dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 115 z 115
  1. #101

    Domyślnie

    Dziękuję!.

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkoski
    Dziękuję!.
    nie ma sprawy

    a tu sobie poczytaj jak sie wkleja zdjecia .... nie zawsze wszystko sie wie

    http://forum.muratordom.pl/kto-mnie-...jec,t30921.htm

  3. #103

    Domyślnie

    Dla mnie najpiękniejszym zakątkiem jest Puszcza Białowieska. Mroczna, nawet w jasny, słoneczny dzień. Dzika, gdzie można podczas porannego biegu spotkac stado żubrów. Tam się wychowałam, no i tam wrócę, jak skończymy
    tą budowęęę... Tylko 400 mtrów od skraju lasu.
    http://img193.imageshack.us/img193/2900/48243429.jpg
    http://img193.imageshack.us/img193/7644/65832774.jpg
    http://img193.imageshack.us/img193/5567/bladyswit.jpg
    http://img193.imageshack.us/img193/5...ek24082008.jpg

  4. #104
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawel_223

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chyba nikt nie wspomniał o Kujawach.
    Kujawy to chyba jedna z najpiękniejszych krain Polski.
    Jest bardzo niedoceniana,bo mało kto wie, że na Kujawach są starsze od egipskich piramid grobowce również nazywane piramidami.
    A jezioro Gopło-9. w Polsce- To cudowny obszar dla turystów i zwierząt.
    Nadgoplański Park Tysiąclecia - bardzo piękna przyroda otaczająca Jezioro Gopło.Wiele kąpielisk i jeziorka z czystą wodą.
    Liczne zamki: Kruszwica, Szubin, Radzki duże, Zamek Bierzgłowski, Wenecja, Nowy Jasiniec., raciążek.
    Park dinozaurów w Solcu Kujawskim.
    Ciechocinek i Inowrocław- miasta uzdrowiskowe.
    Sanktuarium w Licheniu,
    LICZNE PIĘKNE BUDYNKI SAKRALNE I ŚWIECKIE(pałace dwory)

    To nie wszystkie ciekawe miejsca na Pojezierzu Kujawskim
    Warto przyjechać, zobaczyć, podziwiać, wracać!!!!

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkoski
    jezcze nie umiem. Przepraszam
    Wybierz z właściwości zdjęcia ten adres, który ma rozszerzenie "jpg" i wtedy wpisz go pomiędzy [img] i [/img] . Zadziała

  6. #106

    Domyślnie

    Złotym kobiercem wymoszczone góry,
    Jesień w doliny przyszła dziś nad ranem,
    Buki czerwienią zabarwiły chmury,
    Z latem się złotym właśnie pożegnałem.
    We wtorek w schronisku po sezonie
    W doliny wczoraj zszedł ostatni gość.
    Za oknem plucha, kubek parzy dłonie.
    I tej herbaty i tych gór mam dość.
    Szaruga niebo powoli zasnuwa,
    Wiatr już gałęzie pootrząsał z liści.
    Pod wiatr, pod górę znowu sam zasuwam,
    Może w schronisku spotkam kogoś z bliskich.
    We wtorek w schronisku...
    Ludzie tak wiele spraw muszę załatwić,
    A czas sobie płynie wolno - "panta rhei".
    Do siebie tylko już nie umiem trafić,
    Kochać, to więcej siebie dać, czy mniej.



    Pamiętam każdy pobyt w tym miejscu, a było ich sporo 10 lat tułaczki po Polskich Górach i nie tylko. jest magicznie, jest tak jak w piosence -dokładnie tak.Ach i łza się w oku kręci tak dawno nie byłam
    Ten widok zawsze sprawiał, że odejmowało mi mowę, tym widokiem rozpoczynałam i kończyłam każde wakacje. z tym widokiem wiążą mnie wspomnienia, które już na zawsze pozostaną gdzieś głęboko schowane. i pamiętam te poranki przy gorącej kawie, mgłę i rosę...i pamiętam te wieczory, gdy urokliwa skąpana jeszcze przed chwilą w słońcu polana ujawniała swoje groźne, tajemnicze i majestatyczne oblicze i nagle Granaty stawały się Duchami, Kozi Wierch stołem biesiadnym a nad nimi dla niepoznaki najmniejszy Kościelec...i wiatr, który był wieczorem głównym bohaterem...tęsknię...
    i byli ludzie, których już nie ma obok mnie i byli obcy, którzy o świetle czołówki zmarznięci powracali do schroniska i byli tacy na których trzeba było czekać i tacy, z którymi zawsze się mijałam, bo za wcześnie wychodziliśmy lub za późno wracaliśmy i byli tacy o których tylko się słyszało.uwielbiam ten zapach, ten widok" bo w górach jest coś co kocham"

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    GÓRY
    Od dzieciństwa góry, góry i góry - wakacje, wolność, łażenie od schroniska do schroniska. Ulubione miejsca to Babia Góra (w sierpniu perć akademików i czerwony szlak powyżej Markowych Szczawin wyglądają piękniej niż jakikolwiek ogród botaniczny), Worek Raczański i... właściwie wszystkie inne. Zwłaszcza te liczne "osobiste" miejsca, jakieś dróżki, polanki, plaże nad rzekami... wspomnienia.
    Tatry, oczywiście, ale bez ludzi. Jak to zrobić? Nie da się, więc pozostają we wspomnieniach.

    KASZUBY
    Zwłaszcza Swornegacie, ale te się ostatnio psują, bo cywilizacja wkracza do nich i rozpycha się łokciami. Kiedy zaczynaliśmy tam jeździć, była to mała wioska, cicha i spokojna. Teraz są już tłumy turystów, restauracje, ponoć jakiś hotel się buduje. Nie wiem, czy jeszcze tam pojedziemy... A tak przyjemnie tam kiedyś było. Jedyne pocieszenie, że większość tych ludzi to leniwa jest - siedzą w restauracji nad jeziorem, ewentualnie kajak wynajmą i trochę popływają. Te odleglejsze miejsca, do których trzeba dojść lub dojechać na rowerze po piaszczystych drogach, pozostają nadal dla nas.

    POJEZIERZE DRAWSKIE
    Byliśmy tam już wcześniej, ale teraz będziemy częściej bywać, no bo Braza się tam osiedliła. Jeziora, lasy... kajaki, rowery, konie... A jakie ładne jest Borne Sulinowo! Mogłabym tam zamieszkać... kiedyś! Tyle szlaków kajakowych, których nie znamy! Tyle dróg do pokonania na rowerze! A kiedy Braza sprowadzi konika i może jeszcze jednego kupi, to i z końskiego grzbietu będzie można podziwiać widoki!

    LUBUSKIE
    Lasy, lasy i przedziwne, piękne, kolorowe jeziorka, do których nie prowadzą żadne szlaki a nawet dróżki. Tyle tam jeszcze do odkrycia...

    MORZE?
    Chyba je polubiłam. Tylko czemu na odludne plaże tak daleko trzeba zasuwać z kocami, ręcznikami, parasolami i jedzeniem dla dzieci?
    No bo te ludne plaże działają na mnie odstręczająco.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    GÓRY
    Od dzieciństwa góry, góry i góry - wakacje, wolność, łażenie od schroniska do schroniska. Ulubione miejsca to Babia Góra (w sierpniu perć akademików i czerwony szlak powyżej Markowych Szczawin wyglądają piękniej niż jakikolwiek ogród botaniczny), Worek Raczański i... właściwie wszystkie inne. Zwłaszcza te liczne "osobiste" miejsca, jakieś dróżki, polanki, plaże nad rzekami... wspomnienia.
    Tatry, oczywiście, ale bez ludzi. Jak to zrobić? Nie da się, więc pozostają we wspomnieniach.
    w 100% się zgadzam.....

  9. #109

    Domyślnie

    "Najpiekniejsze miejsca w Polsce" mnostwo tego jest, tylko ze my Polacy wolimy jezdzic do cieplych krajow na wakacje nizli zwiedzac Nasz kraj.
    Powinnismy sie tego wstydzic, no oczywiscie nie odnosi sie to do wszystkich bo wierze ze sa tacy co przekladaja wakacje krajowe nad zagranicznymi.

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    my Polacy wolimy jezdzic do cieplych krajow na wakacje nizli zwiedzac Nasz kraj.
    Nie przesadzaj. Sejm, pół Senatu, wójtowie, radni, sołtysi, to jeszcze nie wszyscy "my Polacy"

  11. #111

    Domyślnie

    Słoneczko też mi się tak wydaje....zresztą zobaczcie, wakacje trwają 2 miesiące( przynajmniej dzieci tyle mają ) nikt na tyle nie jedzie na "rivierę"...więc mówienie, że cudze chwalicie swego nie znacie ma sens tylko jeśli chodzi o naszą wiecznie marudzącą naturę...potem taki malkontent pojedzie do Egiptowa i też marudzi ,że za gorąco.....i wracają na Kaszuby, Suwalszczyznę, w góry i nad to nasze morze, którego nikt teoretycznie nie lubi....
    i jeszcze jedno nie dam sobie wmówić że wyjazd zagraniczny jest tańszy od polskiego.Może samo zakwaterowanie tak ale dojazd, jedzenie, przyjemności i dodatki dabijają dużą sumę i to w euro.....no i przecież wydatki przed bo na "za grnicę" trzeba się lepiej przygotować...znam takich, znam....a potem wyjazd do Hiszpani, autokarem( mordęga przecież), na 10 dni ( 4 w drodze)pół dnia w Barcelonie( ale była) i nie stać ich na kolację, ale Hiszpania zaliczona.
    Piękny nasz kraj jest, różnorodnością krajobrazu, zmiennością może zachwycić niejednego,I trzeba pamiętać ,że nasza wieś jest w porównaniu z Europejską ekologiczna cała-bo nasz chleb to chleb a nie papier ścierny.
    żeby w Alpach zobaczyć piętrowość górskiej roślinności trzeba przemierzyć kilometry my to mamy w pigułce na zatłoczonych tatrzańskich szlakach.
    Dlatego moich chłopców od maluchów uczę szacunku do przyrody....mała siateczka na śmieci w plecaku...mała a działą tak wiele, nie musielibyśmy się potem wstydzić ton śmieci wyciąganych z Morskiego Oka.
    Pozdrawiam podróżujących

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    POLAŃCZYK

  13. #113

    Domyślnie

    Podlaski Przełom Bugu
    najpiękniejsza wyprawa: trzy dni listopada 2006r. poświęcone na przejechanie Ściany Wschodniej od Janowa Podlaskiego, do Dorohuska... pogoda do bani, ale wspaniali ludzie, piękne (pomimo pory roku) krajobrazy... no i to tempo życia

    Pozdrawiam,
    Armidia
    a gdyby tak... a może by... zwariować raz na jakiś czas

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Noxili

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    A ja polecam "mój" zakatek Polski: Pogórze Sudeckie. Skrzyzowanie zimego klimatu Sudetów i najcieplejszej części równiny wrocławskiej daje niezwykłe miejsce:
    Ciepło , niezwykły klimat.Mało znane ,pełno naprawdę urokliwych zakątów . Niesamowita historia, pełno zabytków,ale mało turystów( z drugiej strony brak szlaków i sieci turystycznej.)



















    Naprawdę magiczna kraina


    Tylko ci tubylcy bywają wybuchowi:

    I rzucją sie na siebie pod byle jakim pozorem:
    [/img]

  15. #115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cała Polska jest piękna.

    Nie ma regionu, w którym nie da się znaleźć jakiejś perełki.

    My mieszkamy w lubuskim i teraz mając 2 maluchy (4 lata i niecałe 3 miesiące) możemy tylko wybrać się na maksymalnie kilkudziesięciokilometrową jednodniową wycieczkę, a i tak jest gdzie jeździć. W sobotę był spacer w Lubniewicach nad jeziorem koło zamku i obiad na zamku w Łagowie, a w niedzielę spacer po ruinach twierdzy w Kostrzynie - to wszystko nie dalej niż 60 km od domu i z wózkiem.

    Lubniewice


    Łagów


    Kostrzyn



Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony