dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 320
  1. #41

    Domyślnie

    Jeszcze nic nie dotarło. Ale dzieki Rafald, zadzwonie popytam może coś uda się dogadać.

  2. #42

    Domyślnie

    Dach 255m z lukarnami, z 6 oknami i wyłazem, dachówka ceramiczna - za całość 17000zł.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuza19
    Dach 255m z lukarnami, z 6 oknami i wyłazem, dachówka ceramiczna - za całość 17000zł.
    niektórzy lubią przepłacać. moim zdaniem max. 13.500 zł

  4. #44

    Domyślnie

    ECIK, wyceń moj dach, może zmienię swojego dekarza...

    Prosty, dwuspadowy naczułkowy łącznie z garażem 365mkw, na razie mam ofertę za całość-17.000 (łąćznie z oknami, rynnami, więźbą)

    Natalia

  5. #45

    Domyślnie

    po fachowca od dachu zapraszam na wschód kraju u mnie blachodachówką robili po 10zł za m2

  6. #46

    Domyślnie

    Za 10 zł od metra to żadni fachowcy , zwyczajni rolnicy na krus-ie lub nawet nie żadna porządna firma nie będzie robić za taką stawkę mając do zapłacenia ludzi, zus, podatki, paliwo, narzędzia itd bo poszła by z torbami po pierwszym dachu. Nie twierdzę ,że twoi fachowcy byli kiepscy czy coś takiego ale 10 zł za metr nawet blachy to gruba przesada, bo jak by mieli to wszystko pozapłacać to wyszli by na minus, dlatego wnioskuję że są to rolnicy którzy w przerwie między wykopkami, a żniwami dorabiają sobie na dachach

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar antolek
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    To i ja dołoże swoje.

    Dach 320 m kw.

    Cieśle - 6000 PLN
    Więźba dachowa 15,1 m3 z projektu, oczywiście trzeba doliczyć jakieś naddatki i wtedy wychodzi ok 17 m3 (obejmuje łaty i kontrłaty) 11 600 PLN do negocjacji z transportem

    Położenie dachówki BRAAS CELTYCKI LUMINO - 11 900,- PLN z obróbkami, położeniem folii przybiciem łat i kontrłat, obróbki blacharskie, orynnowanie itp

    Materiały BRAAS + rynny + folia (wszystko do dachu) - 22600 PLN

    Okna dachowe 7 sztuk FAKRO 78x140 FTP-V z roletkami w tym jedno uchylno-obrotowe ok. 8000 PLN

    Ceny można powiedzieć dzisiejsze - za dachówkę wpłacona zaliczka, umowę z cieślami i więźbę jakoś na dniach podpisuję, reszta umów również zawarta - znaczy za tyle kupiłem

    MIEJSCE ZAKUPU - Warszawa

  8. #48

    Domyślnie

    odnośnie do moich fachowców za 10zł to mają zarejestrowaną firmę namiary dostałam od znajomych sprawdziłam ich rekomendacje w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy a co do ceny to w moim mieście takie są i nawet gdyby chcieli więcej to nikt im nie zapłaci TAK TO JUZ JEST NA WSCHODZIE

  9. #49

    Domyślnie

    Nicola ma rację 30 zł za m to max. Na wschodzie ludzie się szanują wzajemnie wiedzą ile zarabiają i ile mogą wziąść, natomiast w reszcie naszego kraju sami sobie podbijacie cenę i żerują na was tacy szarlatani, którzy cenę biorą sobie z sufitu i przez sezon chcą zarobić na BMW
    Obliczenie proste:
    jeden dach ma średnio 200 m x30 zł= 6 tys
    w miesiącu mogą zrobić 4 dachy (1 ekipa 4 ludzi)
    4x6=24 tys
    od tego odejmijmy 4 tys na ubrania dla ludzi usterki sprzętu i ZUS i kięgowość(praca oficjalna). Tutaj to liczę nawet z górką sam mam firmę ... i to sporą górką.
    daje nam to sumę 20 tys zł
    miesięcy w których pracują dekarze w roku jest średnio 9 (w tym roku to nawet 12 znam firmę która przestojów sobie poza 10 dni nie robiła).
    9x20=180 tys
    płaca pracownika w firmie średnio 3 tys czyli 3x3 tys=9 tys x12=108 tys
    zarobki szefa
    180-108=72 tys
    72:12= 6 tys miesięcznie na czysto do opodatkowania
    Ilu z was chcialoby tyle zarabiać ??
    Nie uwzględniam tutaj kosztów paliwa na dowóz pracowników bo zakładam że bierzecie firmy miejscowe i koszty te są pomijalne zresztą w kosztach ZUS już uwzględniłem potężną nawyżkę
    Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi to proszę sobie wziąść cenę docenta i podlożyć do tych kalkulacji zobaczycie ile chce na WAS zarobić. Przypominam to są wasze pieniądze na które ciężko pracujecie
    PS.
    Będę wielkoduszny doliczcie przy jego kalkulacji 20% więcej bo zaraz się takie głosy pojawią, na wszystkie opłaty okołobudowlane i zabrońcie mu pisać na tym forum które jest dla ludzi którzy chcą tanio i dobrze wybudować dom oczywiście bez ekstrawagancji w dowolna stronę, a nie dla ludzi którzy chcą się dorobić za wszelką cenę kosztem biednego z reguły inwestora i dyktują mu warunki bo się większości nas śpieszy. Czytam uważnie to forum, potem zabraknie np 20-30 tys na wykończniówkę tym którzy sztastają swoimi pieniędzmi na początku budowy bo je jescze mają
    "Sprawiedliwość polega na tym, że dobrze powinni mieć ludzie, którzy umieją pracować lub myśleć – natomiast ci, co są głupi i na dodatek lenie, mają mieć bardzo źle!!" JKM

  10. #50

    Domyślnie

    Witam Nicola jeżeli to co napisałaś jest prawdą to jestem w szoku ile ludzie na wschodzie zarabiają, U nas nawet Ukraińcy chcą więcej, a 10 zł tyle że na h mają zwyki pomocnicy co tylko bełtać błoto w betoniarce potrafią i to nie zawsze mało tego to i tak nie ma chętnych za tę kasę. Szczerze Wam współczuję takich zarobków.

  11. #51

    Domyślnie

    DO Iwonaszczytno:niestety to co napisałam to szczera prawda,zreszą po co miałabym kłamać.swój dom 100m2 budowaliśmy przy dochodach 3000zł/mc to itak dużo.Fachowców braliśmy do prac,których mój mąż nie potrafił zrobić. Zeby nie było że narzekam i komukolwiek zazdroszczę,za nic w świecie nie chciałabym mieszkać gdzie indziej.U nas jest cisza,spokój świeże powietrze,mili sąsiedzi a do braków w portfelu można się przyzwyczaić.Pozdrawiam wszystkich

  12. #52

    Domyślnie docent chyba z dachu spadles

    Cytat Napisał docent56
    Zeby normalnie prowadzić działalność cena powinna wynosić co najmniej 100zł
    zwariowali!!!!!!!!!!!
    skad taka cena???????????100zl za m?
    porazka
    plastyk i muzyk budują dom...

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacekmus

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    ja zaplacilem za dach (skomplikowany) ok 290m2 6400zl netto
    wykonali mi to w 16dni po 8godzin dziennie - taka pora roku - w 3 os. (majster + 2 pomocników kumatych):
    1) Wieźba dach 4 spadowy w tym 3 lukarny + 1 przesuniecie nad garażem+3okna dachowe+1wyłaz
    2) foliowanie
    3) łatanie
    4) blachowanie
    5) obrobka blacharska
    6) orynnowanie bez spustów
    bez podbitki.

    Cene negocjowałem na 6-7tys.zł przed rozpoczęciem prac za całość
    wykonywano 10-12 miesiąc 2006, problem miałem ogromny z fachowcami bo kilku wyjechało zagranicę i jeszcze jedna ekipa przyszła tylko na 1 dzień i tyle ich widzieli.
    Dlatego zapłaciłem extra bo by mi nikt nie zrobił.
    Gdyby nie to miałbym to zrobione za 5tys. zł może 5,5 tys. zł
    Co do tych wcześniejszych cen to niektórzy mocno przesadzają
    Co do jakości bo wiem że mogą niektórzy pytać oceniem bardzo dobrze jestem stolarzem więć trochę się na tym znam.

  14. #54

    Domyślnie

    jacekmus
    zalezy jaki region, ale nie chce mi sie wierzyc zeby za 22PLN/m.kw wykonac to wszystko o czym piszesz

    Wybacz ale stolarz niewiele ma wspolnego z dekarzem. Zwlaszcza ze dach masz jak piszesz skomplikowany. I do tego wiezba - za darmo robili?

    Jak mozesz zamiesc zdjecie dachu, zebysmy mogli podziwiac

    pzdr

  15. #55

    Domyślnie

    Odpowiedź dla alla&martinek brzmi ;1-nie, 2 z sufitu .Pytanie .Czy widzieliście wykonane prze zemnie dach? Czy państwo nie wiecie tego że może być wykonany w różnym standarcie. Ze dachówka powinna być układana a nie kładziona na dachu.Czy ktoś z państwa ma w więźbie kopertowej ściętę (pięciokątne) krokwie narożne?

  16. #56

    Domyślnie

    Kurcze niezłe ceny piszecie
    W zeszłym sezonie w Tarnowie dach 290m2, wielopołaciowy, 2 kominy, 8 okien dachowych, orynnowanie, więźba + cała reszta dachówka Kera Phanne Creatona tylko 10tys zł robota! Ekipa 3 gości, jakość wykonania bardzo dobra. pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    to jest jakas paranoja z tymi cenami ktore tutaj sa podawane !!!!!!!!!!!
    fakt ekipa z poza wawy za blachodachowke/ rbocizna/ za prosty dach 2spadowy pow. 300m / w tym obok garaz i pomieszczenie gosp/jako lacznik pomiedzy domem a garazem/ powiedziala 12tys/moze da sie jeszcze cos urwac- 500zl?
    ale kolega z pracy powiedzial ze rowny rok temu za ulozenie ceramiki ekipa wziela 11tys/ a ma tez goscia ktory rok temu chcial robic za 8tys- rozumiem ze ceny skoczyly-ale bez przesady!
    czekam obecnie na namiary na te ekipy od niego
    bo ceramika moze i drozsza nieco- ale bardziej zywotnia-
    -a te ceny o ktorych tu piszecie to normalnie skandal!
    plastyk i muzyk budują dom...

  18. #58

    Domyślnie

    do docent
    cena jak dla mnie najbardziej z sufitu/ 100zl za metr/
    ale rozumiem ze masz swoich klijentow-i gratuluje
    plastyk i muzyk budują dom...

  19. #59

    Domyślnie korekta mojej wypowiedzi.

    Kilkanaście dni temu napisałem:
    " Dzisiaj tj. 27lutego 2007 rozmawiałem z dwiema firmami pod Warszawą. Oto aktualne ceny - krycie dachówką cementową lub ceramiczną od 18 do 20 zł/m2. Obróbki blacharskie 10 do 15 zł za metr bieżący. Wstawienie okien 180 do 200 zł. Mój dom około 212 m2 dachu będzie kosztował ok. 6500 zł."
    Niestety , to tylko mnie się wydawało ,że tyle będzie kosztował i nieświadomie wprowadziłem wiele osób w błąd.
    Udałem sie do jednej z firm do której dzwoniłem i właśnie wczoraj otrzymałem szczegółowy kosztorys. Wybrałem tę po 18 zł za krycie i 12 zł za obróbki. I te ceny w kosztorysie pozostały. Ale doszły następujące pozycje: uładanie łat !!!- 650 zł. montaż kominków - 350 zł, montaż gąsiorów 350 zł, montaż orynnowania -700 zł. plus wykonanie pokrycia plus obróbki blacharskie- razem wyszło 9150 zł co przy dachu 196 m. ( jak obliczyli ) daje 47 zł/m2 w tym 7 procentowy Vat, Dotyczy to wersji z dachówką typową . Przy karpiówce np. robocizna wyszła w wysokości 55 zł/m. Tak więc po raz kolejny okazało się , że bilet lotniczy za złotówkę - nie kosztuje złotówkę.

  20. #60

    Domyślnie

    ertevu
    dlatego nalezy zwracac na szczegoly - te o ktorych piszesz wlasnie. Niektorzy zachlystuja sie -MAM EKIPE za 20pln/m.kw. Jak dochodza szczegoly to okazuje sie ze cena za komplet to 45,50,50PLN/m.kw

    Warto wziac pod uwage pelny zakres np.
    Pokrycie dachu

    ułożenie na krokwiach ekranu zabezpieczającego z folii paroszczelnej
    ułożenie izolacji z wełny mineralnej pomiędzy krokwiami
    mocowanie folii dachowej
    impregnacja kontrłat i łat
    montaż kontrłat
    montaż łat
    wykonanie połaci dachowych
    wykonanie kalenicy i grzbietu
    obróbkę szczytów i załamań dachu oraz kalenic
    montaż taśmy wentylacyjnej okapu
    montaż grzebienia okapu
    obróbka kominów
    wykonanie koszy
    montaż zabezpieczeń przeciwśnieżnych
    montaż elementów komunikacji po dachu – ławeczka kominiarska
    montaż okien dachowych i włazów
    montaż kominków wentylacyjnych, odpowietrzników instalacji, nasadek antenowych,
    montaż rynien dachowych
    montaż rur spustowych
    montaż deski wykończeniowej – deski szczytowe i okapowe
    podsufitki drewniane – szkielet z łat
    podbitka okapu z desek
    malowanie i impregnacja podbitki z desek

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony