dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaka szerokość bramy wjazdowej?

Głosujących
65. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • do 3,0 m

    4 6,15%
  • od 3,1 do 3,3 m

    3 4,62%
  • od 3,3 do 3,5 m

    5 7,69%
  • od 3,5 do 3,8 m

    11 16,92%
  • powyżej

    42 64,62%
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 135
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś pamięta, bez zaglądania do przepisów, jaka jest wg warunków technicznych minimalna szerokość bramy wjazdowej na posesję oraz furtki ?
    Pytam, bo nie chodzi mi o bramę i furtkę gotową ze sklepu, tylko wykonywaną.
    Oczywiście mogę zajrzeć do przepisów i poszukać, ale może ktoś jest akurat na czasie "w temacie".

    Przy okazji i na marginesie zapytam jeszcze o stronę,w którą wg tych warunków muszą się one otwierać. Chodzi mi po głowie, że furtka do wewnątrz, ale nie jestem pewna; czy brama też?
    Dzięki.
    Grażyna

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Greg P

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Furtka musi mieć co najmniej 1 m szerokości i wymóg ten jest uzasadniony, można spokojnie wyjechać taczką czy wózkiem dziecięcym. Wymogów dot. min. szerokości bramy nie znam, ale praktycznie myśle, że nie powinna być węższa niż 3m. Ja mam bramę o szerokości 3,75m i wjeżdża się bardzo wygodnie. Zarówno brama jak i furtka nie mogą otwierać się na zewnątrz, "na ulicę"
    Pozdrawiam
    Grzegorz P

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Greg P

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Furtka musi mieć co najmniej 1 m szerokości i wymóg ten jest uzasadniony, można spokojnie wyjechać taczką czy wózkiem dziecięcym. Wymogów dot. min. szerokości bramy nie znam, ale praktycznie myśle, że nie powinna być węższa niż 3m. Ja mam bramę o szerokości 3,75m i wjeżdża się bardzo wygodnie. Zarówno brama jak i furtka nie mogą otwierać się na zewnątrz, "na ulicę"
    Pozdrawiam
    Grzegorz P

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anonim1

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Uwzględnij jeszcze w jaki sposób się wjeżdża na posesję. Jeżeli zaraz za bramą będzie garaż to lepiej dać ze 4m szerokości bo łatwiej Ci będzie manewrować przy wycofywaniu lub wjeżdżaniu łukiem z ulicy. Niektóre napędy bram uchylnych mają coś takiego jak funkcja furtki, jest to godne polecenia gdy działka jest mała i nie ma miejsca na takową. Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne.
    Te min. 3 m na bramę to mi chodziły po głowie.
    A zaraz za bramą będą psiaki. Wspaniałe zresztą.
    Grażyna

  6. #6

    Domyślnie

    O ile mi wiadomo to min. bramy 2,4m a furtki 0,9. Wszystko musi otwierać się do wewnątrz.
    O ile furtka może mieć parametry 0,9 to bramę dałbym min. 3m.

    Sam jestem na etapie ogordzenia i dam bramę na 3,4 - chyba starczy.
    Pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Kodi OK, ale brama garazowa na zewnatrz.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: pitbull dnia 2002-03-22 10:49 ]</font>

  8. #8

    Domyślnie

    Pitbull - brama ma otwierać sie na zewnątrz - zawsze myślałem, że do wewnątrz ja furtka. jestem czeski!

  9. #9

    Domyślnie

    Fajnie że poruszyłaś tą kwestię bo ja też właśnie poszukiwałem odpowiedzi na to pytanie. Przeprowadziłem w terenie próbę i najlepiej wyszło z bramą o szerokości 4 m (i żona będzie mogła wcelować pomiędzy słupki) ponieważ na posesję wjeżdżam z ulicy o szerokości 5m bez chodnika. Jeśli chodzi o furtkę to najlepiej będzie o szerokości 1 do 1.1 m.
    Pozdrawiam Marek

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jolantas

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Może ktoś mi doradzi, korzystając z własnego doświadczenia jakiś system i firmę robiącą bramy przesuwne z okolic Krakowa?
    Będę bardzo wdzięczna!

  11. #11

    Domyślnie

    Problemem może być furtka do pomieszczenia (wiaty, boksu) na śmieci.
    Widuję, że otwiera sie ona, niezgodnie z przepisami, na zewnątrz.
    Ale z kolei gdyby miała się otwierać do środka, to takie pomieszczenie musiało by być większe, a zależy nam aby było małe, niewidoczne.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jolantas

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A więc co z tą furtką na śmieci! Nikt nie może wspomóc?

  13. #13

    Domyślnie Jaka szerokość bramy wjazdowej?

    Czy ktoś może mi doradzić jaką szerokość bramy wjazdowej zaplanować w ogrodzeniu aby wjazd był bardzo wygodny? We wstępnym szkicu architekt narysował 3m ale coś mam wrażenie, że może być za wąska (biorąc pod uwagę styl jazdy mojej żony ). Chciałbym aby wjeżdżało się swobodnie i myślę o bramie szerokiej 4m lub 4.5 m. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ja mam 4 metry i jest ok, na budowę wjezdza nią caly sprzet ciezki i się mieści
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  15. #15

    Domyślnie

    Witam

    Zwróć tez uwagę, czy możesz wjeżdżać w miare szerokim łukiem. Jeśli tak, to sama brama 3,5 wystarczy napewno (zakładam, że Starem tam wjedżać nie będziesz). 3 metry byc może też, ale ty znasz lepiej Twoją żone.

    Pozdrowienia B.

  16. #16

    Domyślnie

    Miałem 290 cm. Wymieniłem bramę na 370. Teraz pozwalam żonie wprowadzać samochód.

  17. #17

    Domyślnie

    Zaskoczę chyba niektórych. Ja mam brame o szerokości 6 m wjazd z drogi jest też dosyc szeroki. mam oczywiście brame przesuwaną wiszącą do której założę siłownik. Jeżeli jest miejsce lepiej zrobić szerszą bramę niż później mieć problemy. Małem dość wjeżdzania do garażu przez wąską bramę (220 ) Do garażu mam 4500 segmentową. A wiadomo jakimi samochodami będziemy jeździć za kilka lat.

  18. #18

    Domyślnie

    a co doradzacie przy wjeździe pod kątem prostym?

  19. #19

    Domyślnie

    brama przesuwana w miare mozliwości najszersza

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Do sprawy można też podejść teoretycznie
    Do tego potrzebny jest zwymiarowany plan działki z naniesionymi wszystkimi obiektami, wymiary samochodu docelowego i podany przez producenta promień skrętu. Można wtedy się bawić i wyrysować teoretyczną drogę wjazdu i wyjazdu. My na podstawie takich rysunków podjęliśmy m.in. decyzję o odległości domu od garażu i garażu od płotu: jak zobaczyłam te pierwsze rysunki z manewrami na naszym podjeździe to powiedziałam że albo mąż będzie za każdym razem wprowadzać auto do garażu albo ktoś coś zmieni na projekcie
    Pozdrawiam,
    gaga2

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony