dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    annika

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie jak szlifować gres ?

    witam,
    pierwszy raz piszę, ii proszę o radę

    mam gres opoczno naturale do łazienki, chciałabym żeby glazurnik to szlifował, ale on twierdzi, że nie da rady, zasugerował żeby dać gdzieś do oszlifowania ?

    pomijam - gdzie, bo mąż szukał i znalazł, koszty straszne, ale czy faktycznie glazurnik nie jest w stanie tego zrobić, czy musi to być sprzęt inny niż do zwykłych płytek?

    czym się szlifuje gres?
    pozdrawiam anna

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    tnie się tarczą diamentową na mokro pod zadanym kątem
    niestety profesesjonalny sprzęt kosztuje niemało
    jezeli tego jest niewiele to tarcza do kamienia ................. w kazdym razie można to zrobic ale to kosztuje
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie odpowiedz do szlifowania gresu

    no to macie problem. Jesli są to płytki gresowe to bez szlifowania na mokro nic z tym nie zrobicie. A jak to sie stalo ze musicie szlifowac ten gres??

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę (bo sama mam na podłodze, gdzie nie trzeba było szlifować) to ta sama płytka jest ścienna co podłogowa.

    Albo znaleźć innego płytkarza, albo pogodzić się z listwami.

    Ale tyle ludzi kładzie gres na ścianach, może ktoś pomoże.

  5. #5

    Domyślnie

    Gres jest twardy i aby był ładnie oszlifowany bez wyszczerbień nie da się na sucho i domowymi metodami. Jak chciałem aby z płytek gresowych zrobili mi coków to wszystkie krawędzie szlifowane na 45st były robione w zakładzie kamieniarskim.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    annika

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedzi,


    a gres musi być szlifowany, nie chcę żadnych listew, do zrobienia jest półka pod 2 umywalki i obok wanny, więc trochę będzie tego szlifowania,
    nie wiedziałam , że to będzie aż taki problem,
    teraz nie ma wyjścia


    dzisiaj pożegnaliśmy "fachowców", i nie tylko z powodu gresu
    pozdrawiam anna

  7. #7

    Domyślnie

    Niekoniecznie trzeba szlifowac na mokro. Ja też kiedyś stanąłem przed podobnym dylematem przy szlifowaniu gresu rektyfikowanego. na początek udałem się do najlepszego kamieniarza w okolicy co ma wypasione maszyny ale na drugi dzień zadzwonili ,że im się kruszy.
    Ja po wielu próbach znalazłem sposób i jakoś szło . Szlifowałem na sucho użuwająć zestawu 4-5 tarcz i szlifierki kątowej + podórka pod płytki pochylona pod kątem 45 st.
    ścinanie zgrubne tarczą diamnetową ale nie segmentową, następnie korundowa do kamienia , potem do kamienia ale taka cienka na koniec zwykła do stali lamelkowa na ostateczną obróbkę. czasami papier ścierny na kołku. Pieprzenia jest co niemiara nie wspomnę o kurzu, robiłem to w garażu a w domowych warunkach to już wogóle nie ma o tym mowy. Nie powiem, że szło łatwo nie raz na sam koniec po pół godzinnym szlifowaniu rantu długości 60 cm na samym końcu nagle trach i się wykruszy drobinka i płytka do kosza. Wcale się nie dziwię Twojemu glazurnikowi, że nie za bardzo chce to robić. Wierz mi można zawału się nabawić .
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  8. #8

    Domyślnie

    Do wyszlifowania gresu na narożach wystarczy : -szlifierka ręczna z regulacją obrotów, -dobra tarcza diamentowa (można kupić za 100zł), -papier ścierny do kamienia+krążek do papieru, taki wkręcany na szlifierkę, -dobre chęci glazurnika.
    Fabryczną krawędź przycinamy tarczą diamentową pod kątem 50-60 stopni, około 1-2mm poniżej krawędzi szkliwa.Idealnie przyciąć się nie uda ,resztę szlifujemy szlifierką z regulacją obrotów, papierem ściernym ,starając się nie szlifować krawędzi na ostro.Dużo przy tym kurzu,ale zrobić się da, i efekt dużo lepszy( niestety droższy) od listwy.
    Ręcznie można zrobić bardziej skomplikowane cięcia , jak tu
    http://www.omu.jpg.pl
    Glazurnik

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie

    przepraszam ale od kiedy to inwestor ma się martwić jak wykonać robotę za którą płaci wykonawcy, pierwszy raz słysze żeby płytki ktoś miał nosić do zakładu kamieniarskiego. Szlifowanie płytwk to "broszka" glazurnika a jak nie umi to dupa nie glazurnik. no chyba że płacisz mu tyle że połowe roboty muszisz za niego odwalić
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    annika

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kanton glazurnik to już historia,
    pozdrawiam anna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony