dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Badania kotów

    Czy ktoś słyszał o badaniach krwi kotów na toxoplazmozę?
    Moi weterynarze badają tylko gówienko a po inwazji toxoplazma pozostaje utajone w postaci oocyst i jest w kale niewykrywalne. Skąd wiedzieć czy kot jest nosicielem czy nie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Powiem to, co swego czasu usłyszałam od veta, gdy chciałam zrobić badania na toksoplazmozę moim kotom: badanie jest kosztowne (chyba krew- nie pamiętam) a w jego wyniku można dowiedzieć się tylko czy kot jest nosicielem (niekoniecznie chorym na toksoplazmozę). Nawet jeśli po kosztownych badaniach okaże się, że nasz kot nie jest nosicielem, to nie chroni to jego właściciela przed zarażeniem, ponieważ może on: a) przynieść choróbsko do domu (na butach śladowe ilości kału obcego zarażonego kota b) zarazić sie grzebiąc w ziemi dłońmi nie osłoniętymi rękawiczkami (znów odchody nieznanego kota) itp.
    Na koniec vet stwierdził, że prościej zrobić sobie badania na obecność przeciwciał toksoplazmozy. Wtedy stwierdzimy czy jesteśmy zarażeni czy też nie, niezależnie od naszego kota, który może być tego przyczyną ale też nie musi.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    o toksoplazmozie wiem raczej wszystko, co wiedzieć powinnam. Natomiast potrzebuję wiedzieć ,gdzie mogę zbadać moje koty jak w pierwszym pytaniu, czyli krew a nie kał.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    "Nasz" weterynarz bada na życzenie krew u kota, choć odradza z wyżej wymienionych powodów. Może musisz zmienić veta?

  6. #6

    Domyślnie

    Różne badania krwi u kotów można zrobić za pośrednictwem lecznicy w Bydgoszczy
    http://www.devonrexklub.republika.pl/index2.htm

  7. #7

    Domyślnie

    W jakim mieście interesuje Cię badanie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony