dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 267

Temat: Ytong

  1. #1

    Domyślnie Ytong

    Przeglądając forum napotkałem na tematy ytonga, ale powiem szczerze nic mi to nie podpowiedziało czy budować z ytonga 36,5 cm bez ocieplenia czy babrać się w brudach i bawić pustakami z ociepleniem.

    Prosiłbym, aby wypowiadały się osoby, które z ytonga wybudowały i mogą cokolwiek doradzić. Tylko Ytongowcy.

    Dzięki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Może powinieneś zadać konkretne pytania, będziemy w miarę możliwości odpowiadać.

    Ytongowiec.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem Ytongowcem
    Mam z 36,5 cm gestosć 400

    Dla mnie to najlepszy produkt w tej kategori.
    Robota pierwsza klasa, dokładność bloczków idealna,nie potrzeba zaprawy, dom wystawisz mieszadełkiem do wiertarki

    Tynki w środku pochłoną ci płowe materiału co np.na porotermie.
    W łazienkach nie musisz tynkowac, oczywiście jesli jakies partacze ci nie zpierdziela scian, bo i na tak prostych bloczkach idzie tego dokonac

  5. #5

    Domyślnie

    A więc :

    1) Czy dom wybudowany z tego materiału jest ciepły i czy w nim jest ciepło czy jest potrzebne dodatkowe ocieplanie czy wsystarczy ta grubość ściany

    2) jakie są koszty ogrzewania przy ścianach z 36.5 cm ytonga

    3) jaką temp. macie w swoich domach przy oszczędnym ogrzewaniu

    W trakcie rozmowy na pewno będą mi się nasuwać jeszcze jakieś tematy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał slay
    A więc :

    1) Czy dom wybudowany z tego materiału jest ciepły i czy w nim jest ciepło czy jest potrzebne dodatkowe ocieplanie czy wsystarczy ta grubość ściany

    2) jakie są koszty ogrzewania przy ścianach z 36.5 cm ytonga

    3) jaką temp. macie w swoich domach przy oszczędnym ogrzewaniu

    W trakcie rozmowy na pewno będą mi się nasuwać jeszcze jakieś tematy.
    ad.1. dom jest suchy, ciepły i moim zdaniem nie wymaga docieplania,

    ad.2. koszty ogrzewania zależą od wielu czynników, trudno porównywać budynki o różnym kształcie,
    ja mam dom parterowy o pow. 110m2, wymiary zewnętrzne 13,8x10 m,
    ogrzewam kotłem na gaz ziemny,
    roczny koszt ogrzewania wyniósł ok. 2400 zł.

    ad.3. termostat sterujący kotłem jest ustawiony na 21 st.C, nie oszczędzam na ogrzewaniu.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też planuję dom parterowy o pow.112 m2 moja żona musi mieć 21 stopni bo straszny sopelek lodu z niej. Cieszy mnie to co piszesz i podnosi na duchu.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał slay
    Ja też planuję dom parterowy o pow.112 m2 moja żona musi mieć 21 stopni bo straszny sopelek lodu z niej. Cieszy mnie to co piszesz i podnosi na duchu.
    Jak taki sopelek to musisz jej jakieś ćwiczenia na rozgrzewkę zapewnić. Poprawi jej się krażenie a Tobie koszty spadną

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip27
    Może się mylę ale coś mi nie pasuje a mianowicie wyczytałem gdzieś że w Polskich Normach jest coś takiego ściany konstrukcyjne (nośne) z BK mogą być budowane tylko z odmiany powyżej 500 co w Ytongu to PP4/0.6 a z tego co czytam ludzie budują na przykład z odmiany 400 jako ścianę jednowarstwową czy to nie jest błąd konstrukcyjny.
    Więc o ile tak jest budując poprawnie z PP4/0.6 nawet o grubości 40 cm U=0.38 (co jest zgodne z przepisami dla ściany jednowarstwowej gdzie dopuszczalne U=0.50) ale chcący to U poprawić musimy taką ścianę ocieplić i już nie mamy ściany jednowarstwowej a dwu.
    Nie sądzę aby poważna firma oferowała system niezgodny z Polską Normą.
    Możesz przytoczyć treść tej normy? Może dotyczy budownictwa wielorodzinnego albo jest po prostu nieaktualna?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  10. #10

    Domyślnie

    Czy to tylko dwie osoby stawiało chatynki z ytonga. Ludzie piszcie jak to się sprawdza czy sprawdza się wszystkim czy się nie sprawdza , napiszcie swoje temp. w domu, koszty ogrzewania w okresie zimowym. Wszystkie informacje są cenne.

  11. #11

    Domyślnie

    ja się ciągle zastanawiam. niby oszczędność, ale brak solidnych wykonawców może zawalić temat, liczy się bowiem wykonawstwo. Firmy budowlane w większości patrzą na ten temat bardzo niechętnie. Ja myślę, że to głównie z powodu na dokładność wykonania i brak doświadczonych ekip. Ktoś napisał, że mieszadełkiem do wiertarki zrobisz całą robotę. To prawda, jeśli natomiast ktoś coś skopie i zamiast braku spoin pionowych wskutek fuszerki ściany się rozjadą, to po pierwsze cały koncept U pada, po drugie wykonawca nie ukryje tego pasztetu nawet przed okiem laika.

    Jednym słowem z ceramiki poryzowanej da się wymurować ideologię, a z ytonga niekoniecznie. To jak historia i matematyka. O ile w jednym wypadku można ją modyfikować na potrzeby chwili o tyle w drugim już nie bardzo.

    Mój kumpel zbudował Domek tak - Max 220 + 20 cm styropianu (po 10 cm w dwóch warstwach na zakładkę, żeby nie było mostków termicznych). Ma piec a nie dom. Do tego rekuperacja żeby było czym oddychać i jest bardzo zadowolony. Mnóstwo kasy w kieszeni.

    Podobno w ytongach źle się montuje instalcje wewnętrzne, kołki rozporowe rozsadzają materiał - myślę, że to kit konkurencji, ale brzmi zastanawiająco

    Ale ja dalej się waham.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    Jestem Ytongowcem

    Tynki w środku pochłoną ci płowe materiału co np.na porotermie.
    Nie inwestorowi tylko ekipie, a inwestor i tak zapłaci tyle samo z m kw

  13. #13

    Domyślnie

    Witam

    Ja się zdecydowalem na Ytong 36,5 na scianach zewnętrznych , na ściany w środku pójdzie tzw. siporex czy gazobeton.

    Ekipa rzekomo zna się dobrze na murowaniu z Ytonga...

    Skład budowlany wyliczył ok 380 m2 ytonga po cenie ok. 140,00 PLn brutto z zaprawą i transportem za m2(ceny transportu powalają).

    Przy np. Maxie i ociepleniu cena wyjdzie trochę niższa (skład wyliczył 125 PLN za m2 bez zaprawy)..., jednak konstruktor wyliczył, że ściany zewn. z Maxa (28 cm gruności + ocieplenie) przy tak dużym domu (3 kondygnacje - 500 m2 użytkowej)mogą być trochę za słabe ... więc koszty z Maxem mogą być nawe trochę wyższe niż przy Ytongu .

    Tak więc zostaję przy Ytongu

    Pozdrawiam

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thomeg
    ...
    Podobno w ytongach źle się montuje instalcje wewnętrzne, kołki rozporowe rozsadzają materiał - myślę, że to kit konkurencji, ale brzmi zastanawiająco
    ...
    Bzdura.
    Bardzo dobrze montuje się instalacje. Otwory pod kołki rozporowe wychodzą dokładnie w miejscu gdzie były wytrasowane.
    Do zawieszania cięższych przedmiotów należy jedynie zastosować dłuższe kołki aby rozpieranie odbywało się na większej powierzchni.
    Nie sądzę aby kołek rozporowy zamocowany w drążeniu pustaka trzymał lepiej.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    ...
    Co do izolacyjności domu ja stawiam dom z U-220 + 2x10 cm styropianu na zakładkę (U ściany=0,175) z audytu energetycznego wyszło że łączny koszt ogrzania domu 132 m2 nie przekroczy 1000 zł.
    ...i to mnie coraz bardziej intersuje, zawsze lubiłem klocki lego, ale jakoś nigdy one tanie nie były...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Cytat Napisał Thomeg
    ...
    Podobno w ytongach źle się montuje instalcje wewnętrzne, kołki rozporowe rozsadzają materiał - myślę, że to kit konkurencji, ale brzmi zastanawiająco
    ...
    Bzdura.
    Bardzo dobrze montuje się instalacje. Otwory pod kołki rozporowe wychodzą dokładnie w miejscu gdzie były wytrasowane.
    Do zawieszania cięższych przedmiotów należy jedynie zastosować dłuższe kołki aby rozpieranie odbywało się na większej powierzchni.
    Nie sądzę aby kołek rozporowy zamocowany w drążeniu pustaka trzymał lepiej.
    ... czyli kit konkurencji, niemniej faktycznie w Ytongu można zrobić dziurę śrubokrętem...
    Dziś mieszkam w domu z ceramiki poryzowanej i nic mi ze ściany jeszcze nie spadło... Nie oznacza to jednak, że ten materiał to jakiś cud - ma też swoje minusy jak chociażby ilość tynku...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldon
    Cytat Napisał Kris2222
    Jestem Ytongowcem

    Tynki w środku pochłoną ci płowe materiału co np.na porotermie.
    Nie inwestorowi tylko ekipie, a inwestor i tak zapłaci tyle samo z m kw
    Dokładnie tak, cena jest tak skalkulowana, żeby inwestor finalnie odczuł jedynie różnicę w czasie wykonania (to się nazywa WARTOŚĆ DODANA).
    Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Nie ma cudów, nikt nie rozdaje CUDU TECHNIKI za połowę cen rynkowych innym materiałów. Pewnie docenią materiał Ci, którzy budują swoje skromne 500 m2 Tam można naprawdę zaoszczędzić na czasie. Czy jednak taki wysoki budynek wytrzyma reżim wykonania...?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip27
    Co do kołków to nawet Yton pisze o stosowaniu odpowiednich do BK ale jak one wyglądają ? no i gwożdzie o przekroju kwadratowym a nie okrągłym .
    Kołki do BK kupisz w każdej hurtowni. Bardzo podobne do tych zwykłych do betonu ale zamiast wglębień po bokach mają wypustki.
    Czyli tak:
    _ _
    ||
    ||
    ||
    \||/
    \||/
    ||

    A nie tak:
    _ _
    ||
    ||
    ||
    )(
    )(
    ||

  19. #19

    Domyślnie

    Wybudowałem z Ytonga domek parterowy 100.9 m2 pow. uzytk. (z Muratora D09 "Dom na 102") i mieszkam 2.5 roku.
    Dotychczas koszty grzania (gaz, kondensat, w tym cwu i gotowanie) wychodziły ok. 2 tys. zł/rok - dość dużo, ale mam dużą powierzchnię okien.
    Aktualnie, po wszystkich podwyżkach gazu (samego gazu ale i opłat abonamentowych), będę płacił ok. 2.6 tys. zł rocznie
    W domu 21.5 stC jak jestesmy, 19 stC jak nas nie ma i w nocy.
    Szafki wiszą u mnie głównie na scianach wewnętrznych które są z odm. 600, natomiast mam też dość pokaźną szafkę wiszącą na scianie nośnej, która jest z odm. 400 - jak na razie się trzyma i nie spada
    Natomiast obecnie wsp. U=0.29 dla scian to juz trochę słabo, trzeba isc w kierunku 0.2 i lepiej (jakkolwiek też poprawiać U dla podłogi i sufitu oraz montować lepsze okna, stosowac rekuperację) - bo cholera wie ile za gaz bedzie sie płacić w kolejnych latach ''

    pzdr - Krzysiek

  20. #20

    Domyślnie

    o takie właśnie informacje mi chodziło, krótkie trafne ale na temat

    dzięki Krzysiek i proszę o więcej

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony