dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 207
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B
    Wkład jest sprowadzany bez podstawy [ podstawa z płaszczem jako opcja +1400 zł] ustawienie tego " czegoś " zajęło mi sporo czasu klient sam dorabiał stojak ponieważ importer nie widzi możliwości sprzedania samego stojaka. Zabudowanie tego wkładu na podstawie z cegły uniemożliwi w przeszłości serwisowanie - wszystkie elementy ruchome są pod wkładem . Na pytanie jak potem "to coś" serwisować usłyszałem odpowiedz " wyjąć cały wkład z obudowy "....... Ręce i nogi opadają ...... Dodatkowo odlew jest powyginany i ustawienie pionów po bokach jest niewykonalne . Jak na wkład za takie pieniądze to ... to starczy tych wrażeń .
    A więc wiemy że Dovre to nie!
    A co powiecie na temat wkładów stalowo szamotowych np. firmy HAJDUK?
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    to już wiem co oznacza ...bbbrrrrr...e.ch
    W jaka ja manie wpadłem z tymi kominkami to sam nie wiem, czytam wszystko co jest na forum, obojetnie co kto pisze o kominkach to czytam, sam nie wiem w jakim celu zawracam sobie głowę jak jestem na 1000000 % zdecydowany do zakupu rodzimej produkcji z okolic Tarnowa
    Moze już jestem uzależniony od tematu KOMINEK ?
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  3. #23

    Domyślnie

    zezo

    hehehe - jak juz kupisz ....zapalisz ...to bedziesz jeszcze wiecej pisal ...radzil, naklanial...zabranial i dzielil sie nabytym doswiadczeniem

    Y

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał KW100
    Przy okazji zapytam czy brak szybra w Tarnawach (bo chyba nie mają szybra) nie przeszkadza w możliwościach ustawienia powolnego żarzenia się w nocy ?
    Mam Tarnawę 14kW, domek o podobnych rozmiarach. Mieszkam w nim okazjonalnie więc jeszcze go dobrze nie przetestowałem. Wydaje mi się, że za szybko mi się spala. Suche drewno przy zamkniętych wlotach spala się płomieniem, a powinno się chyba tylko żarzyć. Być może przyczyna tkwi w doprowadzeniu powietrza. Nie mam fabrycznego stojaka i powietrze czerpię z pomieszczenia. Do pomieszczenia w okolice kominka doprowadziłem powietrze rurą 75mm, ale nie połączyłem z wkładem. Na tej rurze nie mam na razie przepustnicy-szybra. Grawitacyjnie rozprowadzam powietrze do dwóch pokoi na górze do pozostałych przez otwarte drzwi. W łazienkach i kuchni mam elektryczną podłogówkę.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Czytam i czytam i na razie wykreśliłam Dovre. No i coraz bliżej mi jednak do Tarnavy, bo głosów krytycznych za dużo nie ma

  6. #26

    Domyślnie

    W tarnawie i jotulu pali się tak samo.Moim zdaniem różnica w cenie wynika z wykończenia wkładu jak się zobaczy oba razem to od razu widać różnicę.Wydaje mi się ,że jotul pasuje bardziej do nowoczesnego wnętrza , a tarnawa do kominków w starym stylu.Nie ważne ,który wybierzesz z obu będziesz zadowolona.Ja mam jotula panoramę ,którego duża szyba bardzo ładnie eksponuje ogień pod warunkiem ,że nie jest cała zakopcona.

  7. #27

    Domyślnie

    Jotul bardzo mi się podobał, ale cena 2x tyle co Tranawa powaliła mnie z nóg i mam Tarnawe 18 kW, choć podobno wystarczyłaby 16, ale wolałam większą szybkę Narazie grzeją robotnicy i jest ciepełko.

  8. #28

    Domyślnie

    nie ma aż tak wielkiej różnicy między największym Jotulem, a Tarnawą 18 KW.

    Ja chyba wezmę Jotula Panoramę. Podoba mi się, no i opinie o nim są pozytywne.
    Też śledzę każdy wątek odnośnie wyboru kominka, a ostatnio o Jotulach.

  9. #29

    Domyślnie

    dlugi rufus napisał:
    Ja mam jotula panoramę ,którego duża szyba bardzo ładnie eksponuje ogień pod warunkiem ,że nie jest cała zakopcona.
    jaką powierzchnię ogrzewasz swoją Panoramką i jak długo go użytkujesz?
    Masz DGP?

  10. #30

    Domyślnie

    Mam Tarnavę 18 i nie mam żadnych zastrzeżeń choć użytkuję już 2 lata

  11. #31

    Domyślnie

    eksploatuję kozę jotul F-100 o mocy 7,5Kw plus 1kw z rury spalinowej. Jestem baaardzo zadowolon. Przy najsilniiejszych mrozach jakie wystąpiły -7C tej zimy nie miałem żadnego problemu z utrzymaniem temperatury w całym domu 21C na parterze i 19C na piętrze w sypialniach. Dom około 130m2 Oczywiście wtedy trzeba na obudowie mieć około 300C...
    Dovre też będzie niezły.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof2
    eksploatuję kozę jotul F-100 o mocy 7,5Kw plus 1kw z rury spalinowej. Jestem baaardzo zadowolon. Przy najsilniiejszych mrozach jakie wystąpiły -7C tej zimy nie miałem żadnego problemu z utrzymaniem temperatury w całym domu 21C na parterze i 19C na piętrze w sypialniach. Dom około 130m2 Oczywiście wtedy trzeba na obudowie mieć około 300C...
    Ale w jaki sposób kozą ogrzewasz i parter i piętro?!

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Ale w jaki sposób kozą ogrzewasz i parter i piętro?!
    A to chyba jest możliwe, mój kuzyn ma dom z poddaszem ok 120m i na samej kozie jest cieplutko w całym domu Na dole w salonie, tam gdzie koza stoi jest wręcz baaardzo ciepło

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał fortunata
    Cytat Napisał Krzysztof2
    eksploatuję kozę jotul F-100 o mocy 7,5Kw plus 1kw z rury spalinowej. Jestem baaardzo zadowolon. Przy najsilniiejszych mrozach jakie wystąpiły -7C tej zimy nie miałem żadnego problemu z utrzymaniem temperatury w całym domu 21C na parterze i 19C na piętrze w sypialniach. Dom około 130m2 Oczywiście wtedy trzeba na obudowie mieć około 300C...
    Ale w jaki sposób kozą ogrzewasz i parter i piętro?!
    jak napisałem wcześniej dom nie jest duży, schody z pokoju dziennego idą na piętro - wystarczy pootwierać drzwi do górnych sypialni i ciepło się fajnie rozchodzi. Oczywiście dom musi być i jest bardzo dobrze ocieplony.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Do niedawna myślałam,że mój Jotul poza ceną nie ma żadnych minusów - niestety "nikt nie jest idealny":
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...light=jotul%2A
    Biorąc pod uwagę ten minusik, przy następnym domu minimalnie skłaniałabym się ku Tarnawie.
    Natomiast co do walorów estetycznych jednak Jotule chyba są nie do pobicia - Panoramy dla wnętrz nowoczesnych, Harmony dla tradycyjnych.
    Grzeją jak smoki - jedne i drugie.

  16. #36
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jeśli palisz naprawdę intensywnie to uszczelki ulegają normalnemu zużyciu . Kupując wkład na drugim końcu polski będziesz miał problem z serwisem , zawsze lepiej kupić w firmie blisko i takiej co nie jest jedynie numerem telefonicznym. Hipermarkety nie serwisują... Dobre firmy zapewniają sieć autoryzowanych przedstawicieli oraz serwis pogwarancyjny. Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  17. #37

    Domyślnie

    a ja z kolei jestem b. zadowolony ze Spartherm Varia

    nakladajac dwa trzy pniaki trzyma (zarzy sie) ponad 12h
    oczywiscie przy max. skreconym doplywie (wczoraj ladowalem ok 23 po 13 dokladka) - a to przeciez jest narozny

    minus - szyby sie kopca i po paru takich paleniach kiepsko widac jak sie pali
    no i design najbardziej mi podszedl - max. prosty i nowoczesny
    ale to kwestia gustu

    pzdr

  18. #38

    Domyślnie

    Odświeżam wątek.

    Ostatnio przeglądałem ofertę wkładów kominkowych Dovre i zaciekawił mnie model DOVRE 2180 CBBS
    Posiada popielnik, podłączenie powietrza do spalania i szyber.
    Jest też tańszy od Jotula i bardziej wyposażony.

    Użytkuje już ktoś ten wkład?

  19. #39

    Domyślnie

    Nam zaproponowano dziś wkład Dovre 2100 C2. Moc nominalna 11 kW. Zastanawiam się czy to wystarczy jako awaryjne źródło ciepła w domu 140 m2 (będzie DGP). Czy ktoś ma taki wkład? Ciekawa jestem jak się sprawuje.

  20. #40

    Domyślnie northstar

    Moze ktos z zaintersowanych wkladami kominkowymi spotkal sie z takim jw. jesli tak to prosze cos napisac dla porownania z innymi juz wczesniej opisywanymi wkladami
    znalazlam je w http://www.kominki.petra.pl/
    Tez czytam wszystko co o kominkach zostalo tu napisane ,mam mętlik i nie wiem na co sie zdecydowac. Te wszystkie detale, np. głowie się czy kupić wkład z popielnikiem czy bez i jak rozpoznać który jest "z" a który "bez "i czy "z" bez jest równie dobry jak "bez" ( northstar jest chyba bez ale z systemem malo brudzacym szybe.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony