dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie "Sosenkowicze" ! odezwijcie się !

    Jak Wam idą prace? Może jakieś zdjęcia zamieścicie ! planuję budowę Sosenki i już nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy, tak mi się podoba ten projekt.

    Jestem z Wadowic, czy ktoś z małopolskiego lub śląskiego mógl by pochwalić się swoją Sosenką??? wiem że są w okolicy, liczę na życzliwego inwestora

    Pozdrawiam, życzę wytrwałości.
    Pieniądze szczęścia nie dają... ale kobietom łatwiej płakać w mercedesie s-klasy niż w autobusie komunikacji miejskiej...

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    witam
    zapodaj jakiś link do projektu będzie wiadomo jaki masz na myśli

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pi0tr
    witam
    zapodaj jakiś link do projektu będzie wiadomo jaki masz na myśli
    No faktycznie, zapomniałam o najważniejszym. Proszę, o to link

    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=72&sid=5

    Ładny, prawda???
    Pieniądze szczęścia nie dają... ale kobietom łatwiej płakać w mercedesie s-klasy niż w autobusie komunikacji miejskiej...

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety nasza Sosenka jeszcze na papierze. Ruszamy od wiosny. Miejsce - Gliwice. Domek też bardzo mi się podoba. Poczyniliśmy pewne zmiany w adaptacji - zadaszenie tarasu oraz we wnętrzu. Zmieniliśmy miejsce schodów - tam gdzie dawna lazienka, lazienka w miejsce kotłowni, CO do wnęki w garażu.
    Przez to powiększył się znacznie pokój dzienny.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka
    Niestety nasza Sosenka jeszcze na papierze. Ruszamy od wiosny. Miejsce - Gliwice. Domek też bardzo mi się podoba. Poczyniliśmy pewne zmiany w adaptacji - zadaszenie tarasu oraz we wnętrzu. Zmieniliśmy miejsce schodów - tam gdzie dawna lazienka, lazienka w miejsce kotłowni, CO do wnęki w garażu.
    Przez to powiększył się znacznie pokój dzienny.
    To dobrze że w Gliwicach, od nas niedaleko. Czy możemy się jakoś skontaktować??? Mamy kilka pytań do projektu i potrzebujemy porady od bardziej doświadczonych od nas...
    Podam mój nr gg, odezwijcie się, bardzo proszę
    gg 7893859
    Pozdrawiam
    Pieniądze szczęścia nie dają... ale kobietom łatwiej płakać w mercedesie s-klasy niż w autobusie komunikacji miejskiej...

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    Byłem jedną z pierwszych osób na forum które budowały Sosenkę.
    Budowa zaczęła się w październiku 2003 roku a skończyła w lipcu 2005 roku.
    Mieszkam juz w domku 1,5 roku i jestem z niego zadowolony.
    Co mógłbym doradzić ze swojego doświadczenia to że by nie zmieniać tego projektu bo uważam, że jest optymalny. Rozwiązanie z otwarta prezestrzenią n parterze jest moim zdaniem rewelacyjne, sprawia wrażenie że jest tam dużo więcej miejsca niż wynika z metrażu.
    Budowałem z Ytonga, koszty ogrzewania rzeczywiście wychodzą bardzo niskie.
    Domek jest bardzo ekonomiczny zarówno w budowie (zmieściłem się w kosztorysie , ówczesnym oczywiście) jak i utrzymaniu.
    Jeśli chcecie o coś zapytać to chętnie odpowiem.
    pozory mylą

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    Co mógłbym doradzić ze swojego doświadczenia to że by nie zmieniać tego projektu bo uważam, że jest optymalny. Rozwiązanie z otwarta prezestrzenią n parterze jest moim zdaniem rewelacyjne, sprawia wrażenie że jest tam dużo więcej miejsca niż wynika z metrażu.


    Mam pytanie: ze zdjęcia wynika że jest to Sosenka wersja bez garażu? I naprawdę nic nie zmieniliście w projekcie???

    A swoją drogą gdzie są Niepołomice? Może byśmy się do Was wybrali i obejrzeli nasz przyszły wymarzony domek na własne oczy ???

    Właściwie mogę sprawdzić gdzie te Niepołomice - na mapie, ale szczerze mówiąc wolę siedzieć tutaj i przygladać się zdjęciu Sosenki

    Pozdrawiam
    Pieniądze szczęścia nie dają... ale kobietom łatwiej płakać w mercedesie s-klasy niż w autobusie komunikacji miejskiej...

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,
    Dom jest z garażem tak jak w projekcie, z tym że jest to wersja C bodajże (zdjęcie)
    Nie było żadnych zmian konstrukcyjnych.
    Jedyne zmiany do których się przyznaję dotyczyły ilości i wilelkości okien.9
    Niepołomice leżą koło Krakowa. Zapraszam do obejrzenia.
    pozory mylą

  9. #9

    Domyślnie

    Dom jest z garażem tak jak w projekcie, z tym że jest to wersja C bodajże (zdjęcie)
    Nie było żadnych zmian konstrukcyjnych.
    Jedyne zmiany do których się przyznaję dotyczyły ilości i wilelkości okien.9
    Niepołomice leżą koło Krakowa. Zapraszam do obejrzenia.


    No tak, także myślałam o zmianach okien

    Świetnie że to koło Krakowa, mamy do Państwa niedaleko, skorzystamy z zaproszenia na pewno !!!
    Sosenka wyszła ślicznie
    Odezwiemy się na meila. Pozdrawiam
    Pieniądze szczęścia nie dają... ale kobietom łatwiej płakać w mercedesie s-klasy niż w autobusie komunikacji miejskiej...

  10. #10

    Domyślnie "sosenkowicze"

    Witam, wracam do tematu. Pytanie do tych budujących - jak Wam idzie? Sosenki rosną? gdzie ?
    Pytanie do mieszkających - jak się mieszka ?
    Jestem na etapie papierologii - i już nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy.
    Byliśmy już w Sosence, w Niepołomicach, naprawdę śliczny domek !
    Idealny na działkę południową. My będziemy budować wersję C.
    Pozdrawiam wszystkich "Sosenkowiczów" ))
    Pieniądze szczęścia nie dają... ale kobietom łatwiej płakać w mercedesie s-klasy niż w autobusie komunikacji miejskiej...

  11. #11

    Domyślnie moja sosenka

    witam sosenkowiczów!
    właśnie dostaliśmy pozwolenie na sosenkę. wprowadziliśmy kilka zmian np. wydłużyliśmy domek od strony salonu i kuchni, przenieśliśmy co do piwnicy, którą też dodaliśmy pod połową budynku. I jeszcze myślimy o pokoju nad garażem.Ale to wszystko oczywiście na papierze.
    I stąd moje pytanie czy Ktoś z Was Sosenkowicze zastosował już którąś z tych zmian (najbardziej interesuje mnie rozwiązanie poddasza i pokoju nad garażem.
    A tak w ogóle to jakie były realne koszty budowy takiego domku?
    Budujemy w okolicy Lublina i jeszcze nie mieliśmy okazji widzieć tego domku w w naszych okolicach.

  12. #12

    Domyślnie :)

    Takie zmiany o ile wiem, wprowadziła el-ka, wydłużali domek o 1m, przesuwali kominek w głąb salonu, kombinowali ze schodami, żeby na stryszek dało się wchodzić z korytarza a nie z łazienki
    My z kolei nie wprowadzamy żadnym zmian tego typu, jedynie na pięterku nie robimy 3 pokoi, tylko dwa, poza tym rezygnujemy z klatki schodowej na rzecz schodów drewnianych, kręconych lub innych, w każdym razie nie będą takie jak w projekcie. Aha, i rezygnujemy z kominka
    Nigdy nam sie kominki nie podobały
    Pozdrawiam "Sosenkowiczów".
    Pieniądze szczęścia nie dają... ale kobietom łatwiej płakać w mercedesie s-klasy niż w autobusie komunikacji miejskiej...

  13. #13

    Domyślnie

    a czy masz już realny koszt budowy domu, chodzi mi o stan surowy i dach? Ekipa z którą rozmawialiśmy wyceniła ok. 1500-2000 za piwnicę i 10tys za stan surowy bez dachu. Jakie są koszty położenia dachu??? (są to kwoty na jesień tego roku)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony