dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysium

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    3

    Domyślnie 104 tys zł za stan "surowy" okolice Warszawy /pow.

    Witam serdecznie
    przymierzam sie od kliku miesiecy do inwestycji i stoje wlasnie przed wyborem ekipy budowlanej. Prosze o rady i pomoc w ocenie oferty.

    Mam dom /lata 50-te/ parterowy z poddaszem uzytkowym o powierzchni ~120m2 (dom ma dzis 9x10m), czesciowo podpiwniczony (1/2 domu). Jako ze z tego cuda ma powstac dwurodzinny dom, projekt przebudowy jest dosc skomplikowany /dodatkowo przez 10% limit zabudowy dzialki i obszar chronionego krajobrazu (dom nie jest chroniony konserwatorsko) - konserwator zabytkow/ np. czesc konstrukcji jest nadwieszona 90cm nad gruntem.
    W zasadzie dotychczasowy dom zostanie rozebrany do poziomu stropu nad parterem, oraz beda przerabiane otwory okienne i sciany w starej czesci.
    Do tego zostanie dostawiona nowa czesc /podpiwniczona w calosci/, zbudowany parter w nowej czesci, zbudowane nowe pelno-wymiarowe pietro nad caloscia i poddasze.
    Dom po przebudowie bedzie mial lacznie 398m2 netto, przy 165m2 powierzchni zabudowy.
    Moje poszukiwania ekipy trwaja juz ok 6-ciu tygodni i nie wyglada to rozowo. Na ogol wszyscy mowia ze o pol roku za pozno, lub nie chca sie podejmowac, twierdzac ze na budowie nowego domu sie tak nie narobia a zarobia tyle samo. Tak naprawde mam dwie oferty ekip ktore wydaja sie mi rozsadne i maja dobre opinie wsrod dotychczasowych inwestorow. Kazda z tych ekip jednak wycenia inaczej ta inwestycje a moje proby porownania tego z danymi "z rynku" nie sa zbyt szczesliwe.
    Generalnie ekipa ktora podoba mi sie najbardziej wycenila mi prace stanu syrowego na 104 tys. ma w to wejsc:
    -przygotowanie placu budowy - ochrona roslinnosci zgodnie z wytycznymi miejsckiego konserwatora przyrody, przelozenie instalacji gazowej ktora koliduje z inwestycja, przelozenie szamba ktore koliduje z inwestycja, skucie i wywiezienie wylewek betonowych /sciezek/ ktore koliduja z inwestycja.
    -wykonanie wykopu pod piwnice i fundamenty wtraz z wywiezieniem ziemi, wykonanie fundamentow wraz z zabezpieczeniem fundamentow pod istniejaca czescia domu /piwnica w nowej czesci jest glebsza o 1 m od piwnicy w dotychczasowej czesci domu/, ew. zabezpieczenie fundamentow w starej czesci, fundamentowanie i budowa scian piwnicznych, strop nad piwnica /na dlugosci jednej sciany specjalnie zbrojony bo budynek bedzie czesciowo nadwieszony nad gruntem/, oraz skucie dotychczasowych schodow do piwnicy i zrobienie tamstropu.
    Ten etap wyceniono na 27700 zl.
    -zmiana otworow okiennych /wszystkich/ i przebudowa scian w starej czesci domu,
    -budowa scian partery w nowej czesci,
    -strop nad parterem /w starej czesci wzmocnienie, w nowej zrobienie/
    Ten etap wyceniono na 19700 zł
    -wyburzenie dotychczasowej czesci domu nad parterem i wywiezienie gruzu,
    -wieniec, budowa scian pierwszego pietra nad caloscia, balkony i strop nad pierwszym pietrem
    Ten etap wyceniono na 25100 zł
    -wiezba dachowa nad caloscia, odeskowanie/osb?/, papa na dachu, kominy /4 szt./
    Ten etap wyceniono na 32000 zł
    RAZEM 104500zł

    W ten koszt wchodza wszelkie koszty materialow pomocniczych jak szalunki, stemple, gwozdzie, sruby etc. jak rowniez koszty przywozu i rozladunku materialow budowlanych i koszty kierownika budowy.

    Druga z ekip ktora byla sklonna sie tego podjac powyzsze prace ale dodatkowo z ociepleniem i otynkowaniem budynku oraz oknami(29szt.) /sa tez producentem okien/ zyczyla sobie 2600000 tys.

    prosze doradzcie cos, bo sezon sie zaraz zacznie a ja nie wiem czy dalej szukac czy nie???
    pozdrawiam serdecznie
    Krzysiek

  2. #2

    Domyślnie

    Nie widząc dokumentacji i zdjęć obecnego obiektu ciężko cokolwiek wyrokowac. Z opisu wynika iż prac dodatkowych jest mnóstwo i teren w dodatku jest pod opieką konserwatora zieleni, więc robota tak szybko nie będzie się posuwać. Prawda jest taka iż budowa nowego obiektu jest trzykrotie tańsza od przebudowy i rozbudowy istniejącego. Same koszty przeniesień mediów (gaz, szambo - wymienione przez ciebie, a nie wiadomo jak z wodą, prądem ?) są dość kosztowne.
    Regulamin forum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony