dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 207
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    Odświeżam wątek.

    Ostatnio przeglądałem ofertę wkładów kominkowych Dovre i zaciekawił mnie model DOVRE 2180 CBBS
    Posiada popielnik, podłączenie powietrza do spalania i szyber.
    Jest też tańszy od Jotula i bardziej wyposażony.

    Użytkuje już ktoś ten wkład?
    Zastanawiałem się nad tym wkładem, ale niestety nie ma on żadnego ogranicznika przed wypadającym z paleniska drewnem. Do tego szyba poprowadzona od samego dołu. W wymienionej w linku firmie widziałem model 2180 tylko z płaską szybą i palili układając krótko ucięte polana w poprzek. Sam wkład wygląda naprawdę efektownie z ogromną szybą i nadmuchem powietrza z tyłu, jednak praktyka zwyciężyła i będzie jotul, a w ostateczności tarnava.

    P.S. Coś kojarzę, że sprzedawca wycenił szybę do tego wkładu (płaską) na grubo ponad 1000zł, więc panorama nie będzie tańsza...

    P.P.S. Jotul Panorama jest droższy o 700zł, ale osobiście po tylu pozytywnych o nim opiniach wybrałbym właśnie ten model (wybierając pomiędzy nim, a dovre 2180CBBS)
    Pozdrawiam,
    Krisker

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiula77
    Zastanawiam się czy to wystarczy jako awaryjne źródło ciepła w domu 140 m2 (będzie DGP).
    Moc maksymalna to 13kW, więc jeśli dom ciepły, to powinno wystarczyć, ale zapasu mocy na pewno nie będzie...
    Pozdrawiam,
    Krisker

  3. #43

    Domyślnie

    Krisker napisał:
    Zastanawiałem się nad tym wkładem, ale niestety nie ma on żadnego ogranicznika przed wypadającym z paleniska drewnem. Do tego szyba poprowadzona od samego dołu. W wymienionej w linku firmie widziałem model 2180 tylko z płaską szybą i palili układając krótko ucięte polana w poprzek. Sam wkład wygląda naprawdę efektownie z ogromną szybą i nadmuchem powietrza z tyłu, jednak praktyka zwyciężyła i będzie jotul, a w ostateczności tarnava.

    P.S. Coś kojarzę, że sprzedawca wycenił szybę do tego wkładu (płaską) na grubo ponad 1000zł, więc panorama nie będzie tańsza...

    P.P.S. Jotul Panorama jest droższy o 700zł, ale osobiście po tylu pozytywnych o nim opiniach wybrałbym właśnie ten model (wybierając pomiędzy nim, a dovre 2180CBBS)
    a czy Jotul Panorama 15 KW, odpowiednik Dovre 2180 CBBS posiada ogranicznik przed wypadaniem z paleniska drewna? Chyba nie i chyba nie jest to tak bardzo istotne jak sądzę. Nie wiem jak jest u innych producentów.
    Nie wiem o co Ci chodzi, że szyba prowadzona jest od samego dołu?
    Najbardziej istotne i ważne jak sądzę jest doprowadzenie w tym konkretnie modelu powietrza do spalania bezposrednio do paleniska, a nie jak w Jotulu, pod palenisko. No i posiadanie szybra też jest plusem ogromnym.

    W dalszym ciągu zastanawiam się nad wyborem dobrego wkladu. Do tej pory stawiałem na Jotula, ale Dovre chyba jest ciut lepszy. Powody jak wyżej.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    a czy Jotul Panorama 15 KW, odpowiednik Dovre 2180 CBBS posiada ogranicznik przed wypadaniem z paleniska drewna? Chyba nie i chyba nie jest to tak bardzo istotne jak sądzę. Nie wiem jak jest u innych producentów.

    Ma. Nie są to typowe "kły", ale jest spore podwyższenie przed samą szybą. A jak bardzo to jest istotne, to można się przekonać, gdy spadające polano oprze się o szybę (w niekorzystnych warunkach może nawet dojść do rozbicia). Wiem, że trochę przesadzam, ale wolę dmuchać na zimne Fakt, że u dystrybutora palą układając polana w poprzek o czymś świadczy...

    Nie wiem o co Ci chodzi, że szyba prowadzona jest od samego dołu?

    To znaczy, że ramka jest na dole cienka. Sporo wkładów ma poszerzoną na dole ramkę drzwi (kosztem rozmiarów szyby).

    Najbardziej istotne i ważne jak sądzę jest doprowadzenie w tym konkretnie modelu powietrza do spalania bezposrednio do paleniska, a nie jak w Jotulu, pod palenisko. No i posiadanie szybra też jest plusem ogromnym.

    Wg. opinii sprzedających wkład jotula jest na tyle szczelny, że "szyber" na dolocie powietrza z powodzeniem pełni funkcję ograniczenia spalania Nie wiem jak panorama, ale np. 510-tka ma doprowadzenie z góry bezpośrednio na szybę i trochę na tylną ściankę paleniska (otworami). Teraz sobie przypominam, że panorama ma podobnie, tylko dwoma dolotami (nie jestem pewien na 100%)

    W dalszym ciągu zastanawiam się nad wyborem dobrego wkladu. Do tej pory stawiałem na Jotula, ale Dovre chyba jest ciut lepszy. Powody jak wyżej.

    Ależ każdy wybiera to, co mu pasuje! W swoim poście wymieniłem po prostu to, co nie pasowało mi w dovre a było lepiej (IMO) zrealizowane w jotulu. A jeśli już o tym mowa - w dovre nie podobał mi się ten "klucz" do otwierania drzwiczek i regulacji szybra. Sam sprzedający miał z nim pewne problemy. Oczywiście może to kwestia wprawy, ale dla mnie to kolejny minus dla dovre I żeby nie było - nie mam żadnych korzyści z przekonaywania kogokolwiek do jednego czy innego producenta. To tylko moja subiektywna opinia
    Pozdrawiam,
    Krisker

  5. #45

    Domyślnie

    Ja wkladu Dovre nie polecam.
    Po miesiącu pękla mi szyba,dodam,że nie podlega gwarancji a byla to panorama.Od sprzedawcy uslyszalam,że chyba węglem palilam,co mnie strasznie wkurzylo zrobilam zadymę i wymienili,żeby tego bylo malo to pękla też pólka marmurowa a montowala specjalna ekipa od nich.
    Mialam ten kominek jakieś 8 lat.
    Uszczelka wymieniana raz w roku,popielnik tak beznadziejnie się wyciągalo,że tragedia za taki cienki pręcik,który odpadl zaraz na początku.
    Drzwi otwierane na klucz,który też się ukruszyl.
    NIGDY WIĘCEJ NIE KUPIĘ TEGO WKLADU!!!
    Najlepszy strzal to strzal w 10-tkę

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał 10-tka
    Ja wkladu Dovre nie polecam.
    Po miesiącu pękla mi szyba,dodam,że nie podlega gwarancji a byla to panorama.Od sprzedawcy uslyszalam,że chyba węglem palilam,co mnie strasznie wkurzylo zrobilam zadymę i wymienili,żeby tego bylo malo to pękla też pólka marmurowa a montowala specjalna ekipa od nich.
    Mialam ten kominek jakieś 8 lat.
    Uszczelka wymieniana raz w roku,popielnik tak beznadziejnie się wyciągalo,że tragedia za taki cienki pręcik,który odpadl zaraz na początku.
    Drzwi otwierane na klucz,który też się ukruszyl.
    NIGDY WIĘCEJ NIE KUPIĘ TEGO WKLADU!!!
    Ale to raczej nie 2180, bo ten model pojawił się niedawno...
    Pozdrawiam,
    Krisker

  7. #47

    Domyślnie

    To byl Dovre 1900 VG,moc 7-9Kw.
    Wklad bardzo malutki i niewygodny,trzeba bylo ciąć drzewo na krótkie kawalki.
    Jeżeli chodzi o wydajność ciepla to bylo ok(domek 130 m).
    Najlepszy strzal to strzal w 10-tkę

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Cytat Napisał VIP Jacek
    a czy Jotul Panorama 15 KW, odpowiednik Dovre 2180 CBBS posiada ogranicznik przed wypadaniem z paleniska drewna? Chyba nie i chyba nie jest to tak bardzo istotne jak sądzę. Nie wiem jak jest u innych producentów.

    Ma. Nie są to typowe "kły", ale jest spore podwyższenie przed samą szybą. A jak bardzo to jest istotne, to można się przekonać, gdy spadające polano oprze się o szybę (w niekorzystnych warunkach może nawet dojść do rozbicia). Wiem, że trochę przesadzam, ale wolę dmuchać na zimne Fakt, że u dystrybutora palą układając polana w poprzek o czymś świadczy...

    mam co prawda Spartherm-a ale nie zdarzylo sie aby polana mogly rozbic szybe - po wielu paleniach ten wariant jest raczej kosmiczny
    ale to nie Dovre
    pzdr

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    [/quote][/quote]

    mam co prawda Spartherm-a ale nie zdarzylo sie aby polana mogly rozbic szybe - po wielu paleniach ten wariant jest raczej kosmiczny
    ale to nie Dovre
    pzdr[/quote]

    Jaka jest twoja opinia na temat wkladow stalowo szamotowych? Czy twoim zdaniem sa lepsze od zeliwnych?
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  10. #50

    Domyślnie

    ten wklad jest po prostu idealny
    moge go tylko polecac

    moj to jest varia narozny - bardzo dlugo "pali", jescze dluzej "trzyma", wchodza ogromne pniaki,i wyglada rewelacyjnie

    pzdr

    ps: slaba strona maja niby byc szamoty - na razie po malo eleganckim uzytkowaniu (budowa) pekl jeden - ale jest na swoim miejscu
    koszt zamiennika parenascie PLN

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Czy ktoś użytkuje wkład firmy FERLUX - COSMOS 800 lub KDF - EKO 90 PRISMA ?

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    carolco

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    121

    Domyślnie

    Za kilka tygodni chce montowac kominek z DGP u siebie - jakies 130m2 do ogrzania , góra i dół. Narazie sprzedawcy przekonali mnie do Dovre 2180 classic, za 3800 netto mozna go dostac. Cena producenta tez taka sama, myslicie ze to ok cena? Sam wklad prezentuje sie bardzo dobrze a moc nominalna 15 kw to calkiem niezle. Jedyny problem ze chce go kupic z 7% vat i zeby tylko mi zrobili usluge postawienia na postumencie i podlaczenia do komina, reszte obudowac i rozprowadzic kanaly sam chce, ale narazie nie za bardzo chca sie zgodzic. Moze szukac innego sprzedwcy?
    Karol

  13. #53

    Domyślnie

    Myślę nad zakupem modelu Dovre 2180 CBC nie wspomnę o modelu 2180 CBB- szyba panoramiczna, ale trochę za drogi.
    Przedstawiciel Dovre zaproponował mi cenę 4730,00 zł.

    Użytkuje ktoś już te nowe modele z serii 2180? Jak się sprawują?
    Jakieś wady, zalety itp?

    Myślę jeszcze o wkładzie z innej półki tzn. Zuzi 16 KW z www.kratki.pl
    Potrzebny mi jest wkład z doprowadzeniem powietrza do samego paleniska, a te obie firmy, które mnie interesują to spełniają.
    Może ktoś coś doradzi?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaltam
    Gdy kupowałem kominek wybrałem Panorame Jotula bo w Norwegi są zimy i duże ostrzejsze niz u nas a co dopiero porównywać z zimą we Francji nad wybrzezem śródziemnomorskim.
    Zapewniam że zimy w Norwegii nie są takie straszne i na pewno nie dużo ostrzejsze niż u nas. A odnośnie kominków to prawie w każdym domu są duże kominki z otwartym paleniskiem. Dopiero teraz zaczyna się moda na wkłady kominkowe.
    My mierzmy w Tarnawę (dużo dobrych opinii na forum) lub Jotula.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    carolco

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    121

    Domyślnie

    Juz kupilem wklad i wlasnie go juz obudowuje. Model 2180 CBC. Udalo sie go wyciagnac za 4000 z 7%. Po podlączeniu do komina pierwsze probne lekkie rozpalenie i wyglada calkiem ok. Plusy to automatyczny szyber oraz bezposrednie doprowadzenie powietrza do wkladu. Z przodu dwie regulacje doplywu powietrza. Jedna bezposrednio steruje powietrzem pod palenisko a druga regulacja doplyw powietrza z gory na szybe. Podobno po rozpaleniu zamyka sie to doprowadzenie na palenisko i steruje tylko tym na szybe. Ludzie ktorzy montuja rozne wklady od ktorych go kupilem ze bardzo dobrze sprzedaje sie ten model i ludzie sa zadowoleni. Za te pieniadze warto!!! Zobaczymy!
    Karol

  16. #56

    Domyślnie

    carolco, a gdzie za taką cenę można go kupić, może jakieś namiary?
    Na czym polega ten automatyczny szyber?

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    carolco

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    121

    Domyślnie

    Automatyczny szyber - do uchwytu od drzwiczek zamontowany jest rygiel ktory jak otwierasz drzwi od razu otwiera szyber a jak zamykasz automatycznie przymyka. Fabrycznie szyber ustawiony jest tak ze jest tylko lekko uchylony przy zamknietych drzwiach. Przy rozpalaniu po zamknieciu drzwiczek masz mozliwosc calkowitego otwarcia szybra dopoki drzewo zalapie temperature a potem juz przymykasz, a to poto zeby przy rozpalaniu dym nie byl przyblokowany we wkladzie. Ogolnie to automatyczny szyber jest dla wiekszego bezpiecznstwa gdy zapomniesz go otworzyc jak chcesz dorzucic do ognia to dym nie buchnie ci na pomeszczenie. Ale jak bedzie sie sprawowal to zobaczymy. Co do ceny to jest to z 7% vat czyli usluga budowlana. Dla mnie postawili na podescie, podlaczyli do komina i to wszystko. Ogolnie to troche po znajomosci Obudowe i rozprowadzenie DGP robie sam. Wklad kupilem w Lodzi. Jak nie chcesz sam obudowywac itd. to robocizna od 1500 zł wtedy mozesz wjklad z 7% vat kupic.
    Karol

  18. #58

    Domyślnie

    Byłem ostatnio w kratkach pl. i oglądałem ich kominki
    Raczej się nie zdecyduję na ich wyroby. Wygląd i jakość wykonania jak dla mnie nie do przyjęcie mimo niskiej ceny.

    Wybrałem Dovre - model 2180 CBC i dogadałem cenę 4300 zł z 22 Vat-em.
    Zobaczymy jak się będzie sprawował?

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    carolco

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    121

    Domyślnie

    Niezła cena. A czy sam bedziesz montował czy masz już ekipe? Ja wlasnie koncze montaz - dzisiaj ostatni dzien i w niedziele chce go przepalic zeby pozbyc sie poczatkowego smrodu Mam nadzieje ze wymienimy doswiadczenia juz w czasie zimy.

    pozdrawiam
    Karol

  20. #60

    Domyślnie

    Montować będzie mi kominkarz, ale pierwsze palenie dopiero przewiduję w przyszłym roku. U mnie jest etap ogólnej wykończeniówki. Kominek czeka na swoją kolej. Także myślę, że od Ciebie dowiem się jak się sprawuje kominek.

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony