dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 76
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie projekt C117a CODZIENNY wariant I

    Witajcie!
    Od dłuższego czasu wybieramy projekt, mamy działkę, na wiosnę planujmey zacząć budowę. Poszukuję domu prostego, metraż 120-130 m uzytkowej, bez drogich elementów, za to funkcjonalny.
    Właśnie się natkęłam na nowość Muratora - C117a Codzienny wariant I - mam wrażenie że to dom idealny do moich założeń. Prosta bryła, funkcjonalny układ pomieszczeń, jedyny drogi detal to przeszklony wykusz, ale dla mnie bardzo efektowny... Mam zamiar zlikwidować ścianę między kuchnią i salonem i uzyskać otwartą przestrzeń, nieco powiększyć łazienkę na dole kosztem pokoju (w założeniu gabinetu), na górze z garderoby zrobić pralnię. Dach nad tarasem przedłużyć tak aby zadaszyć taras, zrezugnuję z klinkieru na elewacji wejściowej i na wykuszu, ale drewno jak najbardziej zostawię.
    Czy jest tu jakiś sympatyk tego projektu?

    http://www.projekty.murator.pl/proje...14&IdKolekcji=

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Naprawdę nikt go nie buduje?

  3. #3

    Domyślnie zastanawiam się

    Witam, my się nad nim też zastanawiamy. w Ty tygodniu wybiore sie do Muratora, wiec moze napisze wiecej szczegolow blizej soboty. Kilka osób budowało c117 codzienny i troszke o tym poczytalam - reasumując w projekcie nie wspominają o kilku szczególach, które mogą byc drozsze i moze sie okazac,ze domek wcale nie bedzie tani. Polecam wszelkie wątki o c117 'Codzienny'. pozdrawiam

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Ja już go nabyłam i bardzo mi się podoba. Nie widac większych pułapek kosztowych, ja przemieszczam na górze łazienkę, będzie dokładnie nad dolną, więc koszt instalacji sanitarnych też będzie niższy. Stosunkowo mała powierzchnia dachu (coś koło 185 m.kw.), centralnie umieszczony kominek o tym samym małe straty ciepła, itd. Generalnie - po przejrzeniu szczegółów jestem bardzo zadowolona

  5. #5

    Domyślnie kolorystyka c117a

    Witaj Newfie.
    Napisz, prosz dokładnie jaka jest kolorystyka domu w projekcie -wszystko: okna, dach, tynk, podbitka itp.
    Podoba mi się wykusz. Bardzo ładny.
    Nie podobają mi się schody, a dokładnie to, że "wchodzą" w przedsionek, na wysokości ok 150 cm. Przynajmniej tak to widzę. Można pokombinować z układem schodów.
    Rozkład na górze ok.
    I jeszcze średnio widzę umieszczenie pralki w pom gosp. Zimą odpada przejście przez garaż z praniem obok brudnego samochodu. Te "braki" to i tak szczegóły.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Newfie
    Ja już go nabyłam i bardzo mi się podoba. Nie widac większych pułapek kosztowych, ja przemieszczam na górze łazienkę, będzie dokładnie nad dolną, więc koszt instalacji sanitarnych też będzie niższy. Stosunkowo mała powierzchnia dachu (coś koło 185 m.kw.), centralnie umieszczony kominek o tym samym małe straty ciepła, itd. Generalnie - po przejrzeniu szczegółów jestem bardzo zadowolona
    Witam i gratuluję! jesli moge prosic o cos takiego, to napisz prosze na maila jesli bedziecie juz mieli jakis wstepny chociaz kosztorys,bo z tym jest najwiekszy problem...kazdy liczy inaczej...no i tej kolorystyce takze, jak w info ponizej pozdrawiam i zycze sukcesow!

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Elewacje wg projektu:
    Cokół obłożony płytkami klinkierowymi w kolorze piasku, powyżej tynk mineralny strukturalny w kolorze białym. Framnety ścian wykończone zaimpregnowanymi deskami sosnowymi elewacyjnymi bejcowanymi na kolor ciemnego drzewa. Kominy wykończone cegłą licówką w kolorze piaskowym. Podbicie okapów - deski w kolorze naturalnego drewna.
    Kosztorysu jeszcze nie robiłam.
    W projekcie są schody drewniane, ja robię betonowe, kafelkowane ze wzgl. na trwałość (psy). Nie przeszkadza mi ich lokalizacja, wolę to niż np schody w salonie .
    Na górze zmieniam układ pomieszczeń, łazienkę przenoszę na drugą stronę korytarza, będzie sąsiadowała z pokojem nad garażem - ten trochę zmniejszam i uzyskaną powierzchnię przeznaczam na pralnię (z wejściem z łazienki). Tym samym łazienka będzie troszkę mniejsza, sypialnia z balkonem zyska garderobę, a pokój jaki powstanie w miejscu po łazience i garderobie też będzie mieć całkiem sporą garderobę.
    Dodaję drzwi z ogrodu do pomieszczenia gospodarczego, łazienkę na dole minimalnie powiększam przesuwając ścianę za komin.
    To tyle moich pomysłów. A wykusz faktycznie jest super.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirakrzys

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie codzienny c117a

    Witam serdecznie.
    My też przed Świętami kupiliśmy codzienny wariant I. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Prawie wszystko nam odpowiada.Nie mogę się doczekać, choćby dołu pod fundamenty. Przed zakupem poprosiliśmy o zgodę na zmiany. nie było problemu. Podnieśliśmy ściankę kolankową, okno balkonowe w sypialni na dole zmieniamy na zwykłe, nad garażem likwidujemy garderobę, robimy duży pokój dla 2 maluchów. o schodach jeszcze nie myśleliśmy drewniane sa ładne a betonowe szybki w montażu, no i cena nie jest bez znaczenia.
    Napiszcie z czego budujecie. W projekcie jest poroterm a my chyba zdecydujemy się na ytong - jednowarstwowy. Wtedy trzeba powiększyć szerokość fundamentów. Gdzie budujecie, w jakim rejonie Polski.
    Pozdrawiam

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    My raczej tradycyjnie - beton komórkowy 24 + styropian 12. Budujemy w rejonie Katowic, 15 km od miasta. Właśnie załatwiamy formalności - jesteśmy w połowie Mamy zamiar zainwestować w kominek z płaszczem wodnym. Planujemy zaczać w czerwcu, do końca roku zrobić stan surowy I kondygnacji, potem jak tylko się da budować robić szybko resztę, plan ambitny - święta Bożego Narodzenia 2008 w swoim domu
    Jeśli chodzi o zmiany, nie ma żadnego problemu, do projektu dołączona jest zgoda na wszelkie zmiany wykonane przez uprawnionego architekta

    Pozdrawiam!

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirakrzys

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie codzienny c117a

    My też mamy taki plan. Nawet rodzinę już zapraszam do siebie na wigilię 2008. W przyszłym roku chcemy postawić stan surowy zamknięty, potem będziemy wykańczać. Czekam jeszcze na decyzję firmy budowlanej. Budujemy w Kędzierzynie, więc niedaleko.Teraz jesteśmy w trakcie załatwiania formalności. Urzędnicy doprowadzają mnie do szału, wysyłam tam męża, on ma więcej cierpliwości,ja nie mogę patrzeć na ich ból przy rozmowie. została adaptacja i pozwolenie. Mam nadzieję że jak tylko stopnieje śnieg i puszczą mrozy zaczynamy. Ogrzewanie chcemy zmienić na węglowe + kominek. gaz wycinamy całkowicie. to tyle na początek
    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Witajcie codzienni!
    My z mężowskim będziemy budować "Codziennego C117a L" w Wawce?
    L jak Lustrzana wersja projektu.
    Czy są tu jacyś nasi krajanie?

    Bardzo nam się podoba i projekt i wykusz.
    Ponieważ wjazd mamy od strony Pd Wsch to rezygnujemy z okien balkonowych od strony Pn., zastąpimy je mniejszymi- energooszczędnymi.
    Dodatkowo od południowego zachodu- czyli od strony wykusza w kuchni zrobimy zapewne wyjście do ogrodu i dookoła wykusza- taras.
    W samej kuchni planujemy powiększenie okna. A naśrodku wyspę do gotowania. Kominek wbudowany w prostą ceglaną ścianę, może dwustronny a jak nie- to chociaż narożny.

    Planujemy też na maksa docieplić dom i może też uda nam sie zainstalować pompę ciepła i rekuperator.

    W skrócie: chcemy wybudować dom jak najbardziej energooszczędny i wydaje sie nam, ze ten dom dzięki absolutnej prostocie( poza wykuszem ale go nie oddam, mój ci on ) posiada nie tylko wdzięk i urok ale i zalety domu energooszczędnego.

    Z jakiego materiału zamierzcie budować?
    A może Ytong czy coś podobnego? Czy to tańsze? I cieplejsze?

    Jakie macie pomysły na budowę i urządzanie?
    Kiedy zaczynacie?

    Uściski, Jenna, Jenn i mała nasza córa Daria.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Ja z żoną po długich poszukiwaniach też zastanawiamy się nad codziennym (a wlaściwie jesteśmy zdecydowani).
    Jenno jestesmy z Zielonki koło Warszawy, więc chyba krajanie.
    Będziemy budować z betonu komórkowego 24 + styropian 12.
    Jedyne co zamierzamy to podnieść ściankę kolankową i schody zrobić ze spoczynkiem. Przynajmniej na razie tylko tyle zamierzamy zmienić, reszta nam pasuje.
    A kiedy zamierzamy? Jak się uda to w przyszłym roku.

    Prośba do innych zwolenników codziennego (C117a).
    Jeśli macie jakieś rysunki, przekroje domu z podniesioną ścianką kolankową to bardzo proszę ([email protected]).

    Marek

  13. #13

    Domyślnie

    o miło, że ktoś sie odezwał.

    my wstępnie sobie rozrysowaliśmy parter, o górze jeszcze nie myśłimy, szczególnie, że będziemy domek wykańczać dwuetapowo.
    Njapierw parter potem po kilku latach -górę.

  14. #14

    Domyślnie

    halo halo!

    czy już wszyscy Codzienni śpia zimowym snem?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mietekredi

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie kto buduje dom c117a codzienny wariant1 z kolkekcji muratora

    prosze o podpowiedz o wys sciany kolankowej pozdrawiam mietek i czy ewentualnie moge podniesc wys. tejze sciany

  16. #16

    Domyślnie projekt C117a CODZIENNY wariant 1

    Odezwijce się proszę budujący pięknego "codziennego" wariant pierwszy. Interesuje mnie wszystko, wycena materiałów, zdjęcia, dobre rady. Będę bardzo zobowiązana. Od tego szukania projektu domu kręci mi się w głowie i robię właśnie takie oczy. Pozdrawiam Magda

  17. #17

    Domyślnie

    witajcie
    ja wlasnie bardzo intensywnie mysle o zakupie codziennego C117a
    chcemy powiekszyc go o garaz dwustanowiskowy i zrobic zadaszenie nad drzwiami od salonu nad tarasem a w gabinecie na dole chyba zwykle okno w jadalni chyba okna zmniejszymy troche..nie wiem czy to bardzo podrozy koszty domu ale bedziemy mieszkac za miastem wiec pewnie kiedys beda 2 samochody Mysle mocno czy nie powiekszac garazu tylko kiedys postawic wiate...

    jak wasze postepy w budowie Czy ktos robił wycene domku orientacyjna ??
    co wykonawcy czy architekci adaptujacy mowia na temat tego projektu?
    Nam jeden wczoraj powiedział ze podjazd do garazu powinien byc nie podwyzszony a cały dom tak ze wzgledu na izolacjeod podłoza a wiec podlogi na dole powinny byc nie rowne i powinno sie zrobic pokoj nad garazem na polpietrze wowczas mialby mniejsze skosy" to chyba jakis uczniak projektował.." i adaptacji nam nie zrobi.. ja mu na to ze jak garaz bedzie wyzej to bedzie podjazd pod goke to on mi na to ze bede miec problemy z wjazdem w zime...eeh zostawilismy go to juz trzeci..

    ponoc schody sa waskie?

    Mam jeszcze pytanie czy garaz jest ogrzewany jak to jest zazwyczaj??

    nie myslałam jeszcze podwyzszeniu scianki kolankowej
    pozdrawiam ewa

  18. #18

    Domyślnie

    jeszcze cos... czy ktos kto kupił juz projektma mozliwosc przesłania rzutów?
    bede wdzieczna.

  19. #19

    Domyślnie

    I nam podoba się ten projekt! Początkowo planowaliśmy inny ale ten jest jeszcze lepszy. Napewno będą jakieś małe zmiany, np. na piętrze zamiana łazienka/pokój środkowy. Czekam na wasze opinnie, pomysły i oczywiście na opisy postępu prac

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ola&tomek
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    553
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie zdecydowaliśmy się na c117a

    Cytat Napisał Newfie
    My raczej tradycyjnie - beton komórkowy 24 + styropian 12. Budujemy w rejonie Katowic, 15 km od miasta. Właśnie załatwiamy formalności - jesteśmy w połowie Mamy zamiar zainwestować w kominek z płaszczem wodnym. Planujemy zaczać w czerwcu, do końca roku zrobić stan surowy I kondygnacji, potem jak tylko się da budować robić szybko resztę, plan ambitny - święta Bożego Narodzenia 2008 w swoim domu
    Jeśli chodzi o zmiany, nie ma żadnego problemu, do projektu dołączona jest zgoda na wszelkie zmiany wykonane przez uprawnionego architekta

    Pozdrawiam!
    My również budujemy C117a w okolicach Katowic Podobnie ja Wy mamy zamiar rozpocząć około lipca tego roku. Macie już jakąś firmę na oku? My narazie z tym mamy problem, nikt nam nie jest w stanie polecić jakiejś sprawdzonej A gdzie dokładnie budujecie? Może będziemy sąsiadami My będziemy budować w Mikołowie.
    Pozdrowionka

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony