dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 271
  1. #41

    Domyślnie

    To padaka- kupiłem działkę w lutym (cena była dogadana pod konięc listopada) a dzisiaj się dowiedziałem,że koleś po sąsiedzku już krzyknął o 20zł więcej niż ja dałem
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał CYCU
    To padaka- kupiłem działkę w lutym (cena była dogadana pod konięc listopada) a dzisiaj się dowiedziałem,że koleś po sąsiedzku już krzyknął o 20zł więcej niż ja dałem
    Ale 20zł więcej za działkę to chyba da się przeżyć
    Chyba że za 1mkw...

  3. #43

    Domyślnie

    No jasne,że za metr
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  4. #44

    Domyślnie

    Grójec: od 130 do 200 zł/mkw z mediami

  5. #45

    Domyślnie

    Tak.....Lublin jest chory!!!!!!, ja za swoja działke na przedmieściach bez kanalizacji, gazu, prądu i z wodą za ok. 150 m......dałem 80 zł/mkw
    Wszystko przez "lewe - nieopodatkowane" pieniądze tzw. "lubelskich-anglików"....taka przynajmniej opinia panuje w tutejszych biurach nieruchomości. Co ciekawe...po zakupie działki byłem w US, chciałem sie zapytać czy w cena nie będzie budziła iich wątpliwości......i bardzo miła pani stwierdziła, że nie cena , a źródło moich dochodów będzie istotne.....i zaraz dodała z niejakim przekąsem...." a pan to może kolejny co z anglii do ojczyzny wrócił"

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ola i Krzysiek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    okolice Torunia 20-100 zł/ m2, w Toruniu 150-200 zł/m2. My wpasowliśmy się prawie w środek, bo kupiliśmy za 70zł/m2. Brak gazu, wody i kanalizy ale miejsce fajne

  7. #47

    Domyślnie

    viktoria271199

    Działka jest rolna - i bardzo dobrze, bo mniejszy podatek (rolny). Połozona 10 km od Stargardu Szczecińskiego.
    Z pozwoleniem na budowę nie ma żadnego problemu. Nie muszę też odralniać całej. Odrolniona zostaje tylko powierzchnia zabudowy i załatwia to mój architekt, co zresztą nie jest zbyt skomplikowane, bo grunty są VI klasy i nieorganiczne. Podatek rolny też nie będzie wysoki, bo im słabsze grunty tym podatek niższy (chodzi o hektary przeliczeniowe).
    Na działkę jest wjazd z drogi publicznej, w której są media. Grunt - zapiaszczona glina - całkowicie nośny i woda dopiero poniżej 4 m (wykonałam wstępne badania geotechniczne)

    Pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    85zł/1mkw Duchnów, gmina Wiązowna k/ Warszawy - działka 25 km od Pałacu Kultury, transakcja z grudnia 2006. Obecnie już 120zł za mkw.

    A ceny działek będą drożeć bo:
    1) astronomiczne ceny mieszkań (widziałem mieszkanie 34.000zł za metr w Warszawie) - dlatego się opłaca kupić działkę i postawić dom.
    2) cena za mkw gotowego domu jest nieadewatnie niska w porównaniu do ceny mkw mieszkania - dlatego (jeszcze) opłaca się kupić dom z działką
    3) ceny gruntów w Polsce są jeszcze (w większości) śmiesznie niskie w porównaniu do cen w UE.
    4) za kilka lat cudzoziemcy z krajów UE będą mogli kupić nieruchomości gruntowe bez zgody MSWiA
    5) medialna nagonka: "kupuj grunt, bo później będzie za drogi dla Ciebie"
    6) z uwagi na powyższe część sprzedających czeka na zwrost cen
    7) powyższe czynniki powodują znacznie większy popyt niż podaż
    masowy poszukiwanie i wykup ziemi przez deweloperów w atrakcyjnych miejscach.
    9) dodajmy do tego niebywałą dostępność tanich kredytów hipotecznych.

    Ot, cała tajemnica
    Moim zdaniem w okoliach "satelickich" Warszawy, ceny gruntu w tym roku zdrożeją o 50% lub wyżej.
    Pzdr.
    P.P.

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar bm_mi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Mogilany koło Krakowa, 18-26tys za ar, czyli 180-260/m2

  10. #50

    Domyślnie

    zaraz za granicą Szczecina działka (z mediami w drodze gminnej) kosztuje 240zł/mkw!!! trzy lata temu, w tej samej okolicy, płaciliśmy mniej niż 1/3 tej sumy i działka wcale nie należała do tanich...

  11. #51

    Domyślnie

    w maj 2006 srzeałam swoją (przy puszczy kampinoskiej ok.25 od Wwy) za 94zł za metr, dziś można ją kupić za 200 zł za metr...

    w lipcu 2006 kupiłam za 10 zł/m2 ok. 55 km dalej na północ W-wy, dziś dowiedziałam sie, że sąsiad sprzedaje za 40 zł/m2 , ale wydaje mi sie, że ostro przesadził, zobaczymy czy ktoś mu kupi....ciekawe
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  12. #52

    Domyślnie

    Może "troszkę" poleciał z ceną, ale patrząc na to co się dzieje na rynku to znajdzie kupca i to szybko.
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  13. #53

    Domyślnie

    Ja zapłaciłam 50 zł/m2 z uzbrojeniem - warmińsko-mazurskie 10 km od Olsztyna. Z linią brzegową jeziora ceny od 110 zł.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja w 2000 roku placilam za gole pole 35 zł a teraz dzialki sa po 250 zł/m2

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    ja w 2000 roku placilam za gole pole 35 zł a teraz dzialki sa po 250 zł/m2
    Z tego wniosek,że kupno działki to lepsza inwestycja niż fundusze za parę latek może być z tego dobra kaska
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  16. #56

    Domyślnie

    Trzy lata temu kupiłem działkę 40 zł/m kw.Teraz za działki bezposrednio graniczące z moją biuro nieruchomości krzyczy 190 zł/m kw. A z uzbrojenia jest tylko kanaliza, prąd będzie w przeciągu roku, a wodę trzeba sobie dowiercić i to dosyc głęboko.

  17. #57

    Domyślnie

    W murowańcu 10km od Bydgoszczy w październiku 2006 działkę kupiłem za 40zł m2 , w tej chwili ceny ok 87zł m2
    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie Gdansk - okolice

    A ja jestem w trakcie transakcji: 10 km od granic Gdanska a 20 od centrum.
    Cena 60zl/m2 a jeszcze pol roku w tej samej miejscowosci bylo 33 zl/m2.
    Moja dzialka ma byc z pradem, innych mediow ani widu.
    Na obrzezach Gdanska ceny w zakresie 150-300zl/m2.
    W podobnej odleglosci co moja od Gdanska ceny sa ok. 100 zl/m2, ja sie natknalem na fajna okolice i jeszcze nie przeplacana dzieki naszym forumowiczom.
    VivalaVida, MajsterKlepka: dzieki Wam za namiar

    pozdrawiam,
    rafus

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar antolek
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Kupiłem w zeszłym roku po 235 PLN/m teraz krzyczą 400 PLN/m

    SZOK !!!

    Okolice Warszawy - Wawer

  20. #60

    Domyślnie

    miasto 75 tys. mieszkancow, poszukiwana okolica, nowe osiedle na obrzezach miastak, pelne uzbrojenie poza gazem (bedzie w 2007-200, obecne stawki to od 100 do 140zl/m2.

    jacek

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony