dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stone

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pierwszy raz pisze na tym forum, więc na początek mówię wszystkim dzień dobry
    Od trzech lat z poświęceniem godnym lepszej sprawy buduję niewielki domek i co jakiś czas szukam różnych informacji co jak zrobić.
    Aktualnie na tapecie jest białkowanie. Tynki mam wapienno-cementowe. Nie planuję żadnych gipsów, więc postanowiłem je zagruntować.
    Zrobiłem tak: Rozpuściłem trochę wapna, potem wymieszałem to z wodą (ok 1:5), wziąłem szczotkę i do roboty.....
    Po jednokrotnym zabiegu ściany wyglądają jak nieszczęście . Jedyna korzyść jest taka że piasek się nie "sypie". Teraz zastanawiam się co z tym dalej robić. Malować wapnem do skutku, czy też może spróbować jakąś emulsją rozpuszczona 1:2.
    Może ma ktoś jakies doświadczenia w tym zakresie i może coś doradzić....

    pozdrawiam
    stone

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Witaj stone
    Wapnem mozesz zlikwidować pory w tynku ale nie doprowadzisz ścian do równości i gładkości.
    Można na ostry tynk zastosować przecierke z piasku miałkiego i wapna
    ale jest to równie pracochłonne - jak gładź gipsowa - a efekt moze być gorszy ...
    Efekt uzyskasz szpachlując ten tynk i dopiero wtedy emulsja.

    brzoza




  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stone

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    dzięki za odzew...
    szpachlowania chciałbym uniknąć, tymbardziej że jeśli chodzi o głdakość to tynki prezentują się całkiem nieźle.
    Stanęło na tym że przebiałkowałem jeden raz i tyle. następne warstwy to będzie już farba. Ostateczny wygląd przetestuję na piwnicy
    stone

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony