale czy konieczne jest, np.:
    - malowanie
    - płytki
    - wykończenie kuchni i łazienki (w jakim stopniu)
    - ogrodzenie

    czyli gdzie kończy się budowa a zaczyna wykańczanie domu? gdzie ew. szukać tych informacji?

    Będę bardzo wdzięczna za wskazówki.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał N297 Zobacz post
    gdzie kończy się budowa a zaczyna wykańczanie domu? gdzie ew. szukać tych informacji?
    Jednym z dokumentów, które składasz wraz z zawiadomieniem do nadzoru budowlanego jest zakończony przez kierownika budowy dziennik budowy.
    Myślę więc, że kierownik udzieli takich informacji. On musi napisać oświadczenie o zakończeniu budowy zgodnej z projektem itp.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Jednym z dokumentów, które składasz wraz z zawiadomieniem do nadzoru budowlanego jest zakończony przez kierownika budowy dziennik budowy.
    Myślę więc, że kierownik udzieli takich informacji. On musi napisać oświadczenie o zakończeniu budowy zgodnej z projektem itp.
    Rozumiem, tylko, że kontakt z kierownikiem jest w chwili obecnej trochę utrudniony, więc bardzo liczę na pomoc tu na forum od osób, które np. mają to za sobą albo są fachowcami, bo nigdzie w necie nie mogę znaleźć takich informacji. Wszystkie są ogólnikowe, a mi potrzeba konkretów.

    Bardzo proszę o pomoc.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał N297 Zobacz post
    Witam,

    jakiś czas temu rozpoczęliśmy budowę domu. Uzyskaliśmy pozwolenie, rozpoczęliśmy prace budowlane. Tak w okolicy dachu zaczęły pojawiać się problemy z przyłączami, rozliczeniem z bankiem itp. w efekcie wszystko zaczęło się przeciągać w czasie i ostatecznie trzeba było wydłużyć termin realizacji, ale to i tak nie jest bardzo długi czas.

    Próbowałam znaleźć informację co MUSI być wykonane aby było to jednoznaczne z zakończeniem budowy i aby móc złożyć zawiadomienie do pinb-u. Rozumiem, że prace zgodnie z projektem, ale czy jest jakieś minimum, które wystarcza?

    Na pewno:
    wszystkie przyłącza i instalacje, tynki i posadzki, elewacje, ocieplenia dachu, tarasy

    Ale czy konieczne jest, np.:
    - malowanie
    - płytki
    - wykończenie kuchni i łazienki (w jakim stopniu)
    - ogrodzenie

    czyli gdzie kończy się budowa a zaczyna wykańczanie domu? gdzie ew. szukać tych informacji?

    Będę bardzo wdzięczna za wskazówki.
    Podbijam Twoje pytanie N297.......
    Poza tym interesuje mnie czy do zgłoszenia zakończenia budowy, zamiast docelowych balustrad, mogą być tymczasowe tzw. francuskie , wykonane z desek i przytwierdzone do ściany, uniemożliwiające wejście na taras/balkon?
    Pozdrawiam.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja miałam odbiór domu w stanie deweloperskim (czyli bez białego montazu, bez wykończeń podłogi, bez tarasu, bez balustrady). Jedynie rury, tynki i wylewki.
    Ale w Poznaniu NB nie kontroluje odbiorów domków jednorodzinnych

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ale w Poznaniu NB nie kontroluje odbiorów domków jednorodzinnych
    Kierownik budowy poinformował nas, że "nasz" nadzór budowlany chodzi po wszystkich budowach. No to te 21 dni siedzieliśmy jak na bombie, bo jakoś tak nam się nie chciało wierzyć, że jak przyjdą to obejrzą i pójdą.
    Ale nie przyszli
    Czas minął, zaświadczenie odebrane i po wszystkim.
    Nie do uwierzenia, że to ta sama instytucja z którą mieliśmy takie problemy z PnB.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    PnB wydaje starostwo a nie NB

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    No to już wiem czemu tak lekko poszło

    Żart oczywiście

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony