dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Robota przy wykorzystaniu betonu towarowego lanego wprost z gruchy, to czysta przyjemność a i jakość betonu nie podlega nawet dyskusji. Polecam, a po 2-3 godzinach, kiedy już skończysz lanie fundamentów docenisz to co napisałem. Będziesz jeszcze miał pole do popisu dla Twego zapału i pracowitości. Zapewniam Cię, że przy budowie domu nie zabraknie takich okazji i tam będziesz mógł poczynić mniejsze lub większe oszczędności. Przed rozpoczęciem budowy kalkulowałem na wszelkie sposoby i nigdy nie wyszło mi, że łopata i własna betoniarka wychodzi taniej (uwzględniałem wszystko: woda, prąd, ludzi (nie było tylu chłopa na ten dzień w rodzince), jedzenie x3, napitek!!!!, cement, piasek, żwir).
    Jeśli będziesz miał strop monolityczny w Twoim domu, to nie zadaj podobnych pytań tylko od razu zamów beton z betoniarni i pompę, tutaj betoniarnia opłaca się jeszcze bardziej.
    Pozdrawiam- budujący systemem gospodarczym

  2. #22

    Domyślnie POMYŚ;;lllll

    Monolit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fundament to monolit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!@


    Żebyś potem nie płakał jak coś się ........ no wiesz zje..e*



    pozdro
    mafu2 (NIE MA DOBRYCH FACHOWCÓW)

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jalokim
    Dzieki za wszystkie opinie.
    Po skrupulatnych wyliczeniach wyszlo mi że beton z betoniarki bedzie jednak tańszy(za różnice mogę kupić betoniarkę i zrobić niezłą bibke dla pomocników).Potrzebuje 25m3. Siłę roboszą mam za darmo(rodzina)i jakies 5m3 gruzu betonowego(gruz ze słupów energetycznych, z nich takze podwójne zbrojenie) którego przy zalewaniu z gruchy raczej bym nie wykorzystał.Z doświadczeń rodzinki wszyscy lali z betoniarki i wszystkie domy stoją jak stały(niektóre kilkadziesiąt lat. Jakby nie ten gruz i drut ze słupów to może bym lał z gruchy a tak to musiałbym to wywozić i bulić.
    Ps. buduje systemem gospodzrczym
    Gratuluje - masz zamiast betonu gruzobeton. Przy czym nie neguje budowania sysytemem gospodarczym i mieszanki wykonywanej na budowie - niemniej jednak litości.....

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.dworek
    jalokim
    masz 100 % racji
    nie ma co przesadzac z tymi standardami w budownictwie
    bedzie dobrze
    ja tez ostatnio liczy<lem ile wyniesie beton wlasnej produkcji i wyszlo mi 110
    PLN za kubik
    kupujac gotowy musialbym dac 200 czyli roznica znaczna
    co do pytzania ile cementu na betoniarke 150 litrowa
    swego czasu tez mialem pytania w tym stylu i tez nikt nie byl na forum w stanie okreslic jak to wlasciwie jest z tymi pojemnosciami nominalnymi itd
    okazalo sie ze zycie podpowiada nam czesto duzo lepiej niz forum

    moj przepis na sukces- wez przepis z www muratora sa tam przepisy na b15
    z tego co pamietam (ale sprawdz) to daje sie 190 kg cementu na m3 betonu

    ja odmierzalem objetosci pospolki za pomoca wiadra 16 litrowego
    i okazalo sie ze do bardzo sporej betoniarki wchodzi tylko 5 wiader- czyli 80 litrow (tzn weszloby wiecej, tylko w ktoryms momencie zawartosc betoniarki przestaje sie mieszac i kreci sie razem z bebnem- zalezy to tez od konsystencji betonu, ilosci wody itd- sam musisz utrafic ile wejdzie ci twojej mieszanki aby bylo jak najwiecej a jeszcze bylo ok )
    przeliczylem sobie pozneij ile cementu potrzebuje na 80 litrow i dawaj.....

    za kazdym razem ladowalem pozniej lopata, ale kilkakrotnie sprawdzalem
    czy moje wyczucie mnie nie myli porownujac z wiadrem (wiadra maja podzialki)

    zycze udanej zabawy
    i przede wszystkimmysl sam
    Troszkę mało te 190 kg - w "domowych" warunkach obstawiam na 285-300 kg cementu na m3 mieszanki

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    rzeczywiscie murator podaje 255
    dlatego nie bylem pewien i polecalem sprawdzic

    zauwazcie ze pytanie nie bylo na temat czy tak mozna robic (praca wlasna, uzycie kamieni itd) tylko czlowiek pytal o to ile cementu dawac do betoniarki

    ja sie ciesze ze wszyscy forumowicze robia domy wedlug najnowszych standardow, jednak sam mam wielu znajomych co stropy zalewali samemu noszac beton wiadrami- jakies 10 lat temu
    wiec nie przesadzajmy z tym wizjami katastrof budowlanych

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.dworek
    rzeczywiscie murator podaje 255
    dlatego nie bylem pewien i polecalem sprawdzic

    zauwazcie ze pytanie nie bylo na temat czy tak mozna robic (praca wlasna, uzycie kamieni itd) tylko czlowiek pytal o to ile cementu dawac do betoniarki

    ja sie ciesze ze wszyscy forumowicze robia domy wedlug najnowszych standardow, jednak sam mam wielu znajomych co stropy zalewali samemu noszac beton wiadrami- jakies 10 lat temu
    wiec nie przesadzajmy z tym wizjami katastrof budowlanych
    Ja wcale takiej wizji nie snuje tylko bez przesady - rozumię ,że ktoś zamisat bulić 200 za m3 chce zaoszczędzić i we własnym zakresie wykonać mieszankę za 110 zł ale trzeba to zrobić w jakiś nieco rozsądny sposób - u Ciebie to z opisu wynika ,że starałeś się trzymać przepisu , dozowania itd. ale na litość boską nie można z mieszanki betonowej robić śmietnika , wrzucać byle co, byle jak i w byle jakich proporcjach - to nie ciasto wielkanocne ,że co najwyżej brzuszek będzie bolał.i nie chodzi tu wcale o postapokaliptyczno-katastroficzne wizje a jeno o późniejszy płacz jak coś się zacznie psuć a człowiek w końcu poświęcił tyle wysiłku i pieniędzy.

  7. #27

    Domyślnie

    Tylu gani beton urabiany na budowie w betoniarce, a jeśli by był żeczywiście tak złej jakości to jakim prawem stoją dowy wybudowane 20, 30, czy 40 lat temu, zgodnie z tą teorią powinny się rozpadać tymbardziej że zbrojenia były znacznie słabsze. Rozpatrywanie kosztów którym sposobem jest taniej powinno zależeć od indywidualnych warunków np: dostepu do maszyn, siły roboczej, materjałów itp. Nie można generalizować że jeśli mi coś się nie opłaciło to u wszystkich też tak musi być.

    PS.
    Czasem czytając to forum mam wrażenie że tu piszą tylko ludzie mający całkiem sporo pieniędzy, należ jednak pamiętać że ci którzy ich nie posiadają zbyt wiele często nie mają także internetu.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    rozumię ,że ktoś zamisat bulić 200 za m3 chce zaoszczędzić i we własnym zakresie wykonać mieszankę za 110 zł ale trzeba to zrobić w jakiś nieco rozsądny sposób - u Ciebie to z opisu wynika ,że starałeś się trzymać przepisu , dozowania itd.
    ja na razie to tylko robilem taki mocniejszy b7,5 do stabilizacji naroznika budynku (wylalem taka stope w piwniczce po dawnej altance) oraz do zrobienia chudziaka pod lawy

    jednak mam w planie wykonac beton B15 na scianke oslonowa ( w trojwarstwowce) fundamentowa
    pod sciane nosna zamowie beton, bo za duzo roboty i lepiej miec mocne podstawy

    jednak jak ktos ma inne zdanie i chce walic w fundament stare betoniki to nei czuje sie upowazniony aby go pouczac - kazdy swoj rozum ma
    gosc na pewno juz zetknal sie z negatywna opinia na temat takiego dzialania i wystarczy tego pouczania
    moim zdaniem.....

  9. #29

    Domyślnie

    Odnawiam temat ze względu na nieaktualne ceny materiałów sprzed kilku lat i załączam pytanie: czy opłaca się robić beton na ławy w betoniarce, przy założeniu, że mam własny żwir i piasek?, porównywał ktoś ostatnio z betonem z betoniarni? Nadmienię, że będę budował systemem gospodarczym umożliwiajacym ograniczenie kosztów. Ilość betonu potrzebna naławy to 20m3.

  10. #30

    Domyślnie

    Doradze, myśle że dobrze bo u mnie budowa tez systemem gospodarczym.
    Mam również własny pisaek, (pół metra pod czarną ziemią, mam tylko piasek na działce).
    Wychodze z założenia że sam zrobię wiele dokładniej i napewno ciut taniej. Nie oszczędzam na materiałach żeby nie pisać tematów ze łzami w oczach że coś się "posypało" ze wzgledu na głupią oszczędność.
    Tak że ja doradzam jedno: zostaw piasek i żwir na coś co dasz rade zrobić samemu (tynki, może chudziaka gdzieś bedziesz potrzebował) a betonu jak z betoniarni o wymaganej wytrzymałości nigdy nie uroabisz w betoniarce na budowie.
    Raz że nie jest to opłacalne aż tak, dwa że beton nie bedzie nigdy monolitem bo nie wyrobisz czasowo, tak że moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu.
    Pozdro !!![/u]
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  11. #31

    Domyślnie

    Doradze, myśle że dobrze bo u mnie budowa tez systemem gospodarczym.
    Mam również własny pisaek, (pół metra pod czarną ziemią, mam tylko piasek na działce).
    Wychodze z założenia że sam zrobię wiele dokładniej i napewno ciut taniej. Nie oszczędzam na materiałach żeby nie pisać tematów ze łzami w oczach że coś się "posypało" ze wzgledu na głupią oszczędność.
    Tak że ja doradzam jedno: zostaw piasek i żwir na coś co dasz rade zrobić samemu (tynki, może chudziaka gdzieś bedziesz potrzebował) a betonu jak z betoniarni o wymaganej wytrzymałości nigdy nie uroabisz w betoniarce na budowie.
    Raz że nie jest to opłacalne aż tak, dwa że beton nie bedzie nigdy monolitem bo nie wyrobisz czasowo, tak że moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  12. #32

    Domyślnie

    Witam! My również będziemy fundamenty wylewać z betoniarni,a mniejsze prace zostawiamy betoniarce, a mam pytanko czy ma ktoś może namiary na beton w rozsądnych cenach..?Podam że chodzi mi o okolice Olkusza..Pozdrawiam.
    To dopiero początek..wszystko jeszcze przed nami..

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony