dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie gospodarsto rolne - co to było kiedyś?

    Jestem uczestnikiem rozprawy o stwierdzenie nabycia spadku.

    Przedmiotem spadku jest dzialka 20,04 ar.

    Otwarcie spadku nastapilo w 1962 roku i sedzia stwierdzil ze jest trzeba sie kierowac prawem spadkowym sprzed 1963 roku.
    Ponadto uznal ze w tamtych latach bylo to gospodarstwo rolne bo przekraczalo powierzchnie 20 ar.

    Znajomi geodeci twierdza ze to bzdura, bo gospodarstwem rolnym odkąd pamietają jest działka przekraczająca 0,5 ha, a od 1984 (ustawa o podatku rolnym) jest nim 1ha działki.
    Geodeci twierdzą że to ja muszę znaleźć stare rozpoprządzenia z definicją gospodarstwa i przekonać sąd że to nie buło gospodarstwo rolne.

    Gdzie znajdę takie rozporządzenia, dekrety? Przed 1962 rokiem nie było jeszcze ustaw.[/list]

  2. #2

    Domyślnie

    może to ci pomoże
    http://www.park.pl/prawo/1950-1980/du196400450304.html
    i to
    Dz.U. 1946 nr 60 poz. 328
    Dekret z dnia 8 października 1946 r. Prawo spadkowe.
    http://www.msp.money.pl/akty_prawne/...6,060,328.html
    Zostało uchylone Ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Przepisy wprowadzające kodeks cywilny. Dz.U. 1964 nr 16 poz. 94 1964.05.18
    Pozdrawiam Duśka

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję!

    Czyli rzeczywiście gospodarstwo rolne było od 20 arów. Ale dopiero od 1964 r. A nie wiesz jak było przed 1964 rokiem?

    Znalazłam dekret o podatku gruntowym z 1955 r. Jest w nim definicja gospodarstwa rolnego, ale bez określenia powierzchni.

    Ten drugi link mi wchodzi ale nie udało mi się zciągnąć tej ustawy. Dzisiaj strona rządowa chyba nie pracujei

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony