dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Kotły RECO? kto takiego ma?

    Szukam odpowiedniego kotła do kotłowni mojego domku.Chyba juz wszystkie zobaczyłem, RECO wydał mi sie trochę " mercedesowy" tylko pytanie czy coś ma z mercedesa czy tylko tak wygląda ?
    Gabaryty można mu wybaczyć , jakoś go zasypie

    Może ktoś ma ? Prosiłbym o ocenę ?

  2. #2

    Domyślnie Reco 54kW

    Jestem posiadaczem Reko 54kW i narazie jestem zadowolony. Bardzo prosty i czytelny sterownik (w przeciwienstwie do Viadrusa). Ma dwa ruszta na: 1.drzewo (bardzo duza gardziel) 2.eko groszek. Mozna palic w nich rownoczesnie, fajna sprawa. Zasobnik na ekogroszek o poj. 0,5m3. Jednym slowem to solidny zeliwny piec.

  3. #3

    Domyślnie

    slavus ile masz sterowników pokojowych do niego podłączonych.
    Ja bede miał dwa parter jeden i poddasze tylko przeważnie kotły maj jedno wejście.Jak wygląda u ciebie?

  4. #4

    Domyślnie

    Jakos mało znany ten mercedes wśród kotłów

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    slavus ile masz sterowników pokojowych do niego podłączonych.
    Ja bede miał dwa parter jeden i poddasze tylko przeważnie kotły maj jedno wejście.Jak wygląda u ciebie?

    Chodzilo mi o sterownik przy samym piecu. Jesli chodzi o sterowniki pokojowe to takowych wogole nie instaluje. Doszedlem do wniosku ze temp. w pokojach bede sterowal za pomoca zaworow termostatycznych na grzejnikach. (piec mam zamontowany w pensjonacie, glowice termostatyczne beda mialy blokady, Gosc przyjezdza ustawiam temp. i blokuje, Gosc wyjezdza ustawiam na 7C.). Swietnie sprawdza mi sie taki system w prywatnym domu. Mysle jedenynie nad sterownikiem umieszczonym na zewnatrz budynku (R-eko ma na dniach taki wprowadzic, albo juz wprowadzilo do swojej oferty).

    Serdecznie pozdrawiam z malowniczego Ustronia (Beskid Slaski)

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ogrzewacz

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Jeżeli chodzi o kotły r-eco to wszystkie automaty czyli te na eko-groszek posiadają wyjście na termostat pokojowy.
    U mnie pracuje od pół roku. mam dom 200m2 spala około 12-17kg na dobę.
    Oczywiście dom mam dobrze ocieplony.Kocioł pracuje rónież na cele ciepłej wody.

  8. #8

    Domyślnie

    Hej. To mój pierwszy wpis na forum, do tej pory tylko podglądałam. Chciałabym coś więcej się dowiedzieć na temat tego kotła, widziałam go w muratorze i zastanawiam się jak działa w praktyce, bo wygląd ma jak kotły gazowe. Jak można to jeszcze interesowała by mnie cena - wg muratora od 10 tys ?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Anoolka
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Chciałam zapytać czy taki piec może dobrze współpracować z ogrzewaniem podłogowym?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaZiel
    Hej. To mój pierwszy wpis na forum, do tej pory tylko podglądałam. Chciałabym coś więcej się dowiedzieć na temat tego kotła, widziałam go w muratorze i zastanawiam się jak działa w praktyce, bo wygląd ma jak kotły gazowe. Jak można to jeszcze interesowała by mnie cena - wg muratora od 10 tys ?
    Zajzyj prosze na oficjalna strone Reco: http://www.r-eco.pl/ Tam znajduja sie aktualny cennik.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anoolka
    Chciałam zapytać czy taki piec może dobrze współpracować z ogrzewaniem podłogowym?
    Trzeba zamontowac na instalacji tzw. mieszacz wody. Zawor trojdrozny. Ustawiamy na nim zadana temperature jaka ma osiagnac podlogowka.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Też przymieżam sie do kotła reco ale instalatorzy powiedzieli że są w nim
    kłopoty z komputerem.
    Czy ktoś z użytkowników może sie na ten temat wypowiedzieć.
    Pozdrawiam
    Rifle

  13. #13

    Domyślnie

    Pale juz drugi miesiac i rzadnych problemow ze sterownikiem wrecz przeciwnie bardzo prosty i czytelny w obsludze.

    Pozdrawiam z malowniczego Ustronia !

  14. #14

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuje za opinie o tym kotle.
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś to poprosze o podzielenie sie nimi .
    Pozdrawiam
    Rifle

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony