dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 320
  1. #301

    Domyślnie koszt dachu - robocizna

    u mnie okolice leszna za dach 230 m2 w tym 3 lukarny 3 spadowy może nie super trudny ale i nie łątwy większosć chciała około 19, 20 tysiecy za całość,
    ja zanalazłęm faceta za 12 tysięcy. w tulu powinien sie zmieścić ale wiadomo i tym za 20 i temu za 12 coś może wyskoczyć. w regione wiedze duzo ogłoszeńmurarzy szukających pracy, przez ostatnie pół roku zmianił osie tyle że jest po boomie budowlanym, tzn Dobre firmy mogą mieć jeszcze robote zleconą w ubiegłym roku i po tamtej cenie zakontraktowane ale Ci bez pracy już chętniej zjeżdzają z cenami

  2. #302
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie Re: koszt dachu - robocizna

    Mnie ostatecznie udało się zejść na 76 zł/m2 za dach. Cieśla (jednocześnie dekarz) z b. dobrymi referencjami na forum (i wśród fachowców, z którymi rozmawiałem) sam załatwi drewno i zaimpregnuje na budowie (860 zł/m3 + 2,20 zł/mb łat).
    Po rozmowach z architektem, kierownikiem budowy (doskonałe referencje na Białej Liście Wielkopolskiej) powiem jedno: dobrzy fachowcy, a takich mam wrażenie udało mi się złowić, mają robotę bez przerwy. Nie są tani, bo znają swoją wartość. Podchodziłbym b. ostrożnie do ekip, które opuszczają 8-10 tys.

  3. #303
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nie ma prawa zerwać śniegołapów!. Egon ; Cena średnia . Pozdrawiam Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan
    Nie ma prawa zerwać śniegołapów!. Egon ; Cena średnia . Pozdrawiam Jan.
    Średnia w górę, czy w dół?

  5. #305
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    W tym sezonie ceny robocizny będą szły w górę. W W-wie > 100. Chwała. Pozdrawiam Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan
    W tym sezonie ceny robocizny będą szły w górę. W W-wie > 100. Chwała. Pozdrawiam Jan.
    Taa , akurat, obyś miał co robić za takie stawki Mistrzu Janie , ja tam widzę coraz bardziej szarą strefę i spadające stawki, i przekonasz się wkrótce że tak będzie....

  7. #307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMASZQS
    Cytat Napisał MistrzJan
    W tym sezonie ceny robocizny będą szły w górę. W W-wie > 100. Chwała. Pozdrawiam Jan.
    Taa , akurat, obyś miał co robić za takie stawki Mistrzu Janie , ja tam widzę coraz bardziej szarą strefę i spadające stawki, i przekonasz się wkrótce że tak będzie....
    Hejka
    Wlasnie kilka dni temu poslalam do diabla dekarza ktory tez sobie sypnal stawka na jego miejsce znalazlam 2 tanszych i rownie dobrych ... moze nawet lepszych tylko jeszcze nie zepsutych . Ostatecznie wybralam tego ktory dal mi korzystniejsze warunki . Ludzie nie dajcie sie zwariowac ......
    i nie zalatwiajcie wszystkiego w ostatniej chwili bo wtedy wlasnie przeplacacie , a nieuczciwi wykonawcy na tym korzystaja

  8. #308
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M
    Cytat Napisał TOMASZQS
    Cytat Napisał MistrzJan
    W tym sezonie ceny robocizny będą szły w górę. W W-wie > 100. Chwała. Pozdrawiam Jan.
    Taa , akurat, obyś miał co robić za takie stawki Mistrzu Janie , ja tam widzę coraz bardziej szarą strefę i spadające stawki, i przekonasz się wkrótce że tak będzie....
    Hejka
    Wlasnie kilka dni temu poslalam do diabla dekarza ktory tez sobie sypnal stawka na jego miejsce znalazlam 2 tanszych i rownie dobrych ... moze nawet lepszych tylko jeszcze nie zepsutych . Ostatecznie wybralam tego ktory dal mi korzystniejsze warunki . Ludzie nie dajcie sie zwariowac ......
    i nie zalatwiajcie wszystkiego w ostatniej chwili bo wtedy wlasnie przeplacacie , a nieuczciwi wykonawcy na tym korzystaja


    Witam , Edyto czy możesz mniej więcej przybliżyć jaki dach i jakie były różnice w wycenach ?

    edit: już wiem jaki dach bo zorientowałem się że masz link do dziennika

  9. #309

    Domyślnie

    Wielkopolska, miejscowość 100 tys. Dobry dekarz, będzie kładzie płaską dachówkę wiec każda niedoróbkę można łatwo dostrzec.

    więźba, deskowanie i papowanie 35 zł/m2
    dachówka 25 zł/m2

    byli i po 50 za całość ale bez doświadczenia w dachówce płaskiej (np. creaton domino)

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga-gaga
    Witam mam pytanie trochę z innej beczki.Co sądzicie o montowaniu sniegołapów na blachodachówkach i czy to prawda że pod naporem śniegu są wyrywane wkręty. Proszę o komentarze.
    Witaj.
    Ja od 2004 roku nie moge narzekać. Opady śniegu bywaly wielokrotnie bardzo duże i nie się nie stało. A dzieki "płotkom" mam całe rynny.
    Buduj w parze z naturą...

  11. #311
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Edyto!. Jak możesz nazywać kogoś , że jest nieuczciwy. Przecież Cię nie oszukał.Ceny są negocjowane nie ma sztywnych cenników . Ten fachowiec uważał , że tyle warta jest jego praca i tyle. Życzę Ci aby tanie było też solidne. Pozdrawiam Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #312

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Edyto!. Jak możesz nazywać kogoś , że jest nieuczciwy. Przecież Cię nie oszukał.Ceny są negocjowane nie ma sztywnych cenników . Ten fachowiec uważał , że tyle warta jest jego praca i tyle. Życzę Ci aby tanie było też solidne. Pozdrawiam Jan.
    Sluszna uwaga

  13. #313
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    585
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dach kopertowy, lukarna, pow, 250 m2, kryty dachówką Creaton. Więźba, dachówka, obróbki blacharskie, deski podrynnowe, orynnowanie. Całość 70 zł/m2
    Ekipa solidna, uczciwa, wykonane super, terminowo. Górny Śląsk- Rybnik. Cena z kwietnia br.

  14. #314
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar siwson
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Proszę o informację czy cena 55 zł/m2 za ofoliowanie, dachówkę płaską betonową, obróbki, orynnowanie bez więźby jest ok czy trochę drogo? Wykonawca jest doświadczony układał dachy z tej dachówki i nikt nie miał uwag.

  15. #315

    Domyślnie

    Siwson, jeśli w cenie też montaż okien dachowych (nie wiem, czy masz?), to nawet bardzo ok. Patrz koniecznie na doświadczenie i referencje, a nie tylko na cenę. Mistrz Jan dwa lata temu prognozował, że będzie stówka/m2. Na szczęście dla inwestorów - prognozy o połowę nietrafione

  16. #316
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar boruvva
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-611
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mamy 2013
    Dach dwuspadowy, 5 okien połaciowych, 2 kominy, 2 wyłazy, płytka włókno-cementowa (bardzo pracochłonna) 145m2
    Koszt robocizny: 13000 / 90zł/m2

  17. #317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monsiu Zobacz post
    ile może kosztować dach dwuspadowy 200m2,bez lukarn i udziwnień pod W-wą?konkretnie pod Nadarzynem?
    Ceny podawane przez Was są bardzo atrakcyjne, ale z doświadczenia wiem,że Warszawka rządzi się innymi prawami
    czy ktoś może ostatnio budował i może coś napisac?
    podciągam swojego posta sprzed 3 lat, pytanie jw., jeszcze nie zmieniłam dachu
    temat aktualny na lato 2013 r., może ktoś z Was ostanio doświadczał podobnych wrażen w okolicach W-wy z dachem dwuspadowym z dachówki cementowej?

  18. #318

    Domyślnie

    Woj. dolnośląskie, dach 440m2, 3 kominy, 9 okien dachowych, 95m2 nadbitki- 38 tyś


    - więźba+ dachówka - 65zł/m2- dach kopertowy troszkę posrany
    - komin 200zł/m2 łupka
    - okno dachowe- 100zł
    - nadbitka 40zł
    - ułożenie płyt OSB na stryszku- 20zł/m2
    - rynny 20zł/mb

  19. #319
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anabol18

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Pawłowice
    Kod pocztowy
    43-251
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam .Ja dach zamierzam wykonać latem 2014 teraz zaczynam szukać firmy która dobrze to zrobi . Projekt ADA BIS 192m2 dach , dach prosty <stodoła> bez zadnych udziwnień . Zakres robót : więźba ,deskowanie ,papa,łaty ,kontr łaty, podbitka ,obróbki blacharskie ,okna dachowe ,obrobienie komina ,krycie dachówką cementową.
    Na razie dostałem wycenę od jednego wykonawcy :
    -dachówka Brass Bałtycka lumino -14650
    -więźba 9,3m3 -9700
    -podbitka 60m2 -1830
    -śróby gwoździe -800zł
    -okna 5 szt 4590
    wykonanie
    -więźba 5760
    -podbitka 795
    -dachówka 7680
    -montaż okien 1500


    do tego deski na dach
    5m3 - 2800
    papa około 2100
    robota 2000

    do tego obróbka komina bede miał jeden i podmurowanie pod wieźbę dopiero po wykonaniu bo nie wiadomo jak pójdzie .
    i ile tego będzie rynny tak samo dopiero jak będzie zrobiony dach ......

    wiec za wyżej wymienione już cena jest równa 54200 zł
    firme polecił mi znajomy który za wykonanie wieńców ,szczytów wyciągnięciu kominów ,więźby <dach 2 spadowy z 1 lukarem > 220m2 z 3 oknami dachowymi ,dachówka ta sama z rynnami i wyszła go cena 47tys ,inny znajomy za podobny dach do mojego zapłacił 40 tys
    więc nie wiem czy moja wycena nie jest zawyżona ?
    ceny materiałów niby z wielkim rabatem <nie jestem głupi aby nie wiedzieć co ile kosztuje tym bardziej iż jestem prywatną osobą i za materiał fakturki nie potrzebuje ..... więc cena na pewno ulegnie zmienia ...
    Jestem z Pawłowic a budowa w miejscowości SUSZEC może ktoś na namiary na w mianę względnych dekarzy w rozsądnej cenie w mojej okolicy ?
    wysyłałem prośby i wycenę do wielu firm <polecanych ze strony brassa ale tylko jeden odpowiedział i taką cene zaproponował ze nawet nie biorę go pod uwagę ......
    z Okien dachowych jestem w stanie zrezygnować bo kazdy z pokoi ma osobne okno ścienne . ale zobaczymy ....

  20. #320
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anabol18

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Pawłowice
    Kod pocztowy
    43-251
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Od ostatniego postu dostałem wyceny od 7 firm z czego tylko jeden wykonawca potrafił odpowiedzieć na pytanie co z wentylacją jak ją prawidłowo wykonać , spytał się czy wstępne poszycie dachu będzie z płyt czy desek , jeśli z płyt to ustawi odległości krokwi w taki sposób aby pasowało bez docinki <mam różne odległości krokwi od siebie > oraz tylko on na moje pytanie czy można usunąć zastrzały belek i murłaty bez zadnych konsekwencji odpowiedział ze można pod warunkiem zwiększenia ich przekroju z 14x14 na 18x18 dla innych którym zadawałem to pytanie nie było żadnego problemu .......
    za
    -położenie więźby
    -nadbitka
    -deskowanie ,płytowanie
    -papa
    -łaty kontr łaty
    -dachówka
    -wstawienie wyłazu
    -rynny

    cena 65zł m2 więc taka cena mnie w 100% zadowala a firma działa na rynku od 9 lat , 60% nowych dachów w mojej miejscowości właśnie oni wykonali i nie mieli żadnej reklamacji . Pozdrawiam kto szuka ten znajdzie

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony