dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie dofinansujemy MPWiK

    zaczynamy budowe w szóstke obok siebie na sześciu działkach oddalonych od najblizszej studzienki sciekowej o ok.500 m.
    Czy w sytuacji gdy wszyscy zabiegaja o dofinansowanie projektów z UE jest szansa aby zmusic MPWiK do wybudowania sieci z naszym,znaczacym współudziałem.Czy może załozyc jakis "Komitet na rzecz skanalizowania nieistniejacego/jeszcze/miniosiedla".W okolicy jest jeszcze troche domów z szambami.Gdyby tak zebrać wszystkich do kupy....rozmarzyłem sie.Tak serio,to czy istnieje jakis przepis.który by ich mógł zmusic?Wycenili inwestycje na ok.100 tys.pln.Jesteśmy skłonni dać 60%.Mamy dwa lata do zasiedlenia/wersja optymistyczna/.
    wszystko pikus!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Stworzenie komitetu to bardzo dobry pomysł, sami tak zrobiliśmy dla 10 domów "wywalczyliśmy" 550 m wodociągu i 520 kanalizacji.
    Jeżeli Wasze wodociągi mają w swoich zadaniach budowę sieci, to zorganizowane działanie ma duże szanse na sukces i wymaga podjęcia negocjacji. Ze swej strony możecie np. opracować dokumentację projektową co przyspieszy inwestycję.
    Co do środków z UE jak się nie występuje z konkretnymi projektami to nic z tego nie będzie, wnioski muszą mieć konkrety, bo unia nie uznaje określeń typu "na sieć kanalizacyjną".
    Pozdro
    J

  3. #3

    Domyślnie

    rozbudowa sieci należy do tzw. "zadań własnych gminy" i według tego pktu będę miała wodociąg, ale kanalizacji mi nie doprowadzą. zaoszczędzę jakieś 30.000zł, a na przydomową oczyszczalnię ścieków dadzą mi dotację ok. 2.300 zł.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  4. #4

    Domyślnie

    Z Unia to chodziło mi o to,ze miasto bardzo mocno nagłasnia sprawe starania o unijne fundusze na rozbudowe sieci kanalizacyjnej,wiec mysle,ze sytuację,gdy ktos chce im dac za friko,bez starania,część kasy na inwestycje można wykorzystac w negocjacjach a moze i medialnie/lekki przymus!/
    Czy taki Komitet musi miec jakąś osobowość prawna,czy trzeba go jakos zarejestrować,czy wystarczy po prostu się skrzyknąć i juz!
    wszystko pikus!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Zbieracie chętnych, robicie listę, wybieracie przewodniczącego i z-cę,
    adres do korespondecji, pisemko o powołaniu Komitetu Budowy Infrastruktury Komunalnej kierujecie do urzędu + ksero listy ( gminy, miasta ).
    I od tego momentu walczycie albo o dofinansowanie inwestycji ( wtedy opłaty adiacenckie was nie ruszają ) albo o jej szybką realizację.
    I trzeba często odwiedzać urząd, aż do momentu kiedy dla świętego spokoju załatwią wszystko ( lub prawie ) co chcecie !
    Pozdro
    J

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Jerzysio - czy w skład komitetu mogą wchodzić tylko dwie osoby ?
    Przewodniczący - ja i sąsiadka - zastępca?

    Adres do korespondencji np. mój zameldowania?

    O co chodzi z tymi opłatami adiacenckimi.

    Czy coś będzie nie tak, jak mamy zaprojektowany przyłącz kanalizcyjny i wodociągowy w mapie do celów projektowych potrzebnej do budowy domu jednorodzinnego?

    Pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Mogą, ale lepiej jak jest więcej osób, większa siła przebicia.

    Adres jak najbardziej.

    Opłaty adiacenckie gmina może pobierać od różnicy wzrostu wartości działki w wyniku doprowadzenia mediów lub urządzenia drogi.

    Przyłącza muszą być zrobione na mapie z pieczęciami ZUDP i opisem
    np. pkt. 1-4 przyłącze wodociągowe, 5-7 przykanalik ściekowy, etc.
    Pozdro
    J

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki bardzo!
    Zwołuje przyszłych sasiadów i zaczynamy "naciskać".Mam nadzieje że za dwa lata bedę mógł w kibelku wysyłać "majle" na oczyszczalnie a nie do szamba
    wszystko pikus!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Powodzenia i
    3mam kciuki
    J

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony