dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś zadowolony ze swojego kredytu hipotecznego?

Głosujących
178. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak.

    41 23,03%
  • Nie.

    16 8,99%
  • I tak, i nie.

    24 13,48%
  • Nie wiem

    7 3,93%
  • Nie mam kredytu i jestem zadowolony.

    15 8,43%
  • Nie mam kredytu, ale chc

    75 42,13%
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 337
  1. #21

    Domyślnie

    proszę podac z jakich banków macie ofertę?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adar
    proszę podac z jakich banków macie ofertę?
    Są to:
    BGŻ
    BOŚ
    BPH
    BZ WBK
    Deutsche Bank
    Dom Bank
    Fortis
    ING Banki Śląski
    Kredyt Bank
    Lukas Bank
    mBank
    Millennium
    Multibank
    Noble Bank
    Nordea
    PeKaO
    PKO BP
    Polbank
    Rajffeisen
    Santander Consumer Bank
    NY Kredit

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Zapraszam do udziału w ankiecie.
    Większość "ankietowanych" wybrała ostatnią opcję. Ciekawe, że nie było nikogo jednoznacznie niezadowolonego z kredytu...

  5. #25

    Domyślnie

    Kredyt - źródło szczęścia czy udręki? Czym jest dla Ciebie?

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Ja mam male pytanie.
    Mam juz kredyt w FORTIS Banku. Podobno nie mozna w nim przeniesc tego kredytu na inna nieruchomosc (mam zamiar przesiasc sie z mieszkania na domek)

    Czy jest tu jakis fachowiec ktory zna tajniki tej operacji a w szczegolnosci tego banku?
    dzieki
    pozdr
    dab

  8. #28

    Domyślnie

    Rozumiem, że kupujesz dom, a mieszkanie chcesz sprzedać i problemem jest tzw. okres przejściowy. Bo jeśli masz mieszkanie i zabezpieczony na nim kredyt, to możesz je sprzedać, kupujący spłaci kredyt, a różnicę, która zostanie zapłaci tobie (podejrzewam, że będzie różnica i to być może nie mała). Wtedy odzyskujesz zdolność kredytową i możesz zaciągnąć kredyt na zakup domu. Problemem jest to gdzie zamieszkać po sprzedaży mieszkania. Problem się powiększa, gdy chodzi tu o budowę domu. Czasem można umówić się z kupującymi mieszkanie, że poczekają jakiś czas i taki może być zapis w akcie notarialnym - że np. wyprowadzasz się i oddajesz klucze za 3 miesiące. Trzeba tylko znaleźć takich kupców . Przeniesienie hipoteki z jednej nieruchomości na drugą jest trudne z tego powodu, że w momencie, gdy następuje zwolnienie hipoteki np mieszkania musiałbyś być właścicielem domu, ponieważ tylko właściciel może złożyć wniosek do sądu o wpis hipoteki. Pewnie udałoby się jakiemuś dobremu prawnikowi skonstruować odpowiednie umowy, żeby to przeprowadzić, ale musieliby być w to zaangażowani kupujący twoje mieszkanie, ty, sprzedający dom. Ludzie często boją się takich kombinacji. W dodatku doszedłby koszt tego prawnika. Jeśli z kolei tu chodzi o budowę domu na działce, którą już posiadasz, to sprawa wyglądałaby trochę inaczej. Być może bank mógłby przenieść hipotekę na działkę (lub rozpoczętą budowę) pod warunkiem, że wartość rynkowa nieruchomości (działki) byłaby wystarczająca na zabezpieczenie tego kredytu. Jak to jest w Fortisie dokładnie - nie wiem. Ale podejrzewam, że tu musiałaby zaistnieć dobra wola banku, żeby to zrobić i wiązałoby się to z aneksem do umowy, wyceną działki. Bo jeśli to jest działka albo budowa, to ciężko byłoby zaciągnąć kredyt w innym banku na spłatę kredytu w Fortisie, ponieważ banki niechętnie zabezpieczają się na działkach lub nieruchomościach nie oddanych do użytkowania. Chociaż wiem, że Santander Consumer Bank może zabezpieczyć się na nieruchomości nie oddanej... Wiele poczyniłem założeń w tych swoich rozważaniach - mam nadzieję, że będzie z nich jakiś pożytek. A tak na marginesie, to czy zmartwienie związane z twoim pytaniem przyprawiło cię o taki ubytek włosów?

  9. #29

    Domyślnie

    hej,
    szukam opinii na temat przypadku opisanego w linku
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=98750

    z gory dzieki za pomoc,
    pawel[/url]

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tito 27

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Gorzów wlkp i okolice
    Kod pocztowy
    66-415
    Posty
    6

    Domyślnie kredyt

    witam czy majac dzialke o wartosci 200000 a nie majac zaswiadczen o zatrudnieniu moge uzyskac kredyt 150000

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tito 27

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Gorzów wlkp i okolice
    Kod pocztowy
    66-415
    Posty
    6

    Domyślnie kredyt

    witam czy majac dzialke o wartosci 200000 a nie majac zaswiadczen o zatrudnieniu moge uzyskac kredyt 150000

  12. #32

  13. #33

  14. #34

    Domyślnie

    Wyslalismy pytanie na adres mailowy , czekamy na odpowiedz.

  15. #35

    Domyślnie

    ja również wyłałam mailika
    pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    chyba wam odpowiedziałem, ale pewien nie jestem, bo często nicki różnią się od adresów mailowych. Gdyby nie, to proszę o ponowienie. Przyznaję, że miałem przestój w odpowiedziach od początku maja. Pozdrawiam.

  17. #37

  18. #38

    Domyślnie

    Natknąłem się dzisiaj...

    Dwaj robotnicy na budowie rzucają monetę.
    - Jak wypadnie reszka, gramy w karty - mówi jeden.
    - Jak wypadnie orzeł, idziemy na piwo - dodaje drugi.
    - A jak stanie na sztorc?
    - Trudno, pech to pech, wtedy zabieramy się do roboty...

    Jak już odbiegamy od tematu, to Wasi robotnicy jak pracują?

  19. #39

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kajacy
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    wysłałem na priva
    pozdrawiamy

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony