dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaka szerokość bramy wjazdowej?

Głosujących
65. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • do 3,0 m

    4 6,15%
  • od 3,1 do 3,3 m

    3 4,62%
  • od 3,3 do 3,5 m

    5 7,69%
  • od 3,5 do 3,8 m

    11 16,92%
  • powyżej

    42 64,62%
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 135
  1. #41

    Domyślnie

    8,5 metra troche duża ale tak musiał być

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    Jeżeli wjazd jest z wąskiej drogi, to można cofnąć słupki w głąb działki(słupki od bramy). Czyli w pobliżu bramy załamać płot na długości np. metra. Czyli zrobić coś takiego: __/ \__ Narysowałem sam płot bez bramy. Ten kąt, np.135stopni pozwoli wjechać nawet duzym samochodem w wąską bramę z wąskiej drogi.
    tak, tak ja mam coś takiego i bardzo sie sprawdza

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dokker
    Samonośna 5m, bardzo wygodna, zachodzi na furtkę, ale - wbrew moim obawom - w żaden sposób to nie przeszkadza.
    pozdr.
    To mnie zaintygowało! Mam mieć bramę ok 5 m i myślałem o uchylnej, ze względu na "zachodzenie " na furtkę.
    Jak masz zrobione zbezpieczenie, by przesuwajaca się brama nie wyłamała otwartej furtki?

  4. #44

    Domyślnie

    Maciejon,
    nie mam żadnych zabezpieczeń. Furtka ma zamontowane zawiasy od strony bramy, więc otwierająca się brama zamyka furtkę. Piszę "zamyka", ale jest to bardziej teoria, gdyż w praktyce nie zdarza się, aby w tym samym czasie ktoś otwierał furtkę i bramę,a furtka jest zawsze zamknięta. Więc jeśli nie zamierzasz mieć stale otwartej furtki nie obawiaj się takiego rozwiązania. Zdecydowanie poecam.
    pozdr.

  5. #45

    Domyślnie

    Dwuskrzydłowa 4m, automat w rękach

  6. #46

    Domyślnie brama 6m - czy to problem?!

    Jeszcze nie mam bramy, ale miejsce mam zostawione na 6m....
    Póki co spotkałem się z przedstawicielami Wiśniowskiego, itp. Stwierdzili, że mam problem... bo jest powyżej 5m...
    A powyżej już jest problem, bo nie może być samonośna, itp. A na kółkach przymarza, Brak atestu... I takie tam marudzenie...
    Jak rozwiązać ten problem? a Ty masz bramę, z jakiego tworzywa i jak prowadzoną (na kółkach, samonośną), jak otwieraną?

    Trochę pocieszył mnie fakt, że nie tylko ja mam taką szeroką bramę!


    Pozdrawiam

    Marcin
    Marcin proj. FIESTA MTM

  7. #47

    Domyślnie

    3,0m
    vg-m

  8. #48

    Domyślnie

    Mam cos okolo 4m tradycyjna z dwoma skrzydlami. Zaluje, ze te skrzydla nie sa asymetryczne. Przy wjezdzie samochodem osobowym wystarczyloby tylko jedno skrzydlo otworzyc (dla zony rowniez drugie ) i 50% czasu zaoszczedzone.

  9. #49

    Domyślnie

    W sumie to ankieta, lae może tak przy okazji wypoweidzie się w temacie moich 6 metrów? ...poprzedni mój post w tym watku...
    Marcin proj. FIESTA MTM

  10. #50

    Domyślnie

    Jeszcze nie mamy, ale docelowo planuję 4 m przesuwną.

  11. #51

    Domyślnie

    Póki co mamy jakieś 3,6-3,7m - dwuskrzydłowy "potworek" z napędem mięśniowym.
    Docelowo najważniejsza brama ma być 4 m przesuwna z automatem.
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  12. #52
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Czyczerski
    a Ty masz bramę, z jakiego tworzywa i jak prowadzoną (na kółkach, samonośną), jak otwieraną?
    Ja niestety jestem dopiero na etapie projektowania, ale dzięki forum wiem, że min. to 4 m.
    Najprawdopodobniej będzie u mnie brama dwuskrzydłowa o tej szerokości i otwierana na poczatku ręcznie, a później na siłownikach.

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    A ja nie mam wcale. ale myśle o takiej przesuwanej o szer. 6 m.

  14. #54

    Domyślnie

    4 metry i cofnięta jest w głąb działki na 1,5 metra,czyli wychodzą opisane wcześniej skosy po obu stronach bramy.Bardzo praktyczna rzecz,także nie żałujcie na takie coś działki.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Docelowo 5m (żona ) tyle samo co brama garażowa.
    Obecnie drewniany "potwór" zamykany pilotem ręcznym na kłódkę.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  16. #56

    Domyślnie

    Ja tez mam 5 metrow i uwazam, ze jest OK. Szersza nie ma sensu, ale nie zdecydowalbym sie na duzo wezsza (moim zdaniem 4 lub 4,5 metra to minimum).

  17. #57

    Domyślnie

    A czy ktoś ma bramę dwuskrzydłową rozwiewną otwieraną na zewnątrz? Przepisy "nie lubią" takiej bramy... ale w moim wypadku otwierałaby się ona na drogę, której jestem właścicielem...

    Przy okazji, do posiadaczy bram wiśniewskiego... Jakie upusty mieliście w stosunku do ich cen katalogowych?
    Marcin proj. FIESTA MTM

  18. #58

    Domyślnie

    Ja mam w projekcie/pozwoleniu bramę wjazdową uchylną na posesję otwieraną na zewnąrz.

    Jakie macie doświadczenia w tym względzie:

    Ile miejsca w swietle zajmują siłowniki napędów (wykluczam napędy w ziemi), tego problemu nie przy otwieraniu do środka???

  19. #59

    Domyślnie

    A ja wam mówie, że jak macie miejsce to zróbcie bramę na 4m. To jest bardzo wygodne. I jakiś dostawczy samochoód wjedzie bez problemu i z własnego doświadczenia wiem, że sie super wyjeżdża, zwłaszcza cofa osobowym - nie trzeba wtedy mierzyć w "dziure". Poza tym jak znajomi przyjezdzaja mniejszymi samochodami np glazurni przyjezdzal fiatem uno to tylko jedna polowke sie otwieralo ...

  20. #60

    Domyślnie szerokość bramy i furtki

    Jaka powinna być szerokość bramy i furki najlepiej albo jakie Wy macie i jak się sprawdzają

    Dzieki
    Może się spełnią nasze marzenia...

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony