dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie Gont bitumiczny - pochwalcie się!

    No właśnie, jakie macie? Może wkleicie zdjęcia?
    Właśnie wybieram i nie mogę się zdecydować
    Na początku miała być karpiówka, brązowa najlepiej. Teraz skłaniam się ku prostokątnej, w kształcie cegiełek lub takiej nieregularnej, brązowej albo cieniowanej... Dachy to ostatnio moja obsesja, oglądam, wypytuję... Ludzie na ogół sami nie wiedzą co mają na dachu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zapoznaj się z ofertą firmy ISOLA. Bogaty asortyment wzorów i kolorystyki. Posiadają w ofercie nawet imitację łupka. Aktualnie wprowadzają na rynek nowy wzór. Ich wyroby doskonale się sprawdzają w naszej strefie klimatycznej. Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Mojej "pani" sie nie podoba, jest tradycjonalistką
    http://trelleborg.ultra.pl/systemy_b...tml&pageID=136
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  4. #4

    Domyślnie

    Ewentualnie IKO.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    podnoszę

    proszę o fotki dachów pokrytych gontem. może macie coś w swoich zbiorach?

  7. #7

    Domyślnie

    Przez całą budowę myślałem o goncie ,ale że wole dmuchać na zimne więźbę zrobiłem pod dachówkę, dlatego ze zaraz nie krylem docelowo, tylko papa .
    Dzis na budowie stoi 3600szt Koramica atracytowego .Więźba jak znalazł

    Dlaczego zmieniłem zdanie.
    Rok temu zdarzały sie wichury , u rodziców są gonty już z 8 lat i co sie stało , w czasie wichury czubki gontów postawiły dęba , dlatego że gwoździe
    z czasem zaczęły wychodzić i powoli podnosić te czubki ,wystarczył wiatr i reszta sie sama zrobiła. Mała szczelina wystarczyła by wiatr znalazł opór .

    Druga sprawa to praktycznie niemożliwość ukrycia fałd na składaniu papy podkładowej pod gont. Gdy słonko poświeci pod odpowiednim kontem to mnie szlag bierze jak to widzę. Co metr fałda , jak dla mnie nie do przyjęcia.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Mam dach kryty gontem...nic z sytuacji wymienionych przez Krisa nie ma u mnie miejsca...gonty nie odstają, a żadnych fałd nie zaobserwowałam ...jak dla mnie na razie to same zalety
    tak wygląda mój goncik



    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  9. #9

    Domyślnie

    Ile kosztował Cie ten dach?

  10. #10

    Domyślnie

    też mnie ciekawi cena tego dachu...
    odnośnie gwoździ- to żebrowane do drewna tak szybko nie wyjdą

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    Rok temu zdarzały sie wichury , u rodziców są gonty już z 8 lat i co sie stało , w czasie wichury czubki gontów postawiły dęba , dlatego że gwoździe
    z czasem zaczęły wychodzić i powoli podnosić te czubki ,wystarczył wiatr i reszta sie sama zrobiła. Mała szczelina wystarczyła by wiatr znalazł opór .

    Druga sprawa to praktycznie niemożliwość ukrycia fałd na składaniu papy podkładowej pod gont. Gdy słonko poświeci pod odpowiednim kontem to mnie szlag bierze jak to widzę. Co metr fałda , jak dla mnie nie do przyjęcia.
    widzisz, przy prawidłowo wykonanym pokryciu dachówka bitumiczną żadna z opisanych przez ciebie wad nie ma miejsca. niestety, część wykonawców podchodzi do tematu papa to papa jak papier wszystko przyjmie; a niestety to pokrycie jest bardziej wymagające niż sie większości wydaje. stad i wielu niezadowolonych można znaleźć.
    co za gwoździe stosowano , że same wychodzą? jaką papę dano na deskowanie? dlaczego końce (czubki, noski) nie zwulkanizowały sie z poprzednią warstwą? czyżby wykonawca tak spaprał spodnią warstwę, że przestała być lepka? w jakiej temp. zewn. był kryty dach?
    pozdrawiam
    mieszkam na wsi, podoba mi się.

  12. #12

    Domyślnie

    gwoździe są kręcone ,miedziane , wszystko było przez parę lat ok, dach jak malowany ,wszystko sie zwulkanizowało, dach robili latem, pamiętam bo wchodziłem i za bardzo nie szło chodzić po gontach bo robiły sie ślady po butach.

    Pod gontami jest papa ,która była ze dwa razy lepikiem smarowana w wcześniejszych latach.
    Wychodzące gwozdki zrobiły szczeliny w czybkach , a to już starczyło by wiatr je podniósł.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Miedziane gwoździe zawsze wychodzą i to ich podstawowa wada. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewkast
    Ile kosztował Cie ten dach?
    w zasadzie to dwa dachy ...jeden na domu, drugi na garażu... jakieś niespełna 300m powierzchni
    w jednej hurtowni kupowałam wszystko: gont, papę, wiatrownice i blachę, gwoździe i co tam jeszcze trza ...za wszystko zapłaciłam latem ubiegłego roku 9000zeta
    potrzebne były jeszcze deski do zadeskowania dachu...zostało mi sporo po szłaunkach, więc dokupiliśmy chyba tylko ze 2 kubiki
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #15

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz

  16. #16

    Domyślnie

    aha a co to za firma?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Technonicol...tak się nazywa producent...kiedy kupowałam to były mało popularne...teraz coraz częściej spotykam w składach
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    odlo78

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    305

    Domyślnie gont

    mi bardzo, ale to bardzo podoba się gont na domku nr 3 na stronie jmsa http://www.jmsa.pl/jmsa_content.html Może ktoś ma pomysł jak uzyskać taki efekt - kolor niby jednolity ale efekt przestrzenny, taki trochę łupkowaty? Czy któryś z dostępnych producentów ma coś takiego w ofercie? Przejrzałam wiele ofert ale na dokładnie taki nie trafiłam - albo może po prostu inaczej wygląda to na dachu a inaczej an próbce ..

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Isola ma w ofercie Tiri dający taki efekt. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    odlo78

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    305

    Domyślnie

    na Pana Andrzeja jak zwykle można liczyć !!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony