dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Kolej na mnie chociaż przysiągłbym, ze już tu się wpisywałem jakiś czas temu. No ale jeżeli nie ma potym śladu to zrobie to jeszcze raz.
    Buduję w Krakowie, ale na obrzeżu miasta prawie pośrodku Starego i Nowego Bieżanowa. Domek z poddaszem, bez piwnic za to z garażem i balkonem. Żałuję że tak późno znalazłem się na forum Muratora, ale już trudno. Dom ma ok. 145 m2 powierzchni netto, a użytkowej wg projektu jakieś 120 m2. Nigdy tego nie mierzyłem, sądzę jednak, że się zgadza. W chwili obecnej mieszkamy (żona, 10-letni Kuba, 1,5-roczny Wojtek i ja) na wykończonym w 99% parterze, a podasze wyposażone we wszystkie intalacje, wytynkowane, z gładziami na ścianach i wylewkami na wełnie mineralnej czeka na ocieplenie, regipsy na sufitach i skosach oraz malowanie i podłogi. No i łazienka do wyflizowania i urządzenia. POnieważ wyszliśmy z bloku z mieszkania 48 m2 więc parter, który jest blisko 2 x większy na razie nam wystarcza. Chcę jednak przed zimą zrobić całe ocieplenie i zobaczymy ile zdążę. Trochę doświadczenia już zebrałem, dlatego chętnie wypowiem się na forum w razie problemów innych uczestników budujących. Pozdrowienia dla Majki i całego grona.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Czas płynie. Wojtek skończył niedawno 2 latka. A ja mogę zaprosić do albumu na mojej www. Tu poniżej (kliknąć w domek)

  3. #3

    Domyślnie

    Qrcze, nie wiem czy powinnam wpisywać się w tym miejscu?
    Sympatyczno Kgadzino, wybacz, jesli zasmiecam, lecz chciałabym
    zadać Ci pytanie. Ile płaciłes za ar ziemi? Może bardziej
    taktownie ile kosztuje ar ziemi w tej części Krakowa?
    Serdeczności
    Stronkę oglądałam kilkakrotnie

  4. #4

    Domyślnie

    Jesli mogę dołączyć się do pytania...
    Być może będziemy sąsiadami, bo ja planuję budowę w Starym Bieżanowie właśnie
    Na wiosnę (o kurcze, to chyba już)zamierzam zacząć rozglądac się za działką. Wiadomo: ładną, cichą, uzbrojona i tanią............
    Twoja działka wygląda przepięknie (domek zreszta też super), czy mógłbyś zdradzić gdzie w Bieżanowie jest tak sielsko? Jeśli oczywiście nie masz nic przeciwko ujawnianiu się na forum .
    Ja mam bardzo skonkretyzowane marzenia co do lokalizacji, ale boję się, że w miejscu, o ktorym myśle nie będzie mi łatwo znaleźć coś na swoją kieszeń...
    pozdrawiam ciepło
    dorota

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Gajko - przepraszam za długie milczenie - po prostu zapomniałem sprawdzać własny wątek. Jakoś strasznie cicho na nim było - no i stąd brak reakcji na Twój post.
    Ale już sie poprawiam Przeczytałem własnie Twój post na grupie krakowskiej, poszukałem po prywatnych wiadomościach (to chyba zdecydowanie najlepszy sposób żeby mnie "złapać" - chociaz zostaje jeszcze e-mail) no i znalazłem coś tutaj.
    Przechodząc do rzeczy:
    Otóż nasza działka była najtańsza z możliwych - dostała ją moja żona od babci. Grosze za notariusza - oto wszelkie koszty. Natomiast jeśli chodzi o ceny działek w tej okolicy to oczywiscie w zalezności od położenia i uzbrojenia wahają się od ok. 8 tys. do 12 tys. złotych za ar. U nas był pewien kłopot z uzbrojeniem, ale dzięki dobrej woli teściów mamyy wodę, prąd i telefon, a będzie też kanalizacja (na razie szambo - niestety). Gaz mamy z podziemnego zbiornika i uzywamy go wyłącznie do ogrzewania domu. Kuchnia jest z płytą ceramiczną i to naprawdę świetne rozwiązanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Kgadzino.
    Mieszkasz w swietnym miejscu
    Dwa lata temu jakos nie trafilismy na działkę za 8 tys, chciano
    więcej
    W Niepołomicach były wówczas juz działki po 6-8 tys. za ar.
    Jednak likwidacja ulg obnizyła cenę, tak przynajmniej mi sie wydaje.
    Pozdrawiam i duzo szcześcia w tym uroczym domku i miejscu.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Dzięki Gajeczko za życzenia. A wy na którym końcu Niepołomic walczycie?

  8. #8

    Domyślnie

    Ot przemyślna bestia ta kgadzina, żona z działką w pięknym miejscu MU się trafiła..., a ja myślałem, że tylko ze mnie taki szcęściarz...
    Ładny domek, mam nadzieję, że sam będę mógł pochwalić się swoją stroną WWW, gdzieś na jesieni...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony